Proton B-klasa. Rezerwy Stali nie chciały być gorsze

Sport Stal II Pleszew pokonała 7:1 Victorię II Skarszew, kopiując wynik pierwszej drużyny, uzyskany dzień wcześniej.

Początki nie były łatwe. Co prawda Łukasz Jarecki zdobył pierwszego gola, ale krótko po tym rywale wyrównali. „Strzałem życia” popisał się Radosław Bryś, który przymierzył niemal z połowy boiska i piłka wpadła „za kołnierz” naszego bramkarza, Kacpra Szczepaniaka.

Po przerwie futbolówka wpadała wyłącznie do bramki ekipy ze Skarszewa. Na prowadzenie wyprowadził stalowców Mikołaj Potarzycki, który zdobył gola głową (56’). Siedem minut później było już 3:1, a podanie Mikołaja Potarzyckiego wykorzystał Tobiasz Krowiacz. Między 75. a 77. minutą gry pleszewianie zdobyli trzy kolejne gole. Strzelili je kolejno Piotr Szczepaniak, Krzysztof Ruciński (głową) i Patryk Szulczyński.

- Cały czas goniliśmy wynik, chcieliśmy dorównać osiągnięciu pierwszego zespołu i udało się w 90. minucie – śmiał się Mariusz Rybarczyk, trener Stali II.

Rzut karny, podyktowany za faul na Jeremim Wabińskim, wykorzystał Michał Wachowiak.