Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M APIASECKI ROWERY
 wyszukaj wydarzenie

Znajdź wydarzenie po słowie

Pokaż wydarzenia z przedziału

-

Pokaż artykuły z przedziału

-
 kategorie wydarzeń

99. rocznica wybuchu powstania. Parafia dostanie flagę od prezydenta

okolicznościowe  ›   ponad rok temu    18.12.2017
Bartek Nawrocki
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
99. rocznica wybuchu powstania. Parafia dostanie flagę od prezydenta
27 grudnia
środa
data 27 grudnia 2017 (środa)
godzina15:30
miejsceJarocin
biletyWstęp wolny

Jarocin. Historia Jarocina. Historia Wielkopolski. Powstanie Wielkopolskie. 99. Rocznica Wybuchu Powstania Wielkopolskiego. Rocznica powstania w Jarocinie

Jarocin nie zapomina o 99. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego, która przypada 27 grudnia. - W tym roku tego dnia parafii pw. św. Marcina w Jarocinie przekazana zostanie flaga od prezydenta PR Andrzeja Dudy. Będzie to symboliczne wprowadzenie do jarocińskich obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości oraz wybuchu Powstania Wielkopolskiego - informuje Urząd Miejski w Jarocinie.

Jak co roku miasto zostanie udekorowane powstańczymi flagami, a na grobach Powstańców Wielkopolskich zostaną zapalone znicze. W Mieszkowie odbędzie się uroczyste złożenie kwiatów przy pomniku gen. Stanisława Taczaka. O godz. 15.30, w kościele pw. św. Marcina w Jarocinie rozpocznie się msza św. w intencji poległych Powstańców Wielkopolskich połączona z przekazaniem okolicznościowej flagi od Prezydenta RP Andrzeja Dudy dla parafii pw. św. Marcina.

 

- Kiedyś kupiłem stary grot z orłem w koronie. Pomyślałem, że można go wykorzystać, aby upamiętnić 100. rocznicę odzyskania niepodległości oraz powstańców wielkopolskich. W związku z tym około półtora roku temu wystosowałem prośbę do pana prezydenta o przekazanie flagi, która wraz z grotem mogłaby zawisnąć w naszym kościele - mówi ks. Dariusz Matusiak. - Flagę otrzymuje nasza parafia, ale z racji tego, że św. Marcin jest jego patronem, więc otrzymuje ją cały Jarocin - podkreśla proboszcz jarocińskiej parafii.

 

Flaga, którą w imieniu prezydenta przekaże Andrzej Dera – sekretarz stanu w kancelarii prezydenta, wraz z grotem zawisną w prezbiterium kościoła św. Marcina.

 

Po mszy św., punktualnie o 16:40, w godzinie wybuchu Powstania nastąpi uroczyste złożenie kwiatów pod tablicą ku czci poległych powstańców, znajdującą się na murze kościoła pw. św. Marcina w Jarocinie. W 99. rocznicę wybuchu powstania nie zabraknie 99 rac odpalonych na jarocińskim rynku.

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -