Reklama

Co z budową ścieżki rowerowej do Dobrzycy?

Opublikowano: 14 marca 2016 10:26
Autor: Hubert Mościpan

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Reklama

Rowerzyści z naszego powiatu są zainteresowani tematem budowy ścieżki rowerowej łączącej Pleszew z Dobrzycą.

– Już jakiś czas się o tym mówi, a szczegółów ciągle nie znamy. Chciałbym wiedzieć, kiedy prace na tym odcinku mogą ruszyć, ile potrwać, jaka to ma być ścieżka – asfaltowa czy z kostki – oraz czy planuje się ją usytuować w pasie po torach? – dopytuje pleszewianin.

Rzecznik prasowy Starostwa Powiatowego w Pleszewie Tomasz Wojtala odpowiada: Był kiedyś taki pomysł. Teraz ten temat powraca. Zarząd Powiatu w Pleszewie chce przystąpić do przygotowania dokumentacji na budowę ścieżki rowerowej Kowalew-Dobrzyca. Gdyby pojawiły się możliwości pozyskania środków finansowych na budowę ścieżek rowerowych, samorząd powiatowy chciałby z nich skorzystać. Istnieje możliwość ubiegania się o fundusze na budowę dróg dla rowerów z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020. Ale to nie jest takie łatwe, bo zgodnie z założeniami WRPO, ścieżki rowerowe muszą być jednym z elementów większych inwestycji w infrastrukturę transportu publicznego na terenie aglomeracji miejskiej, np. układów torowych, czy bocznic, a także działań „miękkich” – zapewniających, że wiodącym sposobem przemieszczania się w obrębie aglomeracji będzie komunikacja zbiorowa lub transport niezmotoryzowany tzn. ruch rowerowy lub pieszy. Te kryteria są trudne do spełnienia w naszym przypadku, bowiem ścieżka rowerowa Pleszew-Dobrzyca miałaby głównie charakter rekreacyjny i nie wyeliminuje ruchu samochodowego na tej trasie.

Rzecznik mówił również o planach modernizacji drogi powiatowej z Pleszewa do Kowalewa. Więcej jutro w "Życiu Pleszewa".

Czytaj także:

Mieszkańcy Lutyni debatowali, czy budowa zbiornika ma jeszcze sens [KLIK]

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.