Szalone derby w Pieruszycach. Zabójcza końcówka Gladiatorów - Zdjęcie główne
Zobacz
46
zdjęć

Sport Derbowe mecze Gladiatorów z Czarnymi Dobrzyca zawsze obfitowały w mnóstwo emocji i sporą ilość goli. Nie inaczej było dzisiaj w Pieruszycach.

Pierwsza połowa nie przyniosła goli i okazji na ich zdobycie też zbyt wiele nie było. Czarni mogli objąć prowadzenie po uderzeniu Kornela Maciejewskiego, jednak piłkę zatrzymał słupek. Gladiatorzy odpowiedzieli akcją Michała Zasańskiego, po której na czystej pozycji strzeleckiej znalazł się Adrian Włodarczyk. Tomasz Antczak dość instynktownie odbił piłkę nogą. Jeszcze lepszą okazję na wbicie bramki mieli pod koniec pierwszej połowy dobrzyczanie. Oskar Janowiak wybił piłkę z linii bramkowej po strzale Piotra Ulki, dobitki Remigiusza Prusaka i Kornela Maciejewskiego też nie przyniosły powodzenia.

Licznie zebrana publiczność dużo większe emocje przeżywała po przerwie, a wszystkie pięć bramek padło w ostatnich dwudziestu minutach gry. Adrian Włodarczyk urwał się Jakubowi Wasielewskiemu i pod brzuchem interweniującego Tomasza Antczaka wpakował piłkę do bramki. 1:0 dla Gladiatorów. Na odpowiedź Czarnych nie musieliśmy długo czekać. Cztery minuty później Krystian Młynarczyk dośrodkował piłkę z rzutu wolnego wprost na głowę Jakuba Baranowskiego i było 1:1. Remis utrzymał się niespełna dwie minuty, bo oto Jakub Baranowski popisał się fantastycznym uderzeniem sprzed linii pola karnego. Czyżby twierdza Pieruszyce miała zostać zdobyta po blisko jedenastu miesiącach? Nic z tych rzeczy. Końcówka w wykonaniu gospodarzy była po prostu piorunująca. Do remisu doprowadził Michał Zasański, choć, przyznajmy, nie bez winy był dobrzycki bramkarz. Pieruszyczan remis nie zadowolił. Ksawier Nowak popisał się prostopadłym podaniem do Adriana Włodarczyka, ten ograł bramkarza i skierował piłkę do pustej bramki. Derby dla Gladiatorów!

Zespół trenera Mirosław Czajki wyprzedził Tarchalankę i zbliżył się do drugich w tabeli dobrzyczan na dystans zaledwie dwóch punktów. W pozostałych meczach z udziałem naszych drużyn Stal II Pleszew pokonała 1:0 Koronę-Pogoń Stawiszyn po golu w doliczonym czasie Tobiasza Grabowskiego, a Prosna Chocz przegrała w Piaskach z Koroną II 0:2.

GLADIATORZY PIERUSZYCE – CZARNI DOBRZYCA 3:2 (0:0)

SKŁADY

Gladiatorzy Pieruszyce: Marcin Marciniak, Bartosz Karolczak, Szymon Masłowski, Brajan Jujka, Oskar Janowiak (68’ Piotr Grzesiak), Kajetan Matuszewski (53’ Ksawier Nowak), Albin Marciniak Ż, Remigiusz Korzeniewski, Jakub Pawlaczyk (80’ Mateusz Dankowski), Michał Zasański, Adrian Włodarczyk (90’ Maciej Larek)

Czarni Dobrzyca: Tomasz Antczak, Kamil Krzywy, Hubert Matyjasik Ż, Jacek Wasielewski (54’ Jakub Wasielewski), Patryk Antczak, Kornel Maciejewski (69’ Piotr Panek), Krystian Młynarczyk Ż, Piotr Ulka, Jakub Baranowski Ż, Michał Frąszczak (83’ Gracjan Kowalski Ż), Remigiusz Prusak Ż (80’ Arkadiusz Prusak)

1:0 – Adrian Włodarczyk (71’)

1:1 – Jakub Baranowski (75’)

1:2 – Jakub Baranowski (77’)

2:2 – Michał Zasański (86’)

3:2 – Adrian Włodarczyk (88’)