Dostosuj wydruk

Pleszew. Czy w pleszewskim urzędzie będą zwolnienia?

Pleszew. Czy w pleszewskim urzędzie będą zwolnienia?

Pleszew. Sytuacja finansowa Miasta i Gminy Pleszew - podobnie jak w wielu innych miastach w Polsce - nie jest obecnie stabilna. Powodem są oczywiście skutki związane z pandemią koronawirusa oraz wcześniejsze decyzje rządu, które miały bezpośredni wpływ na budżety samorządów - chodzi m.in. o mniejsze wpływy z CIT czy kwestia finansowania oświaty. Czy to oznacza, że miasto musi "zacisnąć pasa"? I czy będą konieczne cięcia w samej administracji?

 

O obecnej sytuacji Miasta i Gminy Pleszew rozmawiamy w najnowszym papierowym wydaniu "Życia Pleszewa" z burmistrzem Arkadiuszem Ptakiem.

Przypomnijmy: jak zaznacza włodarz, problem związany z sytuacją finansową gmin widoczny był jeszcze przed koronawirusem.

CZYTAJ TAKŻE: Burmistrz Arkadiusz Ptak: Kryzys jeszcze się pogłębi [WYWIAD]

 

Czy wspomnmiana sytuacja spowoduje, że konieczne będą cięcia w samej administracji?

- Nie ukrywam, że musi dojść do obniżenia kosztów bieżących - chodzi zarówno o administrację urzędu i jednostek podległych. Dlatego m.in. nie rozstrzygnęliśmy ogłoszonych wcześniej konkursów na stanowiska urzędnicze. Nie będziemy obecnie przyjmować nowych osób na miejsce tych odchodzących na emeryturę. Jeśli to nie wystarczy - możliwe, że będzie konieczna redukcja zatrudnienia. Poza tym oczywiście kwestia planowanych zakupów - m.in. biurowych czy komputerowych. Trwa audyt w tej sprawie - możliwe, że w przyszłości będziemy organizować wspólny przetarg dla wszystkich - urzędu i jednostek. Ostatnia rzecz to ograniczenia w działalności kulturalnej, sportowej i rozrywkowej – tam też niestety będziemy musieli szukać oszczędności - mówi w rozmowie z "Życiem Pleszewa" Arkadiusz Ptak.

Jaki może być klucz ewentualnych przyszłych zwolnień urzędników? I o ile może zmniejszyć się zatrudnienie w urzędzie w najbliższym czasie?

Odpowiedzi na te i jeszcze wiele innych pytań znajdziecie w aktualnym papierowym wydaniu "Życia Pleszewa", który możesz kupić także online. [WYSTARCZY KLIKNĄĆ TUTAJ]

autor: Redakcja

Źródło:

Dodano: 2020.05.29

zpleszewa.pl Copyright © 2007 - 2020 Południowa Oficyna Wydawnicza
redakcja: 63-300 Pleszew, ul. Kaliska 24., 62 508 10 17