Dostosuj wydruk

Zatrzymany pleszewski radny. Wyłudził pół miliona?

Zatrzymany pleszewski radny. Wyłudził pół miliona?

Pleszew. Radny Eryk K. został zatrzymany przez bydgoską policję. Wyłudził pół miliona złotych?
 

 

Eryk K. najbliższy miesiąc spędzi w areszcie. Mężczyzna został zatrzymany przez bydgoską policję. Dlaczego? Jak informuje prokuratura radny z Pleszewa miał wyłudzić dotację w wysokości pół miliona złotych. Wydatki, które wykazał przy pobraniu pieniędzy, nie zostały poniesione. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Prokuratura Okręgowa w Bydgoszczy.

Erykowi K. postawiono zarzut wyłudzenia dotacji na kwotę 500 tys. zł i poświadczenia nieprawdy. Grozi za to do 8 lat więzienia.

Pleszewianin w okresie od maja do grudnia 2018 r. reprezentował w Grudziądzu firmę, która była beneficjentem dotacji z projektu pn. "W kierunku aktywności". Program realizowany był przez Wojewódzki Urząd Pracy w Toruniu.


- Podejrzany, chcąc osiągnąć korzyści majątkowe wynikające z umowy i w celu uzyskania wsparcia finansowego, potwierdzał wydatki związane z realizacją projektu, które w rzeczywistości nie zostały poniesione - mówi prokurator Agnieszka Adamska-Okońska, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Bydgoszczy.Eryk K. prowadzi firmę świadczącą usługi szkoleniowe w ramach pozyskiwania środków unijnych na różnego rodzaju programy. Jest niezależnym radnym wybranym z listy komitetu Przyjazny Samorząd Pleszew. W 2018 r. kandydował na burmistrza Pleszewa.

autor: Redakcja

Źródło:

Dodano: 2020.06.03

zpleszewa.pl Copyright © 2007 - 2020 Południowa Oficyna Wydawnicza
redakcja: 63-300 Pleszew, ul. Kaliska 24., 62 508 10 17