Dostosuj wydruk

Powiat pleszewski. Ponad 100 osób objętych kwarantanną. Nie mamy zarażonych!

Powiat pleszewski. Ponad 100 osób objętych kwarantanną. Nie mamy zarażonych!

Na terenie powiatu pleszewskiego nadal nie ma przypadku zarażenia koronawirusem. To są bardzo dobre wiadomości! Mamy nadzieję, że codziennie będziemy mogli Wam takie przekazywać!

 

 

Dziś - 25 marca - Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Pleszewie poinformowała nas, że na terenie powiatu pleszewskiego nie ma przypadku zarażenia koronawirusem. Wyniki osób u których podejrzewano zarażenie są negatywne.

 

Obecnie kwarantanną w związku z powrotem z zagranicy objętych jest 106 osób. Kolejne 8 to osoby przebywające na kwarantannie decyzją Sanepidu.

CZYTAJ TAKŻE: Pleszew. 59-letnia kobieta złamała zasady kwarantanny!

Kolejne 24 osoby objęte są nadzorem epidemiologicznym.

 

Dotychczas pobrano próbki od 16 mieszkańców powiatu, jednak nie zdiagnozowano ani jednego przypadku zakażenia koronawirusem.

 

CZYTAJ TAKŻE: W południe we wszystkich kościołach zabrzmią dzwony!

KORONAWIRUS: JAK WYGLĄDA SYTUACJA W WIELKOPOLSCE?

Dziś pojawiły się cztery nowe przypadki zakażenia w Wielkopolsce:

- mężczyzna w średnim wieku z powiatu konińskiego. W stanie dobrym, leży w szpitalu zakaźnym w Koninie,

- mężczyzna w średnim wieku z powiatu kaliskiego. W stanie dobrym leży w szpitalu zakaźnym w Kaliszu,

- mężczyzna w średnim wieku z powiatu kościańskiego. Jest w stanie zdrowia dobrym, przebywa w domu. Wrócił niedawno z zagranicy,

- młody mężczyzna z powiatu kościańskiego. Jest w stanie zdrowia dobrym, przebywa w domu. Wrócił z zagranicy.

W Wielkopolsce do tej pory 48 osób zostało zakażonych koronawirusem, w tym 2 osoby zmarły.

[AKTUALIZACJA]

Mężczyzna z powiatu kaliskiego, u którego zdiagnozowano dziś koronawirusa jest pracownikiem jednej z największych firm w powiecie ostrowskim. Wszyscy którzy mieli z nim bezpośredni kontakt będą musieli zostać objęci kwarantanną. 

Decyzją dyrekcji kaliskiego szpitala zamknięto dziś także Oddział Chorób Wewnętrznych. Jeden z pacjentów, który był tu hospitalizowany od 22 marca, miał dodatni wynik badania na koronawirusa.

[AKTUALIZACJA, 12.00]

Jak informuje Miasto i Gmina Stawiszyn na terenie gminy odnotowano pierwszy przypadek koronawirusa. Obecnie mężczyzna przebywa w szpitalu w Poznaniu. Rodzina hospitalizowanego i najbliżsi objęci są kwarantanną. Ponadto służby sanitarne docierają do wszystkich, z którymi mężczyzna miał kontakt.

[AKTUALIZACJA, 13.40]

7 przypadków zakażeń w Wielkopolsce - poinformowały służby wojewody

Pierwsza to nastolatek z powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego. Jego stan jest dobry, przebywa w domu, Druga to mężczyzna w średnim wieku z powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego. W dobrym stanie przebywa w domu. Trzecia - mężczyzna w starszym wieku z powiatu wągrowieckiego. Jest w dobrym stanie, przebywa w domu. Kolejna osoba to kobieta w starszym wieku z powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego. Jej stan jest dobry, przebywa w domu. Piąta to kobieta w starszym wieku z powiatu kaliskiego, jej stan jest dobry. Szósty przypadek to mężczyzna w starszym wieku z powiatu kaliskiego w dobrym stanie. Siódmy to kobieta w średnim wieku z powiatu poznańskiego, przebywa aktualnie w domu w stanie dobrym.

W Wielkopolsce zanotowano do tej pory 55 przypadki zakażenia koronawirusem, w tym dwie osoby zmarły.

 

autor: Redakcja

Źródło:

Dodano: 2020.03.25

zpleszewa.pl Copyright © 2007 - 2020 Południowa Oficyna Wydawnicza
redakcja: 63-300 Pleszew, ul. Kaliska 24., 62 508 10 17