Dostosuj wydruk

Pleszew. Trzy główne ulice będą zamknięte! Szykują się spore utrudnienia w ruchu!

Pleszew. Trzy główne ulice będą zamknięte! Szykują się spore utrudnienia w ruchu!

Pleszew. Jeszcze w tym miesiącu wystartują wielkie prace remontowo-budowalne w centrum miasta. Trzy główne ulice zostaną zamknięte dla ruchu. Na pierwszy ogień - i to aż do października - idzie ulica Targowa. Później przyjdzie czas na ul. Ogrodową oraz Sienkiewicza. W praktyce szykują się spore utrudnienia w ruchu dla mieszkańców. Zwłaszcza dla osób, które będą chciały dostać się do Rynku z południa miasta.

 

- Od końca marca szykują się poważne prace budowlane w centrum miasta. W porównaniu z tym, co było wcześniej, będą jeszcze szersze oraz bardziej dotkliwe dla mieszkańców - mówi wprost burmistrz Pleszewa Arkadiusz Ptak.

Wszystko związane jest z realizacją dwóch dużych inwestycji. Pierwsza z nich to kompleksowa przebudowa ul. Targowej - o czym już pisaliśmy.

Druga to kolejny już etap porządkowania gospodarki wodno-ściekowej w gminie Pleszew. Podczas wcześniejszych dwóch udało się zmodernizować w mieście kilometry sieci kanalizacji sanitarnej oraz deszczowej (tylko w ubiegłym roku prace obejmowały m.in. ulice Garncarską, Wąską, Krzywą, Krzyżową, dop. red.). Teraz przyszła pora na największe trasy w centrum miasta: ul. Targową, Ogrodową, Sienkiewicza, a docelowo również Poznańską.

Jak przyznaje Grzegorz Knappe, prezes Przedsiębiorstwa Komunalnego w Pleszewie, najbliższy czas będzie sporym wyzwaniem - jeśli chodzi o realizację prac, które w znacznym stopniu wpłyną na organizację ruchu w mieście.

- Na pewno ten rok będzie najtrudniejszy - ze wszystkich dotychczasowych inwestycji - mówi szef PK.

Bo o ile zamknięcie wspomnianych wcześniej ulic nie powodowało jeszcze zbyt dużych problemów, o tyle najbliższe prace, będą niestety się z tym wiązały. - Nie możemy oczywiście zamknąć wszystkich trzech ulic od razu, dlatego zaplanowane są etapy - zaznacza Knappe.

Na pierwszy ogień w rozdziale kanalizacji idzie ulica Targowa - również z racji zaplanowanej tu kompleksowej modernizacji nawierzchni.

WIĘCEJ PRZECZYTASZ W NAJBLIŻSZYM PAPIEROWYM WYDANIU "ŻYCIA PLESZEWA"

autor: Redakcja

Źródło:

Dodano: 2020.03.15

zpleszewa.pl Copyright © 2007 - 2020 Południowa Oficyna Wydawnicza
redakcja: 63-300 Pleszew, ul. Kaliska 24., 62 508 10 17