Siatkarki Libero odrobiły straty

Sport Czy można wygrać seta, przegrywając w nim 1:9, a później 4:13? Kadetki Pleszewskiego Stowarzyszenia Piłki Siatkowej Libero dały radę i pokonały rywalki z kaliskiego Jantaru 3:0.

Drugi i trzeci set meczu, rozegranego dzisiaj w hali sportowej przy ulicy Zielonej, rozpoczynały się od wysokiego prowadzenia kaliszanek, ale ze zwycięstw w tych partiach i tak cieszyły się pleszewianki. W drugiej odsłonie siatkarki Jantaru zostały doścignięte przy stanie 16:16, w trzeciej problemów było jeszcze więcej. Zawodniczki z Kalisza miały nawet piłkę setową, ale jej nie wykorzystały. Podopieczne trenera Artura Kukuły odniosły czwarte zwycięstwo i zakończyły fazę zasadniczą wojewódzkiej ligi kadetek na czwartym miejscu.

- W drugiej fazie zagramy z czwartą drużyną równoległej grupy. Najprawdopodobniej będzie to ASBL Piła, choć jest szansa, że spotkamy się z ZSMS-em Poznań. To lepsza opcja. Wyjazdu do Piły chcielibyśmy uniknąć - powiedział Mieczysław Kukuła, prezes PSPS Libero.

Pleszewskie siatkarki uczestniczą w rozgrywkach dzięki dofinansowaniu ze środków Miasta i Gminy Pleszew.

PSPS LIBERO PLESZEW - MUKS JANTAR KALISZ 3:0 (25:13, 25:19, 27:25)

PSPS Libero Pleszew: Lena Osuch, Hanna Kaźmierczak, Natalia Nowaczyk, Anna Burchacka, Karolina Grzesiak, Nikola Bruzi oraz Nadia Załustowicz (l), Paulina Henglewicz, Amelia Walendowska, Gabriela Wiśniewska (l)