Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M APIASECKI ROWERY

ZUS skontrolował pracowników na L4. Efekty były zaskakujące!

› Aktualności 4 miesiące temu    13.02.2020
Redakcja
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A

Wielkopolska. ZUS kontrolował pracowników. Niektórzy na zwolnieniu lekarskim pracowali, inni byli już zdrowi w momencie badania przez lekarza orzecznika. Skutek finansowy kontroli w samej Wielkopolsce to prawie 3,8 mln.

 

Wielkopolski oddział ZUS kontrolował czy chorzy prawidłowo korzystali ze zwolnień, ale sprawdzał też czy wystawione zaświadczenia lekarskie były zasadne. W tym pierwszym przypadku zweryfikowano 25 tys. osób. Z tego grona ponad 2 tysiące pozbawiono prawa do zasiłku na kwotę blisko 3 mln zł. Skontrolowano też 56 tys. zwolnień lekarskich pod względem ich zasadności

 

 

- W wyniku tych kontroli wydano przeszło 2,2 tys. decyzji wstrzymujących dalszą wypłatę zasiłku, na kwotę ponad 823 tys. zł - informuje Marlena Nowicka, regionalna rzeczniczka prasowa ZUS w Wielkopolsce.

 

 

O nieprawidłowym korzystaniu ze zwolnienia lekarskiego mówimy, gdy chory w jego trakcie pracuje lub wykonuje inne działania, które mogą wydłużyć powrót do zdrowia. Wtedy musi liczyć się z tym, że straci prawo do świadczenia chorobowego. 

 

Warto pamiętać, że oprócz ZUS, kontrolę prawidłowości wykorzystywania zwolnień, prowadzą również samodzielnie pracodawcy, którzy zatrudniają powyżej 20 osób – dodaje Marlena Nowicka.

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!