II liga koszykówki. Kosz Pleszew z szóstym zwycięstwem z rzędu

II liga koszykówki. Kosz Pleszew z szóstym zwycięstwem z rzędu - Zdjęcie główne

Sport Koszykówka. Drużyna Kosza jest niepokonana na drugoligowych parkietach od połowy listopada. Dzisiaj wygrała szósty mecz z rzędu, pokonując w Poznaniu Eneę Basket Juniora.

W pierwszym starciu pleszewska ekipa zwyciężyła poznaniaków 76:54, po dwa punkty jechała również do stolicy Wielkopolski.

- Jeżeli jedziemy do słabszego zespołu, to nie będę mówił, że trzeba się motywować, bo najtrudniejszy mecz jest ze słabszymi. Nie, jedziemy wygrać to spotkanie, jesteśmy w formie i każdy inny wynik niż zwycięstwo oznaczać będzie, że przegraliśmy sami ze sobą – zapowiadał trener Alan Urbaniak.

I niespodzianki nie było. Poznańska młodzież odniosła dotąd tylko trzy zwycięstwa, na czwarte będzie musiała jeszcze poczekać. Miejscowym nie pomógł Patryk Stanowski, nowy nabytek z przeszłością pierwszoligową, występujący ostatnio w Obrze Kościan.

Początek meczu był bardzo nerwowy z dużą ilością strat i niecelnych rzutów, toteż na pierwsze punkty musieliśmy czekać ponad dwie minuty. Później Kosz się rozkręcił, opanował „deskę” (w zbiórkach 24:12), miał dużo wyższą skuteczność rzutów z gry (50%:32%) i w rezultacie po pierwszej połowie wygrywał różnicą 16 punktów (43:27).

W trzeciej kwarcie miejscowi poprawili skuteczność i zbliżyli się na dystans raptem pięciu oczek. W ostatniej odsłonie wszystko wróciło do normy i dwa punkty pojechały do Pleszewa.

ENEA BASKET JUNIOR POZNAŃ – KOSZ PLESZEW 70:85