Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M APIASECKI ROWERY

Zadecydowała trzecia kwarta

› Sport i rekreacja 9 miesięcy temu    12.10.2019
Piotr Hain
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Sudety okazały się nieco lepsze od pleszewskiego KoszaSudety okazały się nieco lepsze od pleszewskiego Kosza fot. P. Hain

Trzecia kwarta zadecydowała o porażce Kosza w wyjazdowym meczu z Sudetami Jelenia Góra.

Pierwsze dwie odsłony były bardzo wyrównane i kilkukrotnie zmieniało się prowadzenie. Ostatecznie po pierwszej połowie na tablicy wyników widniał remis. Wszystko zmieniło się po powrocie drużyn z szatni. W 25’ po trafieniu z dystansu Wojciecha Szpyrki miejscowi osiągnęli dziesięciopunktową przewagę (49:39), którą jeszcze powiększyli do trzynastu oczek (64:51 po rzutach wolnych grającego trenera Rafała Niesobskiego). Gracze Kosza zdołali zniwelować straty do sześciu punktów, ale i tak z dwóch punktów cieszyli się miejscowi, którzy mieli lepszą skuteczność rzutów z gry (49%-35%), wygrali też walkę na deskach (49–38 w zbiórkach). W Koszu wyróżnił się Mikołaj Spała, który uzyskał double-double (17 punktów+10 zbiórek). – Uważam osobiście, że Sudety to najmocniejszy zespól w tej lidze, dlatego ta porażka nie hańbi. Mieliśmy rywali w zasięgu, ale zadecydowała trzecia kwarta i słaba skuteczność za trzy punkty. Jeżeli poprawimy element skuteczności, to takie mecze będziemy wygrywać. Chłopacy pokazali charakter, nie było źle, zabrakło nam praktycznie jednej cegiełki, by wygrać – ocenił Alan Urbaniak, trener Kosza. W następną sobotę jego zespół zagra w Kątach Wrocławskich z Polkątami Maximus.

SUDETY JELENIA GÓRA – KOSZ PLESZEW  85:79 (20:18, 15:17, 29:16, 21:28)

KS Kosz Pleszew: Patryk Marek – 21 (2), Marcin Pławucki – 19 (4), Mikołaj Spała – 17, Przemysław Galewski – 13 (1), Mikołaj Serbakowski – 5, Rafał Kikowski – 2, Szymon Rosik – 2, Jan Sobiech – 0; najwięcej dla Sudetów: Rafał Niesobski – 20 (3), Wojciech Szpyrka – 16 (2)

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!