Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M ASIMAR praca

Ważą się losy projektu S-11 i „małej” obwodnicy Pleszewa

› Aktualności 6 miesięcy temu    5.02.2020
Redakcja
komentarzy 8 ocen 0 / 0%
A A A

Pleszew. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad jest już bliska wyłonienia wykonawcy projektu odcinka S-11 z Kórnika do Ostrowa Wlkp. To drugi etap prac - po opracowanym w ubiegłym roku tzw. studium korytarzowym. Co ważne - w dokumentację włączono również plany budowy tzw. „małej” obwodnicy Pleszewa - na odcinku między Brzeziem a Zieloną Łąką.

 

- Kwestia obwodnicy Pleszewa to niezwykle ważne zadanie - dzięki któremu miasto może się rozwijać - zaznacza wprost burmistrz Arkadiusz Ptak.

CZYTAJ TAKŻE: Tysiące podpisów za budową węzłów S-11 blisko Pleszewa

Rozstrzygnięcia co do wykonawcy dokumentacji w tej sprawie - jak i generalnie w sprawie kolejnego etapu przy budowie nowej „eski” - są już coraz bliżej.

Przypomnijmy: GDDKiA ogłosiła w minionym roku nowy przetarg na projekt dla odcinka S-11 - z Kórnika do Ostrowa Wielkopolskiego. Poprzedni wykonawca ukończył pierwszy etap projektowania (studium korytarzowe), jednak w lipcu minionego roku - z powodu m.in. wypowiedzenia umów kontrahentów - konsorcjum musiało rozpocząć procedurę wniosku o upadłość.

- Byliśmy zmuszeni do odstąpienia od umowy z winy wykonawcy, co nastąpiło 10 października 2019 r. Następnie naliczyliśmy dotychczasowemu wykonawcy stosowne kary umowne i niezwłocznie przystąpiliśmy do przygotowania nowego przetargu - informują przedstawiciele GDDKiA.

Jak się okazuje, jego rozstrzygnięcie jest już coraz bliżej. - Planowany termin podpisania umowy z nowym wykonawcą to pierwszy kwartał 2020 r. - komentują przedstawiciele GDDKiA.

Warto przypomnieć, że w ubiegłym roku w Pleszewie zorganizowano duże spotkanie dotyczące wyboru wariantu przebiegu drogi ekspresowej S-11 przez nasz powiat. Zainteresowanie było bardzo duże - na miejscu pojawiło się ok. 300 mieszkańców z terenów gmin, przez które przyszła „eska” ma przebiegać - czyli Pleszewa, Czermina oraz Dobrzycy.

CZYTAJ TAKŻE: Powiat pleszewski. Która gmina przyciągnie bliżej węzeł S-11?

No dobrze, kiedy możliwe będą ostateczne rozstrzygnięcia w tej sprawie? 

WIĘCEJ PRZECZYTASZ W AKTUALNYM PAPIEROWYM WYDANIU "ŻYCIA PLESZEWA"

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (8)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Czytelny
6 miesięcy temu ocena: 0%  8
@czytelnik Sluszna uwaga, a jesli dobrze kojarze nazwiska pracownikow, to chyba i cos z krotoszynem ma to zarzadzanie wspolnego
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Witas
6 miesięcy temu ocena: 100%  7
Gazeta zpleszewa.pl chociaż daje szczątkowe informacje o obwodnicy. Dobre i to. Natomiast gazeta zJarocinska.pl nic nie podaje, żadnych istotnych informacji dla mieszkańcow Jarocina, Witaszyc itp.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Niezadowolony
6 miesięcy temu ocena: 20%  6
Panie ,,burmistrz'' dzięki obwodnicy to dopiero będą nas omijać szerokim łukiem.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ gregor
6 miesięcy temu ocena: 86%  5
Teraz natomiast przejeżdża kilkanaście tysięcy aut dziennie Poznańską Hallera i i Niesiołowskiego. I z tego właśnie powodu rozwijamy się jak cholera. Puknij się w tę swoją łysinę, najlepiej o jakąś solidną ścianę.
~ spec
6 miesięcy temu ocena: 100%  4
Narazie jeszcze nic nie wiadomo, bo ogłoszony jest kolejny przetarg na opracowania dokumentacji więc tak naprawdę artykuł, który jest powtórzeniem tych poprzednich...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ czytelnik
6 miesięcy temu ocena: 100%  3
Udamed - widzę, że nie jesteś zorientowany kto jest właścicielem Życia Pleszewa i z jakiego miasta nim zarządza, Zanim coś napiszesz, zapoznaj się z realiami.
~ Udamed
6 miesięcy temu ocena: 0%  2
A co z tym ma wspólnego jarocin? My jesteśmy niezależni i ta otoczkę z zakichanym jarocinem skończcie. Miasto to Ostrów kalisz a nie taka prowincja jarocin
~ czytelnik
6 miesięcy temu ocena: 86%  1
Artykuł nic nowego nie wnosi. Wkleja się niniejszą miernotgę informację, żeby pokazać kierownictwu z Jarocina, że pracujemy.