Reklama

Pierwsze karty rozdane

Opublikowano: 3 grudnia 2010 12:34
Autor:

Pierwsze karty rozdane - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Reklama

Olgierd Wajsnis został przewodniczącym rady miejskiej, a Włodzimierz Grobys i Tomasz Klak – wiceprzewodniczącymi. O ich wygranej zadecydowała większość - nieformalna koalicja Towarzystwa Miłośników Pleszewa i "Naszego Domu" z PiS-em.

Gości zebranych na pierwszej sesji VI kadencji rady miejskiej powitał prowadzący obrady najstarszy wiekiem rajca – Tomasz Kuberka. Poprowadził także ceremonię ślubowania. Nie złożył go jedynie burmistrz Marian Adamek, który zrezygnował z mandatu radnego. Zastąpi go Andrzej Borkowski. W dalszej części dokonano wyboru komisji skrutacyjnej, aby przygotowała i przeprowadziła głosowanie na przewodniczącego rady. W jej skład weszli: Arkadiusz Ptak (TMP), Sebastian Wasielewski (PiS) i Piotr Kusiakiewicz (PO). Koalicja zaproponowała na przewodniczącego kandydaturę Olgierda Wajsnisa, a opozycja - Tomasz Kuberki. Jak było do przewidzenia większością głosów koalicji rządzącej na szefa rady wybrano Wajsnisa. W podobny sposób jego zastępcami zostali – Włodzimierz Grobys (TMP) i Tomasz Klak (PiS). Przegrał z nimi zaproponowany na wiceprzewodniczącego przez opozycję Marcin Sitnicki (PO). Kolejne rozdanie - czyli wybory na przewodniczących komisji rady - w poniedziałek 6 grudnia. Szerzej w "Życiu Pleszewa".

(wan)

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (1)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • 11 lat temu | ocena +2 / -0

    pleszewianie.pl

    Gdzie są wywieszane informacje o planowanych posiedzeniach rady?