Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M APIASECKI ROWERY

Wybierz pleszewskie perełki 30-lecia! [SONDA]

› Aktualności miesiąc temu    28.05.2020
Redakcja
komentarzy 20 ocen 7 / 100%
A A A

Pleszew. W tym roku przypada 30. rocznica pierwszych wolnych wyborów samorządowych. W związku z tym zapraszamy Was do wyboru pleszewskich perełek minionych 30 lat. Dom kultury i biblioteka? Basen? A może Rynek? Co według Was było najlepszą, najważniejszą zmianą w Pleszewie przez ten czas?

 

Niedziela – 27 maja 1990 roku. To właśnie wtedy odbyły się pierwsze wybory samorządowe po zmianie ustroju w naszym kraju. Wybieraliśmy wówczas „swoich” radnych. To wtedy o codziennych, a co za tym idzie również najbliższych nam sprawach – zaczęto decydować na poziomie lokalnym, a nie z tzw. „warszawki”.

Od tych wyborów mija 30 lat. W związku z tym zapraszamy Was do wybrania "pleszewskiej perełki" tego okresu.

 Basen

 Biblioteka i dom kultury

 Boisko sportowe

 Hala sportowa i szkoły

 Osiedle Malinie

 Plac Powstańców Wlkp. - tereny po PKS

 Rynek

 Skanalizowanie gminy

 

Jaka zmiana w Pleszewie - przez minione 30 lat - była według Was najważniejsza? Zmiany na Rynku? Nowa biblioteka i dom kultury? Zmiany na byłym dworcu PKS? A może budowa basenu czy hali sportowej? 

ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W NASZEJ SONDZIE, KTÓRĄ ZNAJDZIECIE PONIŻEJ:

 

Co jest pleszewską perełką minionych 30 lat?

ankieta dodana 28.05.2020, ilość wszystkich głosów: 258
Rynek
7%
Biblioteka i dom kultury
53%
Basen i Planty
17%
Kanalizacja gminy
5%
Plac Powstańców Wlkp.
7%
Hala sportowa i szkoły
5%
Malinie
4%
Boisko sportowe
3%
+ 7 głosów: 7 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (20)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Pipi
miesiąc temu ocena: 100%  20
"Perełką" Pleszewa jest starostwo powiatu pleszewskiego z jego starostami. Powiat Pleszew powinien być siedzieć w Rawiczu
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ gregor
26 dni temu 19
To jest prywatna własność. Czy ci się to podoba, czy nie. Mają odkupić ? Gmina nie posiada własnych pieniędzy. Dysponuje pieniędzmi mieszkańców. Złożysz się na to ?
~ Jestem z miasta...
miesiąc temu ocena: 100%  18
"...za wyrządzenie szkody majątkowej idzie się siedzieć na kilka lat" -powiedział Borys Budka w miniony czwartek w Sejmie odnosząc się w sprawie odwołania ministra Sasina z funkcji jaką pelni. To taka dygresja pod zarzutem niegospodarności w moim komentarzu poniżej
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Jestem z miasta...
miesiąc temu ocena: 100%  17
Pleszewianie żyją w przekonaniu, że budynek po starostwie przy ul. Poznańskiej zniszczyły władze POWIATU PLESZEW. Niech wreszcie pan starosta Wasielewski zajmie głos w sprawie, niech powie całą prawdę, niech ewentualnie jeżeli ma inne zdanie przedstawi swoją rację. Milczenie będzie akceptacją, że zarzuty Pleszewian są słuszne. Panowie starostowie: Michal Karalus i Maciej Wasielewski wzywam panów do wytłumaczenia się w sprawie. Dziwnym jest fakt, że sprawą doprowadzenia do dewastacji budynku nie zajmuje się prokuratura z urzędu stawiając zarzut niegospodarności. Dziwnym jest także to, że Rada Powiatu nie dostrzega niepokoju Pleszewian z budynkiem związanym. Może by burmistrz Pleszewa zabrał głos w sprawie, przedstawiając stanowisko miasta.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ gregor
26 dni temu 16
Jak mogli zniszczyć nie swoją własność ? Co ty pier... lisz ? Zniszczyli ludzie. Menele. Właściciel nie zabezpieczył. To prywatna własność a nie ogródek działkowy, który można ci odebrać za niedopilnowanie ładu i porządku. Mają odkupić ? Gmina nie posiada własnych pieniędzy. Dysponuje pieniędzmi mieszkańców. Złożysz się na to ?
~ Romek
miesiąc temu ocena: 78%  15
Perełki żadnej w Pleszewie nie ma. Wpakować 20 mln a moze i wiecej w ruderę (tereny pokolejowe) to każdy głupi potrafi. Powiem tak; że zajmuje się inwestycjami; jakość, funkcjonalność i pozorana tylko dostepność obiektów dla mieszkańców, jest tragiczna.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ gregor
26 dni temu 14
~ Ratuszowy marmur A kto i gdzie by te mieszkania miał wybudować ? Szeregowców już od trzech przetargów nikt się podjąć nie chce. Kolejne blokowisko po środku miasta ? Ochłoń.
~ Ratuszowy marmur
miesiąc temu ocena: 100%  13
A gdzie by pakowano maseczki dla seniorów i przeprowadzano pokazy origamo jak nie w zajezdni kolejowej z 20 000 000 zł ? Za takie można byłoby wybudować min. 100 mieszkań i sprzedać je po 300 000/szt.
~ Dziadek
miesiąc temu ocena: 100%  12
Można chwalić się osiągnięciami z perełek. Trzeba też zrobić plebiscyt na najgorsze "gemele" jak byłe starostwo i dużo innych starych ruder,zachwaszczone ulice itp. W plebiscycie perełek nie powinien brać udziału Rynek, dlatego że obrażono pamięć o Powstańcach stawiając im pomnik przed kiblem miejskim. Miejsce pomnika jest na Placu Powstańców
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ gregor
26 dni temu 11
Mają odkupić ? Gmina nie posiada własnych pieniędzy. Dysponuje pieniędzmi mieszkańców. Złożysz się na to ? Pomiędzy którymi samochodami ten pomnik miał stanąć ? Już widzę to larum ! Pomnik powstańców ma swoje miejsce w rynku, a nie na parkingu osiedlowym ! A parking ? no przecież wszyscy w koło mówią, że miejsc ciągle mało, co raz mniej, co raz bardziej betonować miasto, by było gdzie samochody stawiać. Zdecydujcie się ludzie.
~ PPL
miesiąc temu ocena: 100%  10
Mnie też serce boli, jak widzę ten budynek na Poznańskiej, ale tak całkiem szczerze, to czy ktokolwiek ma jakiś pomysł, co z tym zrobić? Celowo pomijam całkowicie wątek własności załóżmy, że budynek jest własnością Pleszewa. Prawda jest bardzo trudna do zrozumienia dla "zwykłego" mieszkańca, bo niestety budynek nadaje się wyłącznie do... rozbiórki. Trzeba by wymienić właściwie wszystko zaczynając od fundamentów. Nawet gdyby założyć, że na ten remont (a właściwie odbudowę) będą środki, to pozostaje sprawa formalna i praktyczna, czyli miejsca parkingowe. Taki budynek bez względu na przeznaczenie będzie wymagał 20-30 miejsc parkingowych...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby komentarz zgłoszony do moderacji
~ Kinga
miesiąc temu ocena: 100%  9
A kogo wina ? Władz które do takiego stanu rzeczy dopuściły
~ Eugen
miesiąc temu ocena: 0%  8
A ja powiem krótko, to co zrobil dla Pleszewa przez swoje kadencje Pan Marian Adamek to juz nikt przez najblizsze np 200 lat nie zrobi nawet ćwierć tego co on- nawet nie ma co wymieniac obiektów i placów itd
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Adamus
miesiąc temu ocena: 100%  7
Największą pleszewską perełką 30-lecia jest piękny Maryjan
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ anty
miesiąc temu ocena: 90%  6
dodajcie do listy budynek przychodni i poczty to n któryś z nich zagłosuję
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ gregor
26 dni temu 5
Oba są własnością prywatną. Idąc tokiem twojego rozumowania dodaj jeszcze różową maszkarę na Traugutta. Wszystko wina Tuska.
~ Kinga
miesiąc temu ocena: 83%  4
Jak dla mnie największą perełką jest dawny budynek pleszewskiego szpitala. Władzę się zmieniają i od tylu lat nic nie robią zostają tylko deklaracje. Wielki wstyd Państwo Radni Wielki wstyd Panie burmistrzu
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ gregor
26 dni temu 3
A co mogą zrobić ? To jest własność prywatna. Przejąć na mocy dekretu ? To może każdą własność przejąć w ten sam sposób według własnego widzimisie ? Twoje mieszkanie również, bo nie odmalowane i okna nie wymienione zgodnie z panującym trendem ?
~ Hali
miesiąc temu ocena: 90%  2
Perełka ...proszę bardzo! Stan dawnego budynku starostwa na poznańskiej...po takich rzeczach poznać można zaradność i pracę radnych a nie na rozdawaniu unijnej kasy Bebechy się przewracają na samą myśl ile to spotkań i imprez w najbl czasie się odbędzie ku czci...żenada...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ gregor
26 dni temu 1
Mają odkupić ? Gmina nie posiada własnych pieniędzy. Dysponuje pieniędzmi mieszkańców. Złożysz się na to ?