Dostosuj wydruk

Piotr Janiak został nowym dyrektorem Powiatowego Urzędu Pracy w Pleszewie

Piotr Janiak został nowym dyrektorem Powiatowego Urzędu Pracy w Pleszewie

Piotr Janiak został nowym szefem Powiatowego Urzędu Pracy w Pleszewie. W walce o dyrektorski stołek pokonał jednego kontrkandydata.

 

Piotr Janiak jest długoletnim pracownikiem Powiatowego Urzędu Pracy w Pleszewie. Od 7 lat pełni funkcje zastępcy dyrektora. Ma 37 lat, jest absolwentem Politechniki Poznańskiej, Wydziału Informatyki i Zarządzania. Skończył też studia podyplomowe na Politechnice Poznańskiej z zakresu zamówień publicznych, a także z pośrednictwa i doradztwa oraz mechanizmów funkcjonowania strefy euro.

 

- W toku postępowania konkursowego wykazał się dobrą znajomością przepisów z zakresu ustroju samorządu terytorialnego, rynku pracy i instrumentów wsparcia, finansów publicznych i zamówień publicznych, bezpieczeństwa pracy oraz prawa administracyjnego – mówi starosta Maciej Wasielewski.

 

Podkreśla też, że Piotr Janiak poza odpowiednim wykształceniem i kwalifikacjami ma też spore doświadczenie w publicznych służbach zatrudnienia, wykraczającymi poza niezbędne minimum potrzebne do zajmowania tego typu stanowiska.

 

- Jako pracownik Powiatowego Urzędu Pracy, aktualnie od 7 lat na stanowisku zastępcy dyrektora, doskonale zna strukturę organizacyjną urzędu i zadania stawiane przed tą jednostką; posiada też nieodzowne doświadczenie w zarządzaniu zespołem. W trakcie rozmowy kwalifikacyjnej wykazał się dużymi umiejętnościami interpersonalnymi – wskazuje starosta.

 

CZY NOWY DYREKTOR PLANUJE REWOLUCJE W PLESZEWSKIM POŚREDNIAKU? PRZECZYTACIE O TYM JUTRO W PAPIEROWYM WYDANIU "ŻYCIA PLESZEWA".

autor:

Źródło:

Dodano: 2020.06.22

zpleszewa.pl Copyright © 2007 - 2020 Południowa Oficyna Wydawnicza
redakcja: 63-300 Pleszew, ul. Kaliska 24., 62 508 10 17