Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M ASIMAR praca

Wprowadzono ograniczenia w przemieszczaniu się. Co to dla nas oznacza?

› Aktualności 4 miesiące temu    24.03.2020
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. Adam Guz/KPRM / FB Mateusz Morawiecki

Rząd ogłosił kolejne obostrzenia mające powstrzymać wzrost przypadków zakażenia koronawirusem. 

 

CZYTAJ TAKŻE: Powiat pleszewski. 90 osób w kwarantannie. Większość wróciła z zagranicy. 

 

Walka z koronawirusem wkracza w decydującą fazę, a najbliższe dni będą kluczowe. Dlatego, aby maksymalnie zwiększyć naszą szansę na jak najszybsze pokonanie epidemii, zdecydowaliśmy się na wprowadzenie czasowego zakazu przemieszczania się po terytorium Polski, oczywiście z niezbędnymi i usprawiedliwionymi wyjątkami - zapowiada premier Mateusz Morawiecki

Zakaz przemieszczania się. Co to dla nas oznacza?

 

Po pierwsze wprowadzono ograniczenia przemieszczania się za wyjątkiem drogi do i z pracy, wolontariatu w walce z koronawirusem oraz niezbędnych spraw życia codziennego.

Zakaz przemieszczania się. Z kim można się spotykać?

Nowe przepisy zakazują wszelkich zgromadzeń, spotkań, imprez czy zebrań. Będziesz mógł się jednak spotykać z członkami najbliższej rodziny, a także z osobami, z którymi pozostajesz w stałym pożyciu.

CZYTAJ TAKŻE: Pleszew. 59-letnia kobieta złamała zasady kwarantanny!

 

Liczba pasażerów w komunikacji miejskiej będzie limitowana, by zachować między nimi dystans. Zajmować należy co drugie miejsce siedzące w tramwaju czy autobusie.

CZYTAJ TAKŻE: Czy komunie zostaną przesunięte? Znamy stanowisko kurii

 

Spacerować razem będą mogły tylko dwie osoby, w odpowiedniej odległości 1,5 m. Maseczki nadal nie są obowiązkowe w tej sytuacji.

 

Dotychczasowe ograniczenia dotyczące m.in. galerii handlowych i miejsc rozrywki nadal obowiązują.

 

Zakaz wychodzenia z domu poza naprawdę potrzebnymi sytuacjami: do pracy, sklepu, apteki, do lekarza, wyprowadzenie psa, czy krótki spacer dla naszego zdrowia. Niedopuszczalne jest wychodzenie na plac zabaw z dziećmi, czy na bulwary na grilla ze znajomym.Wyjście z pomocą osobom starszym jest naturalnie uzasadnione.

 

Ograniczona liczba osób uczestniczących w obrzędach liturgicznych do pięciu (nie licząc kapłanów i osób uczestniczących np. w pogrzebie jako pracownicy zakładów pogrzebowych)

 

Obostrzenia będą obowiązywać do 11 kwietnia. 

CZYTAJ TAKŻE: Co ze święceniem pokarmów w Wielkanoc? Jest odpowiedź Episkopatu

 

Morawiecki potwierdził, że wojsko zapewni pomoc policji w kontrolowaniu, czy ograniczenia są respektowane. 

- Odwołuję się tu do Państwa zdrowego rozsądku i poczucia odpowiedzialności obywatelskiej, a przede wszystkim solidarności społecznej. Pamiętajmy - im mniej bezpośrednich kontaktów międzyludzkich - tym bliższe jest nasze zwycięstwo nad epidemią oraz mniejsze koszty społeczne i ekonomiczne, jakie poniesiemy mówił dziś na specjalnej konferencji premier

CZYTAJ TAKŻE: Pleszew. Jak działają zakłady? Czy zabraknie leków? Co z pocztą? [ZOBACZ WIDEO]

 

 

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!