Koszykówka. II runda fazy play-off. Lublin zbyt mocny. Kosz zakończył sezon

Sport Drużyna Kosza meczem z UNB AZS UMCS Startem Lublin pożegnała sezon 2020/2021. Rewanżowe starcie nie przyniosło sukcesu. Nasz zespół nie zdołał awansować do ćwierćfinału, kończąc udział w rozgrywkach.

Niepoprawni optymiści, którzy liczyli, że dojdzie do trzeciego meczu w Lublinie, musieli zweryfikować swoją opinię już po pierwszych minutach gry. Podopieczni trenera Przemysława Łuszczewskiego rozpoczęli pojedynek bardzo agresywnie, nie pozostawiając złudzeń, kto na parkiecie rządzi. Po trzech minutach wygrywali już 12:2. Po pierwszej połowie wypracowali sobie piętnastopunktową przewagę i później kontrolowali przebieg wydarzeń na boisku.

Silną bronią pleszewskiej drużyny były tym razem rzuty z dystansu (skuteczność 34%, a po pierwszej połowie nawet 38%). Wyróżnił się w tym względzie Przemysław Galewski, który sześciokrotnie trafił zza linii 6,75m. Problem w tym, że rywale trafiali jeszcze lepiej. Tylko w pierwszej połowie mieli 7 udanych rzutów na 11 oddanych (skuteczność 63%). Lublinianie grali bardziej zespołowo, notując aż 29 asyst i zasłużenie awansowali do ćwierćfinału fazy play-off.

Kosz w stawce 51 drugoligowych zespołów uplasuje się na jedenastym bądź dwunastym miejscu. Zadecyduje o tym trzeci mecz pomiędzy Mickiewiczem Romus Katowice, a Sklepem Polskim MKK Gniezno. To najlepszy wynik w historii klubu. Pleszewski zespół odniósł w sezonie 2020/2021 piętnaście zwycięstw, dwa kolejne odnotował w fazie play-off. „Na rozkładzie” miał wszystkie zespoły grupy D z wyjątkiem Nabzdyka BM Slam Stali Ostrów Wlkp.

Liderem drużyny był Grzegorz Małecki, który trafił do najlepszej piątki rozgrywek grupy D, wybieranej głosami trenerów. Z tej właśnie okazji kapitan Kosza odebrał przed ostatnim meczem pamiątkową statuetkę.

KOSZ PLESZEW – UNB AZS UMCS START LUBLIN 73:97 (19:27, 19:26, 19:19, 16:25)

PUNKTY

Kosz Pleszew: Przemysław Galewski – 22 (6), Mikołaj Spała – 18 (2), Grzegorz Małecki – 18 (2), Krzysztof Chmielarz – 8 (2), Krzysztof Spała – 5 (1), Patryk Marek – 2, Szymon Rosik – 0, Szymon Dekiert – 0; najwięcej dla Startu II: Karol Obarek – 24 (4), Krzysztof Wąsowicz – 18 (3), Adam Myśliwiec - 18