Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AŁukpol A1 Podstrona
R E K L A M AMICHALSKI RURY

Znamy inwestycje na rok 2020. Burmistrz Pleszewa zapowiada: Priorytetem będą mieszkania

› Aktualności 6 miesięcy temu    26.11.2019
Redakcja
komentarzy 13 ocen 0 / 0%
A A A

Pleszew. Jakie inwestycje będą realizowane w Pleszewie w roku 2020? Wstępne założenia budżetu już są.

 

Jak zaznacza w rozmowie z "Życiem Pleszewa" burmistrz Pleszewa Arkadiusz Ptak, przyszły rok nie będzie z pewnością łatwy - wpływy do budżetu będą bowiem o niemal 2 mln zł mniejsze - wszystko przez kolejne zadania nakładane przez rząd na samorządy. Nie unikniemy więc m.in. kredytu - w sumie ok. 13 mln zł.

- To z pewnością będzie budżet ostrożny, ale - mimo wszystko - myślę, że udało się zachować nam proinwestycyjny charakter wydatków - komentuje włodarz.

Jak podkreśla, priorytetem w przyszłym roku będzie przede wszystkim budowa nowych mieszkań. Ale nie tylko. Co więc konkretnie nas czeka? Jaka inwestycja będzie największa?

DUŻĄ ROZMOWĘ Z BURMISTRZEM PLESZEWA O PRZYSZŁOROCZNYM BUDŻECIE ZNAJDZIESZ W AKTUALNYM PAPIEROWYM WYDANIU "ŻYCIA PLESZEWA", KTÓRY MOŻESZ KUPIĆ TAKŻE ONLINE.

 

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (13)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ p-apl
5 miesięcy temu ocena: 100%  13
Tak to prawda , w Pleszewie rządzą układy. Młodzi ludzie są mega zblokowani i nie mają szans rozwoju bo starzy wyjadacze którzy się już dorobili muszą mieć więcej i więcej.....Co do mieszkań to są kupowane na wynajem, żeby na nich zarabiać. Pleszew to umierające miasto i nikt tego nie zmieni....nawet Pan burmistrz, który słabo sobie radzi na tym stanowisku i kolejna kadencja raczej nie będzie jego....
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Mirek
5 miesięcy temu ocena: 100%  12
Już szukają oszczędności w szkołach, ale u sprzątaczek.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Tomekw
5 miesięcy temu ocena: 100%  11
Zrezygnuj ie z marmurow na wejściu do ratusza i już któraś dyszka zostanie w budżecie
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Pleszew Miasto
5 miesięcy temu ocena: 95%  10
Budżet miasta na rok 2019 to ok 130 mln zł. To żadna tragedia - panie Burmistrzu, ze w nowym budżecie na 2020 będzie mniej o 2 mln zł. Wystarczy lekko zwolnić inwestycje,choćby drogowe.Jeden z przykładów: czy krawężniki nowych jezdni muszą być wykonane ze szlifowanego granitu czy nowe chodniki muszą być we wzorce /kostka granitowa, brukowa, płyty granitowe/ ? Nie sięgajmy za wysoko, nie chciejmy być Las Vegas czy w San Francisco, bo to nigdy dla nas jest nieosiągalne.,
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Biznesmen z Pleszewa
6 miesięcy temu ocena: 17%  9
ile teraz płacą prywaciarze? nadal najniższa krajowa? szczerze wątpię a do famotu podobno kolejki chętnych żeby do pracy przyjść
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Nick
5 miesięcy temu ocena: 100%  8
Ta kolejka haha chyba po tych torach jedzie...
~ PPL
6 miesięcy temu ocena: 85%  7
Wnioski po przeczytaniu artykułu w wersji papierowej : brakuje pieniędzy w budżecie ? Trzeba było wybudować jeszcze kilka takich atrakcji wodnych jak na rynku lub więcej luksusowych kibli jak w parku. A co do nowych mieszkań krąży po mieście powszechne opinia że nowe mieszkania kupują głównie kotlarze na wynajem m.in. dla Słowian ze Wschodu... A młodzi wyjeżdżają przez brak perspektyw w Pleszewie, dlatego że Pana koledzy ze wspólnych zdjęć z prasy tzw. prywaciarze blokują nową konkurencję w okolicy i ustalają między sobą max .stawkę godzinową. W Jarocinie tego nie ma. A firma w której Pan ostatnio otwierał halę też skutecznie blo... przejścia pracowników do podobnych firm w regionie np. do VW we Wrześnii. Ten monopol na rynku pleszewskim mają dzięki komu ??? Pracownicy Famotu gdyby chcieli zmienić pracę mają taką sytuację jak by Pan robiąc zakupy w Pleszewie miał do dyspozycji 1 market.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Zwykły człowiek
5 miesięcy temu ocena: 94%  6
Komentarz do PPLa. -- Co dotyczy Twojej wypowiedzi w zakresie luksusowych "kibli", absolutnie nie masz racji. Higiena i zachowanie czystości osobistej to jeden z najważniejszych elementów naszego życia, tym bardziej gdy dot. to miejsce publicznych. Ciekawe czy podał byś rękę komuś, kto wychodzi z WC z wyciętym serduszkiem w drewnianych drzwiach lub z krzaków ? A co do luksusowych "kibli" to z pewnością nigdy takich nie widziałeś. WC w parku i na ul. Św. Ducha to dziś jest standard. Na drugi raz, zanim postawisz zarzut, rusz łepetyną.
~ hmm
6 miesięcy temu ocena: 21%  5
kolejna osoba która bez znajomości tematu pisze "Trzeba było wybudować jeszcze kilka takich atrakcji wodnych jak na rynku lub więcej luksusowych kibli jak w parku. " zaznajomić się z tematem później pisać . Kolejna rzecz kotlarze kupuja mieszkania ale gdzie od miasa, tbsow od osob prywatnych ? Czyli nie mogą tak ? Sprawa kolejna Jarocin proszę ale mam na bieżąco kontakt z duża liczba roznych osob z Jarocina . Jak piszesz ze w Jarocinie tego nie ma to tak jest bo w Jarocinie nie ma firm takich jak w Pleszewie bo Jarocin to noclegownia Poznania. Na Jarocińskiem rynku nieruchomości jest ruch jak mało gdzie przez osoby z poza kraju które pracują w okolocy miasta. Jak dla mnie Twój wywód długi i nijaki.
~ Janek
6 miesięcy temu ocena: 76%  4
A co takiego rząd nakłada na samorządy? Najlepiej zgonic na kogoś innego a nie szukać winy na swoim podwórku.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Tomekw
5 miesięcy temu ocena: 8%  3
500 plus n0 300 plis za to po nowym roku wszystko będzie plus i to o dużo procent i się pisiory obudza że 500 które dostali jest g. Warte
~ hmm
6 miesięcy temu ocena: 88%  2
a jednak znalazł się tu ktoś i to nawet 1 co pisze by tylko sobie popisać ale już nie zagłębić się w temat. brawo Ty
~ ppp
6 miesięcy temu ocena: 89%  1
a podwyżki dla nauczycieli z czego niby są finansowane?