Dostosuj wydruk

Będą dalsze rewolucje w pleszewskiej kulturze

Będą dalsze rewolucje w pleszewskiej kulturze

Pleszew. Około 4,5 tys. osób uczestniczyło w weekendzie otwierającym mury nowego domu kultury przy ul. Kolejowej w Pleszewie. Jak zapowiadają władze miasta, wspomniane trzy dni imprez były swoistą „pigułką” tego, co czeka nas w przyszłym roku. A dyrektor instytucji zapowiada otwartą dyskusję dla mieszkańców, która podsumuje wszystkie dotychczasowe „rewolucje kulturalne” i jednocześnie zapowie dalsze zmiany.

 

- Ok. 4,5 tys. osób, które uczestniczyły w weekendzie otwarcia nowej „zajezdni kultury” to wynik taki sam, a nawet lepszy, niż liczba osób, która przychodziła na Dni Pleszewa - wylicza burmistrz Pleszewa, Arkadiusz Ptak.

Przypomnijmy: nowa siedziba domu kultury przy ul. Kolejowej została otwarta „z pompą” 11 października. Przez trzy dni odbyło się tam w sumie 18 imprez - o bardzo różnej tematyce - od muzyki, po warsztaty, a nawet turniej gier komputerowych.

- To co wydarzyło się przez ten weekend było pigułką tego, co czeka nas w przyszłym roku - zapowiada już teraz burmistrz. - Bo chcemy, żeby kultura w Pleszewie była właśnie taka jaką widzieliśmy - czyli różnorodna - dodaje.

CZYTAJ TAKŻE: Pleszew. Nowy dom kultury oficjalnie otwarty! [WIDEO, ZDJĘCIA]

Włodarz Pleszewa przyznaje, że miasto szykuje się także do czasu podsumowań dotychczasowych zmian. - Zbliżamy się do etapu, w którym chcemy przedstawić - które przedsięwzięcia nam wyszły, a z których trzeba zrezygnować lub je ograniczyć - zapowiada Arkadiusz Ptak.

Wspomniane podsumowanie - wraz z otwartą dyskusją dla mieszkańców - szykowane jest na przełomie roku.

- Tak jak deklarowałem, na przełomie grudnia i stycznia zaproszę na otwartą dyskusję, na której przedstawimy wszelkie dane o tym jak przebiegały poszczególne imprezy. A z tego wyłoni się obraz: co warto kontynuować, a z czym warto się pożegnać. Pochwalimy się także, kogo udało się zaprosić na przyszły rok do Pleszewa - komentuje z kolei Przemysław Marciniak, dyrektor domu kultury.

Jak dodaje, nowe miejsce na pewno pozwoli rozwinąć skrzydła pleszewskiej kulturze.

Kontynuacja „rewolucji kulturalnej” w mieście dotyczyć ma w przyszłości zwłaszcza dzieci i młodzież. - Czeka nas zupełnie nowa oferta edukacyjna dla dzieci. Tu właśnie chcę zrobić bardzo dużą rewolucję. W listopadzie planujemy zaprosić dzieci i młodzież - by poznali możliwości nowego budynku. Wprost przy okazji ich zapytamy - w jakich zajęciach chcieliby uczestniczyć. To z kolei będzie podwaliną do nowej oferty, z nowymi instruktorami, którą planujemy od stycznia - mówi dyrektor domu kultury.

I zapowiada, że „okres po budowie” nowej instytucji, z pewnością będzie swoistą chwilą oddechu, która da z kolei czas na gruntowne przygotowanie nowej - „skrojonej na potrzeby mieszkańców” - oferty. - Myślę, że jakościowo pójdziemy mocno do przodu - zapowiada już teraz Przemysław Marciniak.

autor: Redakcja

Źródło:

Dodano: 2019.10.26

zpleszewa.pl Copyright © 2007 - 2020 Południowa Oficyna Wydawnicza
redakcja: 63-300 Pleszew, ul. Kaliska 24., 62 508 10 17