Reklama

Gmina Pleszew. Brzezie. Znamy termin budowy obwodnicy. Niedługo będą konsultacje z mieszkańcami

Opublikowano: 1 grudnia 2020 08:23
Autor: Redakcja

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Reklama

Pleszew. Brzezie. 10 grudnia odbędą się konsultacje społeczne z mieszkańcami Brzezia w sprawie budowy obwodnicy miasta - łączącej drogę krajową nr 11 i 12. Obecnie są dwa warianty przebiegu tzw. "małej" obwodnicy Pleszewa - między Brzeziem a Zieloną Łąką.

 

10 grudnia - o godz. 10.00 zorganizowane zostanie spotkanie z mieszkańcami Brzezia – w związku z planowaną budową przez GDDKiA tzw. „małej obwodnicy” Pleszewa - między Brzeziem a Zieloną Łąką. Wszystko w ramach przyszłej drogi S-11 przebiegającej przez nasz region. 

Pleszew. Trwają prace przy dokumentacji dla S-11

Przypomnijmy: dokumentację dla budowy nowej S-11 wykonuje firma Schuessler-Plan Inżynierzy z Warszawy, która wygrała przetarg. Co jednak ważne dla Pleszewa – i o czym pisaliśmy wcześniej na naszych łamach - we wspomnianą dokumentację włączono również plany budowy tzw. „małej” obwodnicy naszego miasta - na odcinku między Brzeziem a Zieloną Łąką – o której mówi się w mieście już od wielu lat.

- Teraz obwodnica Pleszewa zapisana jest w planach GDDKiA jako „zmiana przebiegu drogi nr 12 od Brzezia do Zielonej Łąki” – mówi burmistrz Pleszewa Arkadiusz Ptak.

 

I - jak informuje dziś burmistrz Pleszewa - teraz znamy już konkrety - w związku z planowaną budową obwodnicy.

Pleszew. Możliwe są dwa warianty nowej obwodnicy. 

Jak opowiada burmistrz Pleszewa są dwa warianty obwodnicy, które będą dyskutowane podczas konsultacji z mieszkańcami, które zorganizowane będą 10 grudnia (czwartek) o godz. 10.00.

Pierwszy wariant praktycznie omija w całości Brzezie - objazd rozpoczynałby się - jadąc od strony Kalisza - na wysokości ul. Dębowej w Brzeziu (po prawej) oraz trasie na Chorzew (po lewej).

- Na tym skrzyżowaniu byłoby rondo, które prowadziłoby do trasy S-11 - wyjaśnia burmistrz Pleszewa

Drugi wariant dotyczy okolic mostu w Brzeziu - trasa przebiegałaby przez miejscowość równolegle do DK 11.

- Nie zmienia się z kolei nic jeśli chodzi o przebieg trasy w Zielonej Łące - tu aktualne są plany konsultowane jeszcze w toku 2011 - mówi burmistrz.

 

Pleszew. Kiedy będzie nowa obwodnica?

Według wstępnych informacji termin realizacji budowy obwodnicy Pleszewa dotyczyłby lat 2026-2028. 

- To pierwsza tak konkretna data, jaka pojawia się w związku z planami, o których mówi się od dawna - przyznaje Arkadiusz Ptak.

 

Włodarz dziękuje jednocześnie władzom GDDKiA - oddziałowi w Poznaniu.

- Dzięki zaangażowaniu dyrektora Marka Napierały możemy mówić o takim postępie. 8 czerwca mieliśmy spotkanie w sprawie kierunków działań - dziś z kolei przyszedł już czas już na konsultacje - mówi burmistrz.

 

Pleszew. Brzezie. Jak będą wyglądały konsultacje?

Mapy oraz wszelkie dokumenty związane z konsultacjami będą już niedługo udostępnione zarówno na stronach internetowych urzędu jak i w mediach społecznościowych. Do mieszkańców Brzezia także trafi konkretna informacja o planowanych konsultacjach 10 grudnia.

- W związku z trwającą pandemią konsultacje w sprawie obwodnicy odbędą się przez internet - poprzez specjalną aplikację do spotkań i konferencji online. Osoby zainteresowane wzięciam udziału w konsultacjach będą proszone o podanie maila - sami mieszkańcy Brzezia otrzymają także ankiety. Po tym etapie przyjdzie czas na opracowanie niezbędnej dokumentacji - studium - wylicza plan działania burmistrz.

 

Spotkanie odbędzie się w trybie online poprzez aplikację MS Teams 10 grudnia 2020r. (czwartek) o godz. 10.00. W celu wzięcia udziału w spotkaniu należy zgłosić się do UGiM Pleszew lub wysłać wiadomość mailową z podaniem imienia i nazwiska, adresem zamieszkania oraz adresem e-mail na poniższe adresy: [email protected] [email protected] - informuje GDDKiA

 

Do tematu wrócimy.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (11)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 5 miesięcy temu | ocena +4 / -0

  Paweł

  2026 kpina to priorytet tego miasta powinien być jak wjeżdżam do Pleszewa od razu wiem, że jestem w domu zawalona tras na Kalisz smród spalin, smog z kominów a do tego kanalizacja ogólnospławna na głównej trasie i smród g....nic tylko uciekać stąd ..

 • 5 miesięcy temu | ocena +6 / -1

  żaba

  Wynik konsultacji Brzezian będzie taki sam jak Kowalewian, czyli na nie. Konsultacje w sprawach strategicznych, a taką jest S11, to bezsens. O szkodliwości "nadmiaru" pisał już Platon.

 • 5 miesięcy temu | ocena +1 / -4

  EDZIO PEDZIO

  S11 może i będzie ale za co najmniej 20- lat i większość z was tego nie dozyje. wystarczy wejść na GDDKIA i poczytać o finansowaniu do roku 2030 nie ma mowy o S11 :))))))) więc może w 2040 coś zaczną budować

 • 5 miesięcy temu | ocena +1 / -7

  Ku

  Warianty S11 też już znane, ale nikt ich za szybko nie podaje, żeby za dużo ludzie się nie unosili, tylko zostaną postawieni przed faktem dokonanym i z informacją, że już nic nie da zmienić.

 • 5 miesięcy temu | ocena +8 / -1

  S11

  A kiedy będą nowe plany przebiegu trasy S11 ?? Bo skoro obwodnica Pleszewa ma prowadzić do trasy S11 to musi być znany przebieg S11 a póki co nie znamy dokładnego przebiegu S11. Miejmy nadzieję, że przegieg S11 nie będzie bieg wzdłuż krajówki tylko będzie ona oddalona.