Reklama

Prowadzisz firmę i martwisz się o księgowość? Biuro Rachunkowo-Księgowe Piotr Zawada z Pleszewa ci pomoże!

Opublikowano: 26 stycznia 2021 08:00
Autor: Artykuł partnera

Biuro rachunkowo - księgowe, Piotr Zawada, Pleszew

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Promowane Dawniej osoby prowadzące małe firmy często same radziły sobie z księgowością i rozliczaniem podatków. Obecnie nie jest to już takie proste. Wymaga większej wiedzy, wykorzystywania specjalistycznego oprogramowania, a także jest niezwykle pracochłonne - pomimo korzystania z komputerów. Na pomoc można liczyć m.in. w Biurze Rachunkowo-Księgowym Piotra Zawady w Pleszewie.

Reklama

Biuro rachunkowe w Pleszewie - doświadczenie i profesjonalizm

Dlatego najlepiej powierzyć księgowość profesjonalistom z biura rachunkowego. Nawet bardzo duże firmy, które mogą sobie pozwolić na zatrudnienie księgowych na etat - coraz częściej decydują się na „zewnętrzną” księgowość. Jest to tańsze niż zatrudnienie, a doświadczenie księgowych w biurach obsługujących różne podmioty gospodarcze -często większe. Na rynku działa sporo tego typu biur - ale znalezienie dobrego - nie jest takie łatwe. Te najlepsze często nie chcą już przyjmować nowych klientów, ponieważ ich „moce przerobowe” sa w pełni wykorzytsane. Z kolei zwiększanie liczby klientów bez umiaru mogłoby negatywnie wpływać na jakość świadczonych usług. Pracując 10 lat w urzędzie skarbowym zaobserwowałem to zapotrzebowanie na dobre biura rachunkowe. I postanowiłem takie biuro otworzyć. Zachęcali mnie do tego niektórzy właściciele innych tego typu podmiotów. Bo dobrzy księgowi nie boją się konkurencji, dzięki temu dobrze układa się między nami współpraca. Wymieniamy się doświadczeniami, wiedzą, konsultujemy się w trudnych sprawach. I po ponad dwóch latach działalności moce przerobowe naszego biura wykorzystane są w osiemdziesięciu procentach.

Piotr Zawada, właściciel Biura Rachunkowo-Księgowego w Pleszewie

Biuro rachunkowe w Pleszewie – trudny wybór

Na co zwracać uwagę wybierając biuro rachunkowe? Można kierować się tylko ceną, ale warto pamiętać, że tanio nie zawsze idzie w parze z dobrze. My utrzymujemy wysoką jakość usług przy przeciętnych cenach. Ważne jest, żeby księgowy dbał nie tylko o swój interes, ale także o interes klienta. Praca księgowego może polegać tylko na czynnościach technicznych – klient przynosi dokumenty, księgowy zaksięguje, wyśle deklarację i to wszystko. Jednak klient korzysta z usług księgowych dlatego, że nie jest specjalistą w tej dziedzinie i to księgowy powinien pomagać mu w prowadzeniu firmy pod względem księgowym i podatkowym. Informować go o tym co można, a czego nie można, co się opłaca, a co się nie opłaca, zwracać uwagę, że coś np. nie może być kosztem w jego działalności, stosować rozwiązania najkorzystniejsze dla klienta, informować go o zmianach przepisów, które dotyczą jego działalności, odpowiadać na pytania. Każdy księgowy czasami popełnia błędy, nikt nie jest nieomylny, ale ważne jest stosowanie metody samokontroli, by błędy poprawiać i eliminować je przed ewentualną kontrolą. Ważna jest też terminowość – oczywiście możliwa pod warunkiem, że klient terminowo dostarcza dokumenty.

Biuro rachunkowe w Pleszewie – zespół specjalistów

Niektórzy klienci oczekują od biura rachunkowego wszechstronności, uniwersalności. Jak mówi przysłowie, „jak coś jest do wszystkiego, to jest do niczego”. Jeżeli jedna osoba prowadzi księgowość i jednocześnie zajmuje się dokumentacją pracowniczą, BHP, ochroną środowiska, to jest mało prawdopodobne, żeby wszystko było dobrze wykonane. Ponieważ miałem duże doświadczenie w stosowaniu prawa podatkowego, a nie miałem doświadczenia w prowadzeniu ksiąg rachunkowych (pełna księgowość), nawiązałem współpracę z osobą doświadczoną w prowadzeniu pełnej księgowości dużych firm (Magdalena Banaszak-Zawada – tak się złożyło, że nawet nazwisko to samo). Razem to biuro utworzyliśmy i nasze doświadczenia doskonale się uzupełniają. Poza tym współpracuję z zewnętrznymi firmami z zakresu kadr i BHP, ochrony środowiska itd. W ten sposób klienci naszego biura korzystają z usług zespołu specjalistów.

Magdalena Banaszak-Zawada, specjalista z Biura Rachunkowo-Księgowego z Pleszewa

Biuro rachunkowe w Pleszewie – czekamy na ciebie

Prawo podatkowe i zasady rozliczania wciąż się zmieniają. W ostatnich latach tych zmian było bardzo dużo. Często były korzystne dla podatników, ale wprowadzane masowo, czasami dość chaotycznie. To powoduje, że nasza praca wymaga ciągłego pogłębiania wiedzy. Dla przykładu - niedawno został wprowadzony jednolity plik kontrolny, który już od października 2020 r. został zmieniony i rozbudowany. Spowodowało to ponowne zwiększenie pracochłonności procesu księgowania. Zmiany te wpływają na wzrost cen usług księgowych, co zwiększa obciążenie firm, zwłaszcza małych, chociaż w naszym powiecie te ceny są znacznie niższe niż w innych rejonach (np. w Kaliszu są znacznie wyższe,
a w Poznaniu nawet dwukrotnie wyższe). Dlatego obsługujemy też klientów z innych miast. I ciebie również zachęcamy do skorzystania z naszej oferty.
Więcej informacji o pracy naszego biura na stronie: www.pzawada.pl

 

Biuro rachunkowo - księgowe,
Piotr Zawada

Pleszew, ul. Sienkiewicza 45/B
tel. 572-770-850 – Piotr
tel. 572 770 860 – Magda (pełna księgowość)
[email protected]

Godziny otwarcia biura:
poniedziałek-piątek 8:00 - 15:00,
w innych godzinach oraz w soboty po uzgodnieniu telefonicznym

 

 

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE