Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY

W południe we wszystkich kościołach zabiją dzwony!

› Aktualności 6 miesięcy temu    24.03.2020
Redakcja
komentarzy 3 ocen 1 / 100%
A A A

Komunikat w tej sprawie wydała Kuria Diecezjalna w Kaliszu. To odpowiedź na apel papieża Franciszka. 

 

CZYTAJ TAKŻE: Co ze spowiedzią wielkopostną? Mamy odpowiedź

 

Nawiązując do prośby Ojca Świętego Franciszka polecamy, aby w środę 25 marca br. w uroczystość Zwiastowania Pańskiego o godzinie 12.00, w kościele katedralnym i kościołach parafialnych kapłani odmówili Anioł Pański, modlitwę Ojcze nasz i 3 razy Zdrowaś Maryjo w intencji ustania epidemii, za chorych, za służby medyczne oraz za zmarłych - informuje biskup pomocniczy diecezji kaliskiej Łukasz Buzun. - Zarządzamy także, aby tego dnia, o godz. 12.00, we wszystkich kościołach parafialnych zabrzmiały dzwony - dodaje.

 

 

- Zachęcamy wiernych, aby w tym samym czasie łączyli się duchowo ze swoimi duszpasterzami, odmawiając w domach wskazane modlitwy - apeluje biskup.

 

 

Kuria podaje również treść specjalnej modlitwy w intencji ustania epidemii do odmówienia:

 

„Boże Ojcze, Stwórco świata, wszechmogący i miłosierny, który z miłości do nas posłałeś na świat swojego Syna jako lekarza dusz i ciał, spójrz na swoje dzieci, które w tym trudnym momencie niepewności i lęku w wielu regionach Europy i świata, zwracają się do Ciebie szukając siły, zbawienia i pocieszenia. Uwolnij nas od chorób i strachu, ulecz naszych chorych, pociesz ich rodziny, daj mądrość rządzącym, energię i siłę lekarzom, pielęgniarkom i wolontariuszom, życie wieczne zmarłym. Nie opuszczaj nas w chwili próby, ale uwolnij nas od wszelkiego zła. O to Cię prosimy, który z Synem i Duchem Świętym żyjesz i królujesz na wieki. Amen. Maryjo, Uzdrowicielko chorych i Matko nadziei, módl się za nami!"

+ 1 głosów: 1 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (3)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Krzychu
6 miesięcy temu ocena: 67%  3
Marianie - bluźnisz. Oby Cię wirus nie zaatakował. Panie Boże - przebacz Marianowi, bo nie wie co czyni.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ktoś
6 miesięcy temu ocena: 63%  2
Trochę pokory Marian, myślisz że Ciebie to nie dotyczy? Jesteś w błędzie.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Marian
6 miesięcy temu ocena: 31%  1
Co czarni już chyba nikt nie ma wątpliwości że z tym Panem Bogiem to tylko takie były bajeczki. Oj dostaniecie po kieszeni przez najbliższe tygodnie!!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji