Dostosuj wydruk

Szkoły zamknięte do Wielkanocy. Co z egzaminami?

Szkoły zamknięte do Wielkanocy. Co z egzaminami?

Zajęcia w przedszkolach, szkołach i na uczelniach zawieszono do świąt. Czy uczniowie zdołają opanować materiał? Czy będzie on powtarzany? Co z egzaminami? Pytaniom nie ma końca.

 

CZYTAJ TAKŻE: Powiat pleszewski. Ponad 100 osób objętych kwarantanną. Nie mamy zarażonych!

 

Na razie nie ma decyzji w sprawie zmiany terminu majowych matur. Ponadto Centralna Komisja Egzaminacyjna pracuje tak, jakby egzaminy w ósmych klasach miały się odbyć 21 kwietnia.

Będą możliwe w tym terminie - jeśli kwarantanna skończy się wraz ze świętami wielkanocnymi. Jeżeli przerwa potrwa dłużej – co jest wysoce prawdopodobne - wówczas zostaną przesunięte.

 

- W specustawie są zapisy, które dają ministrowi edukacji możliwość nowej organizacji roku szkolnego, że względu na zdrowie, życie uczniów – mówił wiceminister edukacji, Dariusz Piontkowski.

 

CZYTAJ TAKŻE: Zarażony 17-latek z Ostrowa Wlkp. miał nietypowe objawy. Zobacz!

 

Kilka dni temu pojawiło się za to nowe rozporządzenie ministra edukacji mające regulować zdalną formę nauczania. Pozwoli to – zdaniem rządu - na prowadzenie zajęć i ocenianie uczniów bez względu na odległość. Dzięki temu będzie możliwa kontynuacja programu na ten rok szkolny.

 

JAK TO BĘDZIE WYGLĄDAŁO W SZKOŁACH POWIATU PLESZEWSKIEGO? O TYM PRZECZYTACIE W AKTUALNYM PAPIEROWYM WYDANIU "ŻYCIA PLESZEWA". 

autor:

Źródło:

Dodano: 2020.03.25

zpleszewa.pl Copyright © 2007 - 2020 Południowa Oficyna Wydawnicza
redakcja: 63-300 Pleszew, ul. Kaliska 24., 62 508 10 17