XII GALA PLESZEWSKIEGO SPORTU: ludzie sportu uhonorowani

XII GALA PLESZEWSKIEGO SPORTU: ludzie sportu uhonorowani - Zdjęcie główne

Pleszew. Gala Pleszewskiego Sportu odbyła się po raz dwunasty, ale pierwszy raz odbyła się w Zajezdni Kultury Domu Kultury w Pleszewie. Podczas niej uhonorowano wyróżniających się ludzi sportu Miasta i Gminy Pleszew.

Specjalnie powołana kapituła dokonała wyboru najlepszych sportowców 2019 roku.

Pierwsze miejsce w kategorii senior przyznano Dawidowi Sobkowiakowi – brązowemu medaliście Mistrzostw Świata Juniorów w Karate i mistrzowi Polski juniorów w konkurencji kumite.

Drugą lokatę zajęła triathlonistka Małgorzata Nowak, finalistka ubiegłorocznych mistrzostw świata, rozgrywanych w Marsylii, a trzecie – żeglarz Zenon Jankowski. Wiceprezes Kaliskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego wygrał 8. edycję żeglarskiej Bitwy o Gotland - Konsal Challenge 2019.

W kategorii junior triumfowała lekkoatletka LKS-u OSiR Pleszew, Olga Czajka. Podopieczna trener Patrycji Kruchowskiej-Wojcieszak została wicemistrzynią międzywojewódzkich mistrzostw młodziczek w biegu na 300 metrów, a na mistrzostwach Polski zajęła na tym samym dystansie szesnastą pozycję.

Drugi w klasyfikacji Olaf Pera dwukrotnie stawał na podium międzywojewódzkich mistrzostw młodzików w lekkiej atletyce – w pchnięciu kulą i w rzucie dyskiem. Michał Florczak, któremu kapituła przyznała trzecie miejsce, został w ubiegłym roku wicemistrzem Polski kadetów w karate. Tytuł trenera roku przyznano Bartłomiejowi Sołtysiakowi z Pleszewskiego Klubu Karate. Jego podopieczni uzbierali w Systemie Sportu Młodzieżowego aż 152 punkty, zdobywając na mistrzostwach Polski pięć mistrzowskich tytułów i cztery wicemistrzowskie.

Sportowym działaczem roku okazał się Tymoteusz Janos, który był pomysłodawcą i głównym organizatorem imprezy MVP Tournament w koszykówce 3X3. Sportową imprezą roku okazała się „Otyliada Pleszew 2019”, która stanowiła wielką promocję pływania w naszym mieście.

Podczas Gali wyróżniono ponadto młodych sportowców, którzy zdobywali punkty w Systemie Sportu Młodzieżowego. Wszystkim wyróżnionym i nominowanym gratulujemy, życząc jeszcze większych osiągnięć w tym roku.