Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AŁukpol A1 Podstrona
R E K L A M AMICHALSKI RURY

Wyłudzają pieniądze i wartościowe przedmioty! Oszukują głównie osoby w podeszłym wieku!

› Aktualności 7 dni temu    21.05.2020
komentarzy 1 ocen 0 / 0%
A A A

Policjanci apelują o nieprzekazywanie pieniędzy osobom, które podają się za funkcjonariuszy. Wielkopolscy policjanci w przeciągu kilku dni otrzymali kilka zgłoszeń o oszustwach i usiłowaniach wyłudzenia pieniędzy od osób starszych.

 

Nie dajmy się oszukać. Ostrzegamy, aby w kontaktach z obcymi, również przez telefon, być bardzo ostrożni.

 

Jeśli zgłosi się do nas osoba – osobiście i telefonicznie – która będzie chciała abyśmy przekazali jej gotówkę, bądź inne drogocenne przedmioty, możemy przypuszczać, że jest to próba oszustwa. Żadna służba, która zajmuje się ściganiem przestępczości, nie może od nas żądać przekazania wartościowych rzeczy. Policja nie przyjmuje w depozyt ochronny żadnych pieniędzy i biżuterii - przestrzegają policjanci. 

 

CZYTAJ TAKŻE: Policja zatrzymała czterech mężczyzn. Włamywali się do sklepów, myjni i zniczomatówPrzypominamy, że nieumundurowany policjant na naszą prośbę musi okazać nam legitymacje służbową. Jeśli tego chcemy, umundurowany funkcjonariusz musi nam podać swój indywidualny numer służbowy. Na pewno nie będzie się również wzbraniać przed okazaniem swojej legitymacji.Zawsze sprawdzajmy wiarygodność tych osób kontaktujących się w sprawie przekazania gotówki, dzwońmy do rodziny i weryfikujmy potrzeby krewnych. Pamiętajmy, że inkasenci instytucji nie pobierają opłat przychodząc do domu. Zawsze sprawdzajmy identyfikatory osób, które odwiedzają nas i podają się za pracownika danej instytucji.W sytuacji, gdy osoba która się z nami kontaktuje staje się natarczywa, natychmiast należy zadzwonić na policję lub zaalarmować otoczenie.

 

CZYTAJ TAKŻE: Gmina Pleszew. W pociągu bił 21-latka laptopem po głowie. Sprawcę zatrzymano na stacji
 

We wszystkich przypadkach, które wydają się nam podejrzane należy kontaktować się z Policją, dzwoniąc na numer alarmowy 997 lub 112 z telefonu komórkowego, przekazując jak najwięcej zapamiętanych szczegółów, np. wygląd nieznajomej osoby, numer i markę samochodu, którym ewentualnie przyjechała, a w przypadku rozmowy telefonicznej – numer z wyświetlacza telefonu, datę i godzinę rozmowy.

 

 

Przestępcy, aby osiągnąć cel, nieustannie modyfikują znane już metody oszustw i wymyślają wciąż nowe. Coraz częściej podają się za policjantów z Centralnego Biura Śledczego lub komend Policji prowadzących działania operacyjne, zmierzające do zatrzymania grupy przestępczej, zajmującej się okradaniem kont i lokat bankowych. Najczęściej na swoje ofiary wybierają osoby starsze lub samotne. Przekonują o konieczności przekazania pieniędzy, obiecując, że za chwilę w nienaruszonym stanie zostaną zwrócone.

 

 

Apelujemy!

 - Nigdy nie podawaj przez telefon swoich danych osobowych!

 - Nie informuj, w jakich bankach i na jakich lokatach gromadzisz oszczędności!

 - Nie ufaj nieznanym rozmówcom!

 - Pod żadnym pozorem nie pobieraj gotówki i nie przekazuj jej rzekomym policjantom!

 - Po takim telefonie zadzwoń z innego aparatu i powiadom o usiłowaniu wyłudzenia pieniędzy!

 

PAMIĘTAJ!

 - Policja nigdy nie prowadzi działań operacyjnych przez telefon!

 - Policja nigdy nie wymaga poświęcenia Twoich oszczędności do jakichkolwiek celów!

 - Policja nigdy nie przekazuje telefonicznie informacji na temat prowadzonych działań operacyjnych ani policjantów biorących w nich udział!

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (1)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ młody emeryt
7 dni temu 1
Ja sądzę, że to jakiś policjant po służbie sobie dorabia albo emeryt mundurowy.... bo któż ma tak gadane jak policja - oni są tego uczeni, zwykły obywatel nie ma takiej gatki. Dlatego należało by sprawdzić trop prowadzący ku policji bo jak wiadomo nie wszyscy tacy święci.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji