Reklama

Pleszew. Ile osób chce się zaczepić przeciwko COVID-19?

Opublikowano: 22 grudnia 2020 12:41
Autor: Redakcja

Jest już lista chętnych do szczepień przeciwko COVID-19 w Pleszewskim Centrum Medycznym. To pracownicy medyczni i administracyjni szpitala, którzy dobrowolnie chcą wziąć udział w Narodowym Programie Szczepień.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Koronawirus Jest już lista chętnych do szczepień przeciwko COVID-19 w Pleszewskim Centrum Medycznym. To pracownicy medyczni i administracyjni szpitala, którzy dobrowolnie chcą wziąć udział w Narodowym Programie Szczepień.

Reklama

 

Szczepieniom w pleszewskim szpitalu chce się również poddać personel innych podmiotów medycznych z regionu, w tym m.in. przychodni, aptek i punktów aptecznych. Termin zgłoszeń został przedłużony do 28 grudnia.

 

Pleszewski szpital trafił na listę 

 

Pleszewskie Centrum Medyczne zgłosiło gotowość do udziału w Narodowym Programie Szczepień przeciwko COVID-19 i tym samym zostało wpisane na listę tzw. szpitali węzłowych. W praktyce oznacza to, że będą się mogli tam zaszczepić nie tylko pracownicy placówki i inni usługodawcy medyczni pracujący dla PCM.

 

W planach są również szczepienia pracowników sanepidów i domów pomocy społecznej. Te planowane są w kolejnych etapach narodowego programu pod sztandarami Ministerstwa Zdrowia.

 

- Wzięliśmy udział w tym programie, bo chcemy ułatwić naszemu personelowi, a w przyszłości mieszkańcom powiatu dostęp do szczepień -  komentuje Błażej Górczyński, prezes PCM.

 

Szczepionka przeciwko COVID-19. Ile osób zostanie zaszczepionych?

 

Do 20 grudnia decyzję o szczepieniu podjęło 477 pracowników medycznych i niemedycznych pracujących w pleszewskim szpitalu.

 

To bardzo dużo, zważywszy na fakt, że zatrudniamy ponad 530 osób na etatach, a współpracuje z nami na stałe blisko 200, które mogą zaszczepić się również w innych placówkach, w których pracują - wylicza Górczyński. 

 

W Pleszewskim Centrum Medycznym szczepienia personelu medycznego i niemedycznego planowane są pod koniec tego roku. Najpierw jednak będą musieli zostać zakwalifikowani do szczepień pod kątem zdrowotnym.

 

- Jeśli nie będzie żadnych przeciwwskazań medycznych- taka osoba otrzyma szczepionkę. Zostanie też poddana obserwacji na wypadek występowania ewentualnych reakcji alergicznych. Przeprowadzenie szczepień wymaga ogromnej sprawności organizacyjnej całego szpitala. Szczepienia personelu medycznego będą się odbywały na oddziałach, natomiast osób z zewnątrz- w pomieszczeniu obok SOR przy wejściu do Nocnej i Świątecznej Opieki Zdrowotnej - dodaje dr Ryszard Bosacki, dyrektor do spraw medycznych PCM.

 

Szczepienia w ramach Narodowego Programu Szczepień przeciwko COVID-19 personelu medycznego i niemedycznego pracującego dla szpitali i innych placówek medycznych to tzw. etap "zero". Kolejne będą skierowane do mieszkańców powiatu.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (7)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 2 miesiące temu | ocena +0 / -0

  jacekpl

  Zdrowych Wesołych Świat i Nowego Roku http://dakowski.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=29987&Itemid=53

 • 2 miesiące temu | ocena +2 / -3

  abcd

  Mam nadzieje, że nie będziecie zmuszać do szczepienia, tzw dobrowolny przymus, mówimy Stop Segregacji Sanitarnej, jak ktoś chce to nawet niech sie 3 razy dziennie przed obiadem szczepi, ale na przymus zgodny nie ma, jestem gotów zginąć by sie nie zaszczepić

 • 2 miesiące temu | ocena +7 / -1

  obserwator

  A kto będzie kwalifikował pracowników szpitala do szczepienia? Lekarze rodzinni przyjadą do punktu szczepień czy inni lekarze dyżurujący w punkcie szczepień. Gdzie będzie wpis o szczepieniu. Jakie dokumenty otrzyma zaszczepiony. Brak takich informacji.

 • 2 miesiące temu | ocena +5 / -1

  BALON

  no proszę taki szpital a musi się przygotować na szczepienia bo nie są przygotowani - to się pytam co oni mysleli że po co jest szpital ? że będądzieci niańczyć czy co?

 • 2 miesiące temu | ocena +8 / -1

  Marek

  Propaganda na całego