XII Puchar Delty

XII Puchar Delty - Zdjęcie główne

XII Puchar Delty, stanowiący czwarty w tym sezonie turniej rankingowy darta, rozgrywany był ze względu na pandemię Covid-19 w reżimie sanitarnym. W sobotę, 4 lipca, w Pubie Piwnica zjawiło się 14 zawodników i 4 zawodniczki.

W rywalizacji darterek górą była ostrowianka Anna Kowalczyk, która puchar Delty wywalczyła trzeci raz, a w ogóle zwyciężyła w rankingowych zawodach już po raz 24. Drugą lokatę zajęła Aleksandra Gramala (Pleszew), a trzecią – Marta Nowak (Pleszew/Poznań). Wymienione zawodniczki już wywalczyły sobie prawo gry w wyjątkowo wrześniowym Finale Masters. Jakub Koralewski (Kotowiecko/Pleszew), których triumfował w turnieju męskim, powtórzył osiągnięcie sprzed ośmiu lat i po raz drugi sięgnął po puchar Delty. W finale pokonał triumfatora z 2018 roku, jarocinianina Norberta Pecynę. Trzecią lokatę wywalczyli ex aequo Jakub Marciniak (Jarocin) i Marcin Kowalczyk (Ostrów Wlkp.). Najlepsi oprócz pucharów uzyskali nagrody finansowe. W klasyfikacji długofalowej po czterech z pięciu zaplanowanych turniejów liderem jest Jakub Koralewski (147 punktów), który o 24 punkty wyprzedza Marcina Kowalczyka i Przemysława Misiaka (Ostrów Wlkp.) oraz o 29 pleszewianina Jakuba Płócienniczaka. Wymieniona czwórka może już świętować awans do Finału Masters, teoretycznie pozostały zatem jeszcze cztery wolne miejsca. Łącznie sklasyfikowano w tym sezonie w rankingu Dart Pleszew 27 mężczyzn i 9 kobiet. Ostatni w tej edycji turniej rankingowy zaplanowano na 15 sierpnia.