Reklama

Gratulacje dla nauczycieli w cieniu niechcianej reformy [ZDJĘCIA]

Opublikowano: 14 października 2016 14:02
Autor:

Gratulacje dla nauczycieli w cieniu niechcianej reformy [ZDJĘCIA] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Reklama

Tegoroczne obchody Święta Edukacji Narodowej to nie tylko życzenia dla nauczycieli oraz gratulacje i nagrody dla najlepszych. To również dyskusja na temat zasadności wprowadzania reformy oświatowej, zakładającej powrót do ośmioletniej szkoły.

Na dobitne wystąpienie na temat zmian czekających oświatę pozwolił sobie właśnie dzisiaj burmistrz Pleszewa Marian Adamek:

To potężna rewolucja. Wyrażamy bardzo wiele obaw i niepokoju. Proponuje nam się powrót do tego, co było 15 lat temu. Ktoś chyba nie zauważył, że zmieniły się czasy, zmieniły się problemy szkolnictwa, a przede wszystkim wymagania i problemy młodzieży. (...) Robimy krok do tyłu, czyli coś dla nas niezrozumiałego. Wielokrotnie używa się argumentu, że w gimnazjach panuje agresja. Naszym zdaniem jest to nieuzasadnione. Badania wskazują, że jest inaczej. Wprowadzając reformę, nikt nie bierze pod uwagę, że trwa niż demograficzny i powstaje podwójny problem do rozwiązania, zwłaszcza w małych szkołach. Jedni mówią - i ja się do nich zaliczam - że zmniejszy się zatrudnienie. Inni twierdzą, że pracy będzie więcej. Dla kogo?

W tym roku zmieniono nieco formułę spotkania z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Do auli ZSP nr 2 w Pleszewie zaproszono nie tylko pedagogów nagrodzonych przez burmistrza, ale także tych, którym gratyfikacje pieniężne przyznali dyrektorzy poszczególnych szkół. To sprawiło, że w spotkaniu wzięło udział ponad 120 osób. Burmistrz nagrodził z kolei grupę 23 dyrektorów i nauczycieli. Na ich gratyfikacje wydano 23.000 zł (brutto).

Życzenia dla wszystkich prcowników szkół przekazała również przedstawicielka kaliskiej delegatury kuratorium Agnieszka Włodarczyk. Imprezę uświetnił występ uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum nr 2. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (10)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 5 lat temu | ocena +2 / -0

  jeden z wielu

  Proszę spojrzeć co się dzieje w stowarzyszeniach. Na jakim poziomie są tam nauczyciele. I na to nie trzeba było reformy tylko chciejstwo wójtów, nie stanął w ich obronie Pan Broniarz, ani żaden związkowiec. Widzą tylko to co chcą, kiedy chcą i co chcą

 • 5 lat temu | ocena +18 / -7

  stach

  Kto nie chce reformy? Związek Nauczycielstwa, które protestuje, to tylko garstka nauczycieli. Zapytajcie tych, którzy do związku nie należą, bo większość widzi nadzieję w zmianach. Moje starsze dziecko kończyło gimnazjum, a umie mniej niż ja, kiedy kończyłem podstawówkę.

 • 5 lat temu | ocena +19 / -5

  Jakubcok

  Maryś miał klapki na oczach , ma klapki na oczach i będzie miał klapki na oczach bo on już taki ślepy " kuń " jest co tylko drogę w przód zna. Po to się robi krok w tył,Maryś,żeby następnie zrobić dwa do przodu,zrozumiałeś Maryś czy ci to narysować ? No i nie zrób jakiejś gafy przy Szanownym Panie Prezydencie ,Maryś ! Maryś pamiętaj ,z bagna żeś wyszedł ale nie musisz tam wracać,co Maryś !

 • 5 lat temu | ocena +3 / -3

  nauczyciel

  Bardzo dziękuję "cd" za miłe słowa w DEN. Nie masz pojęcia o czym piszesz, dlatego dyskusję uważam za zamkniętą. Pozdrowienia!

 • 5 lat temu | ocena +2 / -4

  Zizu

  Same baby .....

 • 5 lat temu | ocena +5 / -11

  nauczyciel

  Bardzo dobre wystąpienie. Burmistrz powiedział smutną prawdę. Jako nauczyciel, dziękuję.

 • 5 lat temu | ocena +13 / -4

  plesiewski gieniusz

  tyż znawca oświaty odezwał się - tekst typowo lemingowato-kodowski , az żalll ... a może jedynie mniej etatów dla czerwonych swojaków do rozdysponowania w niektórych samorządach będzie ???