Karatecy z ośmiu krajów brali udział w turnieju w Pleszewie

Karatecy z ośmiu krajów brali udział w turnieju w Pleszewie - Zdjęcie główne
Zobacz
70
zdjęć

Sport Hala Sportowo-Widowiskowa w Pleszewie gościła karateków z ośmiu krajów, rywalizujących w turnieju rankingowym Polskiej Unii Karate. Zawodnicy z Pleszewskiego Klubu Karate zdobyli osiem medali.

Miłośnicy sportów walki w naszym mieście mieli nie lada gratkę. Przez dwa dni około 800 karateków z 77 klubów rywalizowało w turnieju rankingowym X Central Poland Open Grand Prix Karate. Na tatami zaprezentowali się zawodnicy od seniora do dzieci U’8, którzy zaprezentowali się w kata oraz w kumite.

Reprezentanci Pleszewskiego Klubu Karate pierwszego dnia zawodów wywalczyli pięć medali. Na najwyższym stopniu podium stanęła Maja Kolanowska, która w kumite dziewcząt U’16 do 47 kg stoczyła trzy zwycięskie walki. Pokonała w nich Karolinę Bielawską (Bushido Kędzierzyn-Koźle), Rusłanę Podorozhinę (Budokan Wrocław) i Oliwię Kaźmierczak (Klub Sportowy Olimp Łódź). Nie zawiódł Bartłomiej Sołtysiak, zwycięzca kumite seniorów +84kg. Trener w Pleszewskim Klubie Karate i polskiej kadrze w drodze po triumf pokonał Ahimada Almahdi z Jordanii, reprezentującego Ukrainę Ahmada Abu Bassala i w finale Litwina Petrasa Azoulasa Kalopkasa. Magdalena Godlewska tym razem musiała się zadowolić drugi miejscem, przegrywając w finale konkurencji kumite seniorek -68 kg z Ukrainką Anną Motalo. Srebrny medal wywalczył także Dawid Wojtczak (kumite chłopców U’16; -70 kg). Jakub Borowczyk (kumite U’21; -67 kg) stanął z kolei na trzecim stopniu podium. Medali z pewnością byłoby więcej, gdyby nie absencja Michała Florczaka, który w tym czasie walczył w zawodach karate w Kairze.

W drugim dniu zawodów zaprezentowali się najmłodsi. Pleszewski Klub Karate powiększył swój dorobek medalowy o kolejne trzy krążki, każdy w innym kolorze. Maciej Nowakowski zwyciężył w kumite chłopców U’10 do 25 kg, pokonując pod rząd czterech rówieśników z Ukrainy. Pola Bierła zajęła w kumite U’10 dziewcząt do 30 kg drugą lokatę, a Aleksander Urbaniak był trzeci w kumite U’12 chłopców do 30 kg.

Zawody zorganizowane zostały przez Pleszewski Klub Karate i Polską Unię Karate.