Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M ASIMAR praca

W "trójce" nadali dębom imiona bohaterów [ZDJĘCIA]

› Aktualności ponad rok temu    14.05.2018
Jakub Nowak
komentarzy 0 ocen 6 / 100%
A A A

Pleszew. W Zespole Szkół Publicznych nr 3 w Pleszewie doszło dziś do niezwykłej uroczystości. Dwa dęby pamięci oficjalnie zyskały imiona wielkopolskich bohaterów - kpt. Jana Gibasiewicza oraz por. Teodora Banasiewicza - powstańców wielkopolskich, zamordowanych bestialsko strzałem w tył głowy przez NKWD w Katyniu w roku 1940.

 

Uroczystość - w której wzięli udział uczniowie z całej szkoły - miała niezwykle podniosły charakter. Upamiętniono podczas niej dwójkę oficerów zamordowanych przez NKWD w Katyniu.

Uroczystego odsłonięcia pamiątkowych tablic stojących przy dębach dokonała wraz z dyrektorem szkoły, Grzegorzem Jenerowiczem, Mirosława Gierowska - pleszewianka i córka Józefa Gierowskiego, który również został bestialsko zabity w Katyniu.

W uroczystościach - poza przedstawicielami z ramienia szkoły, uczniów i rodziców - wzięli również udział Daniel Rossa - wiceprezes Stowarzyszenia Kombatantów Południowej Wielkopolski, wiceburmistrz Pleszewa - Arkadiusz Ptak, ks. Wojciech Erenc, który poświęcił tablice oraz Leszek Bierła - prezes Pleszewskiego Towarzystwo Upamiętniania Powstania Wielkopolskiego.

Podczas uroczystości nie zabrakło występów artystycznych w wykonaniu dzieci i młodzieży - wzruszających piosenek, ballad i wierszy nawiązujących do tamtych okrutnych czasów.

+ 6 głosów: 6 (100%) 0 -
    dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
    Komentarze (0)

    Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

    dodaj komentarzbądź pierwszy!