Reklama

Reklama

Gołuchów. Kiedy zostanie ogłoszony nabór do żłobka?

Opublikowano: 8 grudnia 2020 08:07
Autor: Redakcja

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

kobieta-i-dziecko Żłobek w Gołuchowie miał ruszyć 1 stycznia. Niestety, tak się nie stanie. Wszystko przez to, że trzeba najpierw znaleźć dyrektora placówki z funkcją opiekuna. A to nie takie proste. Ogłoszono już drugi nabór.

Reklama

Żłobek w Gołuchowie miał ruszyć 1 stycznia. Niestety, tak się nie stanie. Wszystko przez to, że trzeba najpierw znaleźć dyrektora placówki z funkcją opiekuna. A to nie takie proste. Ogłoszono już drugi nabór.

 

Ogłoszono już drugi nabór. Pierwszy nie przyniósł rozstrzygnięcia.

 

– Mamy 3 kandydatów. Czekamy na opinie prawnika, czy jedna z tych osób spełnia wymogi, aby brać udział w postępowaniu, bo mamy wątpliwości. Po otrzymaniu tej opinii, będą prowadzone rozmowy – mówił nam kilka dni temu wójt Marek Zdunek.

 

Nie kryje, że opóźniania w uruchomieniu żłobka związane są właśnie z obsadą personelu.

 

 

– Żeby ogłosić nabór dzieci, musi być kadra. Dlatego najpierw musimy zająć się tym, potem już odbywać się wszystko będzie zgodnie z planem – sugeruje Zdunek.

 

 

Dostali dofinansowanie

 

Żłobek w Gołuchowie będzie miała swoją siedzibę w przystosowanych w tym celu pomieszczeniach dawnego gimnazjum. Samorząd pozyskał na ten cel dofinansowanie ze środków unijnych, a także w ramach programu krajowego „Maluch+”. 

 

Ile wyniosą opłaty za żłobek? 

 

Stawkę miesięczną za pobyt maluszka w żłobku ustalono już kilka tygodni temu na poziomie 700 zł.

 

 

– Do tego 20 zł za każdą rozpoczętą godzinę powyżej 10 godzin - tłumaczy Zdunek.

 

 

Ale uwaga – żłobek powstaje dzięki dotacji unijnej, dlatego przez pierwsze dwa lata funkcjonowania - opłata w praktyce będzie wynosić jedynie 100 zł miesięcznie.

 

 

- Natomiast ogólnie obowiązującą stawkę musieliśmy ustalić. Choćby po to – by w sytuacji - gdyby z jakiegoś powodu opiekun czy rodzic dziecka nie wywiązał się z umowy – było wiadomo ile ta opłata w sumie wynosi. I wówczas będzie ponosił koszty na poziomie 700 zł – precyzuje wójt i przekonuje, że cena jest atrakcyjna zważywszy na fakt, że planowane koszty pobytu dziecka oscylują w granicach 1.300 zł miesięcznie.

 

 

Kiedy ruszy nabór dzieci do żłobka w Gołuchowie?

 

 

– Miesiąc, może dwa wszystko się opóźnić – nie kryje wójt, Marek Zdunek.

 

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.