Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M ASoho A1_04_2020

- W kontenerze były larwy! - alarmuje czytelniczka

› Aktualności ponad rok temu    13.07.2019
Redakcja
komentarzy 3 ocen 0 / 0%
A A A

Pleszew. - Gdy wyrzucałam ostatnio śmieci, w kontenerze na odpady bio było pełno larw i pasożytów! Obrzydlistwo! - alarmuje jedna z naszych czytelniczek z Pleszewa. I pyta: Czy miasto dezynfekuje kontenery? Czy nie grozi nam jakaś epidemia?

 

- Zgniłe resztki jedzenia tak zaczęły fermentować, że wokół namnożyło się robactwo. To było straszne! - opisuje mieszkanka Pleszewa, która doświadczyła niedawno niemiłej przygody podczas wyrzucania śmieci. Jak relacjonuje, odpady w jednym z kontenerów pod jej blokiem tak zaczęły fermentować, że wszędzie wokół pojawiły się muchy i białe larwy.

- Obrzydlistwo! - zaznaczała przerażona. I słusznie zauważyła. - Kontenery trzeba dezynfekować! Inaczej dojdzie do jakiejś epidemii! Zwłaszcza w takie upały!

Naświetliliśmy sprawę prezesowi Przedsiębiorstwa Komunalnego w Pleszewie, które odpowiada za wywóz naszych śmieci. - Znam problem, faktycznie zdarzają się takie przypadki - przyznaje Grzegorz Knappe. Jak jednak dodaje, jest to niestety efekt tego, co do wspomnianych kontenerów wkładają mieszkańcy.

A nie zawsze wrzucają to, co można. - Niestety - niektórzy mieszkańcy wrzucają do wspomnianych kontenerów np. resztki mięsa czy zup. Tymczasem nie powinno się tego robić. Segregowane powinny być jedynie odpady z przygotowywania posiłków - czyli np. obierki czy ogryzki. Przy wyrzuconym mięsie temperatura - zwłaszcza teraz - szybko robi swoje - w kubłach to się po prostu „gotuje”. I stąd larwy - nie ukrywa Knappe.

Prezes PK podkreśla jednak, że - jeśli już dojdzie do takiej sytuacji - dany kontener jest zawsze odpowiednio dezynfekowany. Apeluje jednak na koniec ponownie do wszystkich mieszkańców.

- Nie wyrzucajmy resztek posiłków do kontenera, bo potem mamy takie problemy. Wiem, że wszyscy musimy się jeszcze tego uczyć, bo to w miarę nowa rzecz. Z drugiej jednak strony i tak myślę, że ta zbiórka odpadów kuchennych idzie nam już coraz lepiej.

 

PAMIĘTAJ! Do brązowego pojemnika „bio” wrzucać można jedynie resztki warzyw i owoców, skorupki jaj, fusy po napojach, zwiędłe kwiaty czy rośliny. UWAGA! DO POJEMNIKÓW NIE WOLNO WRZUCAĆ RESZTEK MIĘSA I GENRALNIE ZWIERZĘCEGO TŁUSZCZU

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (3)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ urbach
ponad rok temu ocena: 100%  3
Polecam do przemyślenia to co na temat segregacji śmieci mówi Pan Rafał Otoka-Frąckiewicz. Pewnie mocno spolaryzowanemu społeczeństwu Pleszewa nie jest to postać w żaden sposób znana ale warto czasem poszerzyć swoje horyzonty. :-) https://www.youtube.com/watch?...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Lol
ponad rok temu ocena: 100%  2
To może wreszcie ktoś powie co robić z takimi resztkami jedzenia, które nie nadają się do żadnego pojemnika. Poza tym segregowane worki w domach są odbierane TYLKO RAZ W Miesiącu! Żenada. Nic dziwnego, że z worków też śmierdzi i obrzydza wszystkich.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ zorro
ponad rok temu ocena: 0%  1
Ludzie są niechlujami, wyrzucają gdzie i jak popadnie. Pudełka po sokach do plastiku lub papieru, butelki pet niezgniecione, w kontenerze na odpadki organiczne dosłownie wszystko, także reklamówki. Obok kontenerów opony, stare brodziki, akwaria, jakieś niezidentyfikowane resztki urządzeń, ciuchy...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji