Reklama

Kosmetyczna zmiana diet

Opublikowano: 23 grudnia 2010 08:21
Autor: Przemysław Góralczyk

Kosmetyczna zmiana diet - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Reklama

Gizalscy radni zmniejszyli wysokość swoich diet.

Przypomnijmy – uchwała w tej sprawie już dwa razy była wycofywana z porządku sesji przez nowych rajców. Teraz przewodniczący rady gminy Roman Rojewski otrzymywał będzie co miesiąc o 191 zł mniej niż jego poprzedniczka – Marianna Pietryga. Mniejsze wpływy do kieszeni będzie miał także jego zastępca Tadeusz Kostuj (o 66 zł). Niższe będą także wynagrodzenia, jakie rajcy otrzymują za udział w posiedzeniach oraz dieta dla szefów komisji.

Największe zmiany nastąpiły przy stanowisku przewodniczącego komisji rewizyjnej, który do tej pory otrzymywał wynagrodzenie miesięczne (658,50 zł) oraz za udział w każdym spotkaniu tej komisji (237,06 zł). Nowy szef – Kazimierz Woźniak – zadowolić się będzie musiał stawką taką samą, jak szefowie pozostałych komisji. Jednak już wcześniej radny poinformował „Życie Pleszewa”, że sam określił warunki swojego wynagrodzenia, zgadzając się na przyjęcie funkcji przewodniczącego.

Pomysł zmniejszenie diet dla gizalskich radnych pojawiał się na sesjach poprzedniej kadencji kilkakrotnie. - Poniekąd jest to powód do radości, że rada przystąpiła w ogóle do tego tematu. Ja pragnę przypomnieć, że był on wałkowany od trzech lat – przypomniała wszystkim radna Beata Strzelewicz. - Nie było ze strony radnych chęci wprowadzenia diet ryczałtowych, czego na prawdę bardzo żałujemy. Nawet argument oszczędności rzędu 20.000 zł rocznie nie przemówił do radnych. To bardzo duże pieniądze. Trzykrotnie składaliśmy wniosek o przyjęcie ryczałtu – żaliła się. - Ta uchwała jest tylko kosmetyczną poprawką, żeby dać sygnał mieszkańcom, że radni obniżyli sobie diety. Wszyscy państwo deklarowaliście tutaj takie hasło: „ Samorząd dla mieszkańców”, co w tej uchwale jakoś swojego potwierdzenia nie ma – stwierdziła. Podobnego zdania był radny Henryk Madalski. - Ja osobiście też byłem za ryczałtem, ale niestety nie można tego przeforsować – powiedział.

(pg)

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (44)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 10 lat temu | ocena +6 / -2

  co

  Kosmetyczna zmiana diet<br /><br />Czy wystarczy aby pokryć niekosmetyczne i nieuzasadnione podwyżki pensji skarbnik, sekretarz, beaty, dyr gimnazjum ?

 • 10 lat temu | ocena +5 / -23

  czytelnik

  ...191 zł mniej, 66 zł mniej ... cóż za wspaniałomyślne wyrzeczenia dla społeczeństwa... Jak oni teraz w ogóle dociągną do pierwszego...? Jak zobaczycie w Gizałkach kogoś zabiedzonego i niedożywionego albo stojącego pod sklepem z wyciągniętą ręką to dajcie mu coś bo to na pewno będzie jakiś radny...

 • 10 lat temu | ocena +6 / -11

  marusia

  do # 42 drogi i kochany Jerzy czy jestem czy nie jestem mężczyzną to moja osobista rzecz. Proszę marusia nie podszywac sie pod mój ps.Ja nie jestem tak wrażliwy jak ty "DAMO",cóż zmiana plci toźe ludzka rzecz.

 • 10 lat temu | ocena +8 / -15

  marusia

  do #41 drogi Jerzy nie jestem plebanem, musiałabym zmienić płeć, a w najbliższym czasie tego nie planuje... bo mam rodzinę i jestem kobietą... nie domyślaj się i nie wydziwiaj, nie rozumiem czemu w każdym zdaniu domyślasz się podtekstów? ja jednak jeszcze ufam ludziom, Ciebie natomiast gubi ta twoja podejrzliwość... ale to chyba lata... "pracy"- i o jakich Ty mówisz wartościach???..podżeganiu?obczernianiu? pomówieniu?

 • 10 lat temu | ocena +19 / -9

  Do # 38 Plebanie vel

  Marusia!<br /><br />Czytajcie,czytajcie i jeszcze raz czytajcie. Ucz się ucz Drogi Plebanie,na naukę nigdy nie jest za póżno.I dlatego cały czas zgłebiam wiedzę wypływającą z tradycji katolickiej jak również,mającą wartości uniwersalne. A co do wrażliwości<br />jest to wyłącznie moja prywatna sprawa.<br />A na kamieniach to rzeczywiście troszeczkę się poznałem. Dla ciebie polecam czarny ONYKS.Ten czarny kamień starozytni stosowali do leczenia i ochrony.Wyrabiali z tego amulety,które miały bronić właściciela przed wszelkim złem.Jest kamieniem przywódców i władców.<br />Emanuje energią ułatwiającą utrzymanie władzy i potęgi oraz dającą niezwykłą jasność umysłu,co pozwala odczytywać myśli innych-zwłaszcza wrogów.Więcej strona 143 Uzdrawiająca moc kamieni-Rena Marciniak.<br />A jeszcze jedno pytanie;Czy Drogi Plebanie wiesz dlaczego Kardynałowie otrzymują pierścien z RUBINEM GWIAŻDZISTYM?? I na dodatek szeiścioramiennym? Ja wiem! Pozdrawiam Jerzy

 • 10 lat temu | ocena +10 / -4

  marusia

  Prymas Polski abp Józef Kowalczyk ogłosił rok 2011 w archidiecezji gnieźnieńskiej Rokiem kard. Stefana Wyszyńskiego. Jak napisał w specjalnym liście do diecezjan, nauczanie Prymasa Tysiąclecia jest wciąż aktualne i staje się dziś ważnym i potrzebnym głosem w wielu kwestiach dotyczących życia społecznego i religijnego.<br /><br />I jak pisze w swoim liście Prymas Wyszynski dwa lata przed śmiecią wygłaszając Homilię-stwierdził,nie zdradziłem nigdy swojego Narodu ani Chrystusa...<br />Całość listu Pasterskiego Prymasa Polski Abp Józefa Kowalczyka na stronie Archidiecezji Gnieznienskiej. Naprawde warto przeczytać i przemyślec treści zawarte w tym liście. Może niektórzy moi oportuniści wyciągną z tego wnioski!

 • 10 lat temu | ocena +11 / -5

  marusia

  Księżulo to ja Marusia.Juz dłużej nie będę wprowadzał was w błąd. Tak chciałem abyście głosowali za obecnym.Nowa władza i płaszcz przekładam na drugie ramie.

 • 10 lat temu | ocena +4 / -14

  marusia

  A Ty "Drogi" Jerzy , tak znający się .. na: literaturze ,malarstwie, rzeźbie,kamieniach etc.powinieneś być człowiekiem wrażliwym,ale bardzo wątpię czy znasz takie wartości? Ty potrafisz tylko.. grać na ludzkich uczuciach i cieszyć się ,że namieszałeś!!!!

 • 10 lat temu | ocena +5 / -11

  marusia

  do # 27- dedukcja Twoja jest prawidłowa, rzeczywiście ludzie ...zagłosowali.. "odwrotnie" niż "nakazał KSIĘŻULO" i chyba o to chodziło - klerowi i nie tylko

 • 10 lat temu | ocena +22 / -5

  vip

  Radny to powinien być taki człowiek, który idzie do rady po to by coś zrobić dla ludzi, dla regionu a nie po to by się tam obłowić i napchać kabze, uważam, że diety radnych powinny być całkowicie zniesione a bycie w radzie powinno być zaszczytem dla tych którzy już zrobili karierę i się dorobili pałaców i mercedesów :D<br /><br />To byłem ja Łukasz!

 • 10 lat temu | ocena +17 / -5

  Jerzy do Fazi

  Tyle o wartościach uniwersalnych w poezji drogi Fazi. Ucz się ucz Fazi bo nauka to potęgi klucz.A ja będę się leczył dbając o swoje zdrowie.Dziękuje za troskę! W każdym micie bądź utworze z Bibli znajdziemy bohatera, który jest wspominany przez wartości,które niesie. Odzwierciedla sie to w literaturze tak samo w prozie jak i wierszu, malarstwie,rzeźbie, a także w codziennych powiedzeniach typu "koń trojański","puszka Pandory", "syzyfowa praca"i wielu innych. Wnioskuję, źe wartością uniwersalną w micie o Ikarze i Dedalu jest marzycielstwo Ikara i postawa realistyczna Dedala. Natomiast w utworze o Orfeuszu odnajdujemy archetyp artysty a także bezgraniczną miłość dwóch ludzi. W ostatnim utworze widzimy bezgraniczne zaufanie Bogu. Według mojej opini przytoczone przeze mnie argumenty są wystarczająco dobrze ukazują ponadczasowość ludzkich zachowań i osobowości, które będą z nami tak dlugo jak człowiek będzie stąpać po ziemi.

 • 10 lat temu | ocena +16 / -6

  Jerzy do Fazi

  W orędziu/#33/ Abp Kowalczyk mówi o wartościach uniwersalnych;Oto jedna z nich.Bezgraniczne zaufanie Bogu, które zostało zaczerpnięte z Bibli na przykładzie Abrahama. Minął rok i Sara urodziła syna. Stało się tak, jak zapowiedział Bóg. Abraham dał swemu synowi imię Izaak. Potem wyprawił wielką ucztę. Wszyscy się cieszyli, a szczęśliwi rodzice dziękowali Panu Bogu za małego Izaaka.Kilka lat później, kiedy Izaak podrósł, Bóg chciał przekonać się, kogo Abraham bardziej kocha - swego syna Izaaka czy Pana Boga, który dał mu tego syna. Powiedział więc do Abrahama: Weź twego syna, idź do kraju Moria i tam złóż go w ofierze, na jednym z pagórków.Abraham uczynił tak, jak mu polecił Bóg. Następnego dnia rano wyruszył w drogę razem z Izaakiem.Gdy przyszli na miejsce wskazane przez Boga, Abraham zbudował ołtarz i ułożył na nim drzewo.Potem wziął swego syna i położył na tym drzewie.JAKO BARDZO ŻARLIWY KATOLIK NAPEWNO CD ZNASZ!

 • 10 lat temu | ocena +23 / -7

  Do Proboszcza

  Orędzie bożonarodzeniowe abpa Józefa Kowalczyka, Prymasa Polski<br /><br />Gniezno, 24 grudnia 2010 r.<br /><br />„Chwała na wysokości Bogu,<br />A na ziemi pokój ludziom dobrej woli!”<br /><br />To anielskie pozdrowienie z Betlejem kieruję po raz pierwszy z prymasowskiego Gniezna, do Was Bracia i Siostry Rodacy w ten wigilijny wieczór. Pozdrawiam rodaków żyjących w kraju i poza jego granicami; pozdrawiam wszystkich, zarówno tych, którzy Boże Narodzenie przeżywają w duchu wiary, jak i tych, którzy przeżywają te święta w radości, ale wartości uniwersalne wywodzą z innych źródeł.

 • 10 lat temu | ocena +22 / -9

  Do Proboszcza

  Czyżbyś Proboszczu negował słowa swojego przełożonego abp Kowalczyka i komentarze<br />minusował?<br />Ja z tymi minusami i odpowiednim komentarzem wyślę do Kurii.

 • 10 lat temu | ocena +26 / -10

  Do Proboszcza

  Cytat z Homilii wygłoszonej przez Prymasa Polski abp Józefa Kowalczyka 25 grudnia w Boże Narodzenie. Całość na stronie Archidiecezji Gnieżnienskiej;<br /> <br />Ale tajemnica tych Świąt ukazuje także bezmiar solidarnej miłości Boga do człowieka. Oto Pan nieba i ziemi, Stwórca wszechświata, pragnąc ubogacić człowieka – stworzenie swą miłością, sam staje się człowiekiem, ubogim i zwyczajnym. Ileż w tej postawie jest wielkości Bożej, różnej od ludzkiego sposobu jej postrzegania! Człowiek ma pokusę okazywać innym swą wielość, potęgę władzy złotem diademów, bogactwem posiadania albo też ilością kontaktów z innymi oraz interesownych układów. Wielkość zaś Boga wyraża się w miłości.

 • 10 lat temu | ocena +25 / -20

  Do Proboszcza

  Cytat z Homilii Prymasa Polski abp Józefa Kowalczyka wygłoszony w dniu 26.12.10 w Kościele pw.Św Gaułdentego w Gnieznie.Całość na stronie Archidiecezji Gnieżnienskiej.<br />Pozwólcie, że na zakończenie zacytuje słowa papieża Jana Pawła II: „Pozwól, o Panie życia, abyśmy sobie wyraźnie uświadomili i umieli cieszyć się każdym etapem naszego życia jako darem niosącym bogate obietnice na przyszłość. Spraw byśmy z miłością przyjmowali Twoją wolę zawierzając się każdego dnia Twoim miłosiernym dłoniom. (…) Maryjo, Matko ludzkości pielgrzymującej, módl się za nami «teraz i w godzinie śmierci naszej». Spraw, byśmy byli zawsze blisko Jezusa, twojego umiłowanego Syna, a naszego Brata, Pana życia i chwały” (1999 r.)<br />Amen!<br /><br />Dodano: 26 gru, 2010

 • 10 lat temu | ocena +45 / -8

  oj

  Jak się ma założone kajdanki tylko na rękach, to można podnieść głowę. <br />Gorzej byłoby mając je i na nogach i na szyi, wtedy podniesienie głowy nie jest już możliwe.<br /><br />Rzeczywiście jest się z czego cieszyć !

 • 10 lat temu | ocena +50 / -8

  xyz

  Odchodzę z podniesioną głową/rzekł oskarżony Piasecki/,ale z opuszczonym<br />POLANEM/tak w gwarze myśliwskiej określa<br />się ogon wilka/ :P

 • 10 lat temu | ocena +40 / -11

  Jerzy do #23,24 i 25

  Urywek wywiadu Abp Kowalczyka dla Gazety Wyborczej. Ale czy właśnie zwykli księża w parafiach nie psują wizerunku Kościoła? Gdy agitują jak podczas kampanii prezydenckiej?<br />Arcybiskup Józef Kowalczyk odpowiada: /więcej na stronie Archidiecezji Gnieznieńskiej/.<br />Z tym walczymy, to są jednak wypadki sporadyczne, czasem mocno nagłaśniane, wobec których jesteśmy bezsilni. Liczymy jednak na zdrowy rozsądek kapłanów i słuchaczy. Jeden z biskupów opowiadał, że kiedyś w jego diecezji ktoś „agitował”, a w efekcie parafianie zagłosowali odwrotnie, niż im zalecał. Trzeba więc pamiętać o żartobliwym powiedzeniu, że „nasze owieczki to nie są barany”.<br /><br />I tak Proboszczu postąpili wierni naszej Parafi którzy na szczęście nie są baranami a jak stwierdził biskup normalnymi uczciwymi owieczkami! Wyciągnij z tego wnioski na przyszłość!

 • 10 lat temu | ocena +40 / -10

  Do tych

  Do Fazi i do Jerzy i innych.<br />Widzę że Swięta spędziliście pracowicie w internecie. A ja na łonie rodziny i z Bogiem.Moja rodzina ani ja nie nachodziłem nikogo w Koloni Janowskiej pod Pyzdrami.A Ty Zdzichu bierz sie do roboty zgodnie z listem DUszpasterskim na temat Wiary,Nadzieji i Miłości. Ja słucham Duchownych ale na poziomie Ojca Leona Knapika czy też Ojca Wiśniewskiego i Księdza Tischnera. Już raz pisałem że nie jesteśmy baranami a owieczkami "PASTERZU".<br />Do # 25 Jężeli wyznacznikiem wiary ma byś podzielanie poglądów z obecnie urzędującym duchownym,ktory to nawoływał do głosowania na podejrzanego o korupcję człowieka to ja z nim nie chcę mieć nic do czynienia. Są inne Swiątynie gdzie mogę przeżywać spotkanie z Bogiem.

 • 10 lat temu | ocena +20 / -47

  fazi

  Jerzy lecz się nie jestes katolikiem że tak na księdza piszesz co w SB byłes czy jak

 • 10 lat temu | ocena +26 / -54

  do jerz

  gosciu ma czas i dodaje komentarze ujemne jesli post jest nie po jego mysli no jerz wysil sie ile mi dasz minusow

 • 10 lat temu | ocena +30 / -51

  do jerz

  czy ty jako [***niezgodne z regulaminem***] obchodzisz swieta, jesli tak to jakie

 • 10 lat temu | ocena +80 / -20

  Do wszystkich

  [***niezgodne z regulaminem***]

 • 10 lat temu | ocena +79 / -21

  Do wszystkich

  [***niezgodne z regulaminem***]

 • 10 lat temu | ocena +69 / -12

  Do wszystkich

  [***niezgodne z regulaminem***]

 • 10 lat temu | ocena +36 / -18

  Jerzy dla Proboszcz

  SYMBOL<br /><br />Symbol Dziecka,oraz Chleba,<br />Przywołuje na myśl wszystkich,<br />I pozwala Nam przemyśleć,<br />Co Bóg przez to wskazał nam.<br /><br />Wskazał życie i dostatek,<br />Miłośc i szacunek Matek,<br />Oraz słowa o miłości,<br />Nawołując do szczodrości.<br /><br />A i wspomniał o tym przecież,<br />Że dorosłe później dziecię,<br />Opieką obejmie Matkę,<br />Wspomagając też sasiadkę.<br /><br />Nie zapomnie też o ojcu,<br />Który w znoju oraz tudzie,<br />Wysilając swoje mięsnie,<br />Zapewniał mu egzystencję.<br /><br />Więc Plebanie,nasz kochany,<br />Zastanawiaj się co dnia,<br />Co masz czynić,co masz robić,<br />Aby w Nas nie było zła.<br /><br />Jesteś stada Przewodnikiem,<br />Wykorzystuj symbolikę,<br />Bo symbole tak jak słowa,<br />Są jak NIEWERBALNA mowa.

 • 10 lat temu | ocena +49 / -18

  Jerzy do Proboszcza

  Dzisiejszy wywiad redaktora z ks.dr Klochem-rzecznikiem episkopatu Polski<br />Na temat O.Ludwika Wiśniewskiego jednoznacznie wskazuje na rozłam w naszym kościele. Ty Proboszczu przestań bawić się w politykę,a zajmij się nauczaniem.Bo my już nie barany jak zauważyłeś tylko mądre owce,ktore dały wyraz w dniu 05.12.2010 roku.<br />Życzę Tobie Wesołych Świąt i niech ten symbol rodzącego się dziecka oraz<br />symbol chleba natchnie Ciebie Plebanie<br />do wygłaszania homilii dot.wiary.<br /><br />[***niezgodne z regulaminem***]

 • 10 lat temu | ocena +79 / -14

  yety z ps

  :eek: widze że stare problemy z Gizalek ostatniego wojta bedą ciągnać sie przez wiele lat,setki spraw;od samowola na kanalizie i innych- samowoli w urzedzie- wymiany, remonty za grube i bez zgody..,teraz widze ze ruszacie Romka,Jurka i in.bo nie wiecie do kogo się przyczepić. Konkubinie nie wyszło bo chciala brać duże pieniądze ijeździć do Francji ,nikt już nie słucha jej nadętych frazesów.. jeszcze jej sie czka po starym..dylo jobrze.Apropos kolegi czyli brata bliżniaka czżby tak upadł zepodszył się pod Jurka jako JUrekpsy ch . Może nasze panstwo dorosnie idoceni apostolską pracę bosochodzących w jednej sukmanie cogrosza nie wezmąod wdowy nie ,,,,,, tylko "dobro czynią,i dzielą szię z biednymi" obłoży go podatkami równo jak wszystkich ludzi.cennik- 1 usługa1200 czy inne sami znacie.. zdrowych, wesolych. :eek:

 • 10 lat temu | ocena +91 / -6

  vox populi

  Dali przykład kosmetycznymi zmianami nowi radni z Gminy Gizałki , to teraz może większe, niekosmetyczne zmiany niech zrobią wielebni radni z miasta Pleszewa, czy może nawet ci z powiatu.

 • 10 lat temu | ocena +21 / -81

  do dn

  mialowe zle ,olejowe zle a moze atomowe my mieszkancy gniny bardzo chetnie oddamy swoje ppieniazki na nowa 3 przerobke

 • 10 lat temu | ocena +85 / -14

  Mieszkańcy DN

  Panie "obserwatorze", nie obserwował pan tej sprawy z boku, ale był w samym jej środku, to są wyuczone słowa pana Mariusza, którymi rzucał i oskarżał, gdzie popadnie. Rzeczywistośc jest jednak inna.<br />Przywołani tutaj przez pana "obserwatora " do tablicy ustosunkujemy się do tej wypowiedzi - niekoniecznie tu i teraz - czas pokaże, kto miał rację.<br />Jest to problem nie tylko mieszkańców DN, ale przede wszystkim problem szkoły. Pan "obserwator" zaś próbuje odwrócic uwagę od sedna sprawy. Czyżby dopiero teraz bał sie pan odpowiedzialności za to, co zrobił?

 • 10 lat temu | ocena +85 / -16

  Jerzy

  Oskarzony Piasecki,velanty Jerzy,vel Marusia,vel Czarna rozpacz, vel opserwator,vel Jerzy,vel z Boku.<br /><br />Pisz chłopie pisz.Tak jak podałeś w gazecie odchodzę z podniesioną głową cyt.To niech inni sie obawiają lub coś podobnie. Ty znów oskarżony straszysz. Ale nikt już Ciebie nawet w urzędzie nie chce się bać.

 • 10 lat temu | ocena +59 / -48

  awatar

  jestem bezrobotnym bez prawa do zasilku ,czy maze nowy wojt zalozyl by ni ogzewanie olejowe bo marzne ps jesli tak to gdzie skladac wniosek.>/? POZATYM JEST PEWNIE WIELU MA :-x PROBLEMY I SAMI JE ROZWIAZUJA ,JA PROPONUJE WAM KOKSOWNIKI ,TO TAKIE RELIKTY PO BYLYM USTROJU

 • 10 lat temu | ocena +52 / -47

  z boku

  TeŻ obserwowałem tą sprawę z boku i moje obserwacje są całkowicie odmienne od przedmówcy - ale najlepiej niech wypowiedzą się mieszkańcy...W KOŃCU PRZYSZEDŁ CZAS , ŻE MOGĄ TO ZROBIĆ.

 • 10 lat temu | ocena +27 / -77

  obserwator

  Odnosnie Białobłot obserwowałem tą sprawę z boku i z tego co zauważyłem to były osoby które cokolwiek miałoby być zrobione to stały na przeciw. było ogrzewanie miałowe było źle bo zimno i w sytuacji przyjścia fachowca do naprawy problemu twierdziły że nie wpuszczą bo im na bałagani później kolejne problemy i zmiany stanowisk a wszystko tylko po to aby utruć władze gminy. Gdyby nie dwie osoby które zawsze robiły problem pozostali mieszkańcy teraz nie mieliby problemu. Miejmy nadzieje ze teraz będzie bardziej po amerykańsku. pozdrawiam

 • 10 lat temu | ocena +17 / -35

  JerzyZdrowyPsych.

  Ale widocznie na krótko

 • 10 lat temu | ocena +5 / -48

  Jerzy

  Mi pomogła

 • 10 lat temu | ocena +40 / -22

  Jerzy

  Do Jerzego Zdrowego psychicznie.<br />Dziekuję za przyznanie się do autorstwa komentarza nr 1..Ty to jesteś ideał,umiałeś już zamącić nie tylko w Parafi. Czy tego uczą na Twoich studiach teologicznych?Gratuluję talentu.Nie używaj wulgaryzmów.Wyspowiadaj sie przed narodzinami dzieciątka.Zastanawiam sie czy nie należałoby odprawić na tobie egzorcyzmów?Zwróce sie do Wandy Prądnickiej i to załatwimy z tymi egzorcyzmami!

 • 10 lat temu | ocena +18 / -41

  JerzyZdrowyPsych.

  Drogi Jerzy <br />jak Dobrze Ci zapewne wiadomo nie jednemu PSU burek. A mam takie samo prawo podpisywać się swoim imieniem jak i ty. Niestety przykro mi że noszę to samo imię co ty ale na szczęście jestem innym człowiekiem i jestem z tego dumny że nie jestem taki jak ty. a talent poetycki każdy może w sobie odkryć wiec domyślam się że boli Cię to że okazało się że spośród "tej ciemnoty" jak to ty mówisz jest ktoś kto dorównuje lub nawet przewyższa Cię talentem. A odnośnie sprawnego prowadzenia sesji to nie sztuka stwierdzić ze jak kto śmie ogóle się odezwać tylko sztuka prowadzić sesję tak aby wszyscy umieli dokładnie przedstawić swoje stanowiska

 • 10 lat temu | ocena +16 / -41

  gniewni

  to ile w końcu będzie otrzymywał przewodniczący Romek na miesiąc[1200]czy może więcej

 • 10 lat temu | ocena +50 / -21

  Jerzy

  Do redakcji!<br />Proszę o zmianę nazwy autora # nr 1 gdyż ja nie jestem tego dzieła autorem. Proponuję dopisanie słowa "ANTY" Jerzy.<br />Państwo macie możliwość sprawdzić to przez informatyka i wiecie,że to nie mój komentarz. Z góry dziękuję JM<br /><br />A tak na dobrą sprawę to komuś jest bardzo nie na rękę aby w gminie zapanował spokój a szczególnie na sesjach<br />Panie Tadeuszu Kostuj gratuluję sprawnego i kulturalnego przeprowadzenia wczorajszej Sesji.

 • 10 lat temu | ocena +61 / -6

  Sid Vicious

  Ciekawe ilu by się chętnych zgłosiło, gdyby w ogóle zlikwidować diety...?

 • 10 lat temu | ocena +27 / -62

  Jerzy

  I tak kaskę będą brali<br />Romek i Ci pozostali<br />No bo jak być może inaczej<br />Romek ma mniej lecz nie płacze<br /><br />Nie płacze bo nie wypada<br />lecz na całego już włada<br />Nie pasuje gdy ktoś mówi<br />No bo Romek nasz nie lubi<br /><br />Gdy mu ktoś zabiera głos<br />no bo jego własny nos<br />Najważniejszy jest na świecie<br />Moi drodzy jak nie wiecie<br /><br />Wiec wy rajcy moi mili<br />uważajcie w każdej chwili<br />By Romkowi nie przeszkadzać<br />Gdy spokojnie sobie włada<br /><br />No bo rządy ma spokojne <br />kiedy każdy zamknie mordę<br />on w spokoju poprowadzi<br />każdą sesje i bez waśni<br /><br />wyjdzie każdy dumny z sesji<br />że przebiegła bez ekscesji <br /><br />Nasz Romeczku wiedz ty także<br />że byłoby to poważnie <br />kulturalnie też by było<br />aby czasem swoje "RYŁO"<br /><br />Może przecież każdy kto chce <br />zdanie swe wyrazić wobec<br />pozostałych ludzi przecie <br />co go boli lub co gniecie