Reklama

850 podpisów przeciwko budowie fermy koło Kowalewa

Opublikowano: 25 stycznia 2020 18:00
Autor: Redakcja

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Reklama

Gmina Pleszew. Kowalew. Baranówek. Około 850 podpisów mieszkańców Kowalewa, którzy sprzeciwiają się budowie fermy drobiu w Baranówku, trafiło już na biurko burmistrza. Zbiórka podpisów trwa jednak nadal - w Internecie.

 

O budowie fermy drobiu na terenie Baranówka pisaliśmy jako pierwsi już w grudniu minionego roku. Zgodnie z planami na ok. 25 hektarach może powstać 16 kurników. Wspomniane tereny znajdują się m.in. w bliskim położeniu osiedla w Kowalewie.

CZYTAJ TAKŻE: Kowalew. Władze Pleszewa sprzedają działki pod budowę

Zbulwersowani mieszkańcy zorganizowali więc - jeszcze przed świętami - w tej sprawie specjalne zebranie. Podczas niego radzono: co robić, aby inwestycję zatrzymać. Bo ludzie nie ukrywają, że po prostu boją się skutków. Na zebranie przybył także sam inwestor, który starał się uspokajać ludzi.

CZYTAJ TAKŻE: Czy w Kowalewie powstanie wielka ferma drobiu?

Po zebraniu zapadła decyzja o zbieraniu podpisów przeciwko budowie fermy. Na jakim etapie jest sprawa obecnie? - W sumie zebrano ich fizycznie około 850 - mówi „Życiu Pleszewa” sołtys wsi - Beata Mofina. Jak jednak dodaje, zbiórka wciąż trwa - pod specjalną petycją, jaką założono w Internecie.

Na jakim obecnie jest etapie sprawa? Co mówią władze Pleszewa?

PRZECZYTASZ O TYM W NAJBLIŻSZYM PAPIEROWYM WYDANIU "ŻYCIA PLESZEWA"

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (13)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • rok temu | ocena +0 / -0

  farmer

  Jak otworzą kórniki w Marszewie to śmierdzi w Tomaszewie że nie idzie wytrzymać. Fakt robią to zazwyczaj w nocy jak ludzie śpią.

 • rok temu | ocena +11 / -8

  komediant

  Ja proponuję, żeby wszyscy co podpisali petycje poszli na pole z widłami, szpadlami, kijkami treningowymi, grabiami, kijami od szczotek, pługami, okupując je podobnie jak czyniła kasta sędziowska, gdy protestowala pod Sejmem.

 • rok temu | ocena +15 / -14

  Kowal778

  Kowalew to by chciał już prawa miejskie i żądzić burmistrzem nic im niepasuje

 • rok temu | ocena +15 / -11

  Zmartwiony

  Dotychczasowe wpisy przerażają .Praca dla dziesięciu ludzi ,olbrzymi pobór wody ,której w Pleszewie i tak jest mało, olbrzymia "produkcja" dwutlenku węgla,siarkowodoru,odpady suche i ciekłe. Zagrożenie wybuchu 8-śmiu dużych zbiorników gazu.Transport-wywóz 8 milionów kurcząt rocznie np. 1000 szt w jednym samochodzie to 8000 takich pojazdów ,a przywóz paszy ,wsadu do kurników, wywóz odpadów. W razie grypy ptasiej wywóz zagazowanych,strefa bezpieczeństwa jak duża. Którędy transport ? Przed południem przy szkole duży ruch do tego często zamykane zapory kolejowe. Będzie tragedia.Przy zachodnich wiatrach dostanie się też zapaszek Pleszewowi, który ma być ZIELONY -czy tylko przez drzewka ? Budujecie ogromne źródło zanieczyszczenia globu.To już passe.A to produkowane paskudztwo będzie i tak z wolna eliminowane. POD ROZWAGĘ mieszkańcom i Władzy Samorządowej.

 • rok temu | ocena +12 / -4

  Penicylina Debecylińska

  Ja, gdy mam anginę lub zapalenie płuc, wpie.....m kurczaki, a to z racji, że mają w sobie dużo antybiotyków.Nie muszę wtedy łazić po receptę do lekarza rodzinnego. Nażrę się do oporu /1 kurczak/dobę/ i po trzech dniach jestem zdrów jak ryba z północnego Atlantyku. Tak więc jestem za fermą Baranówek, mimo, że podpisałam petycję.

 • rok temu | ocena +15 / -8

  Pleszewianin

  Cos w tym Kowalewie nic im nie pasuje ,

 • rok temu | ocena +10 / -10

  Mieszkaniec

  Ludzie odpuście nie będzie zle u nas ta sama odległość da się żyć,nowe miejsca pracy a w innych zakładach cieńkie wypłaty budujcie panowie budujcie

 • rok temu | ocena +11 / -2

  Stiw

  Sam inwestor ,czyli firma ROLBUD ? , oto tworzy się nowy konkurent firmy ADROS , powodzenia