Reklama

Pleszew. Koronawirus. Ile osób może uczestniczyć w pogrzebie?

Opublikowano: 23 kwietnia 2020 12:19
Autor:

Pleszew. Koronawirus. Ile osób może uczestniczyć w pogrzebie? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Reklama

Koronawirus. Pogrzeb. Jak powinny wyglądać uroczystości pogrzebowe po ostatnich zarządzeniach w Polsce w związku z walką z epidemią koronawirusa? Ile osób może uczestniczyć w pogrzebie?

Od 20 kwietnia złagodzono obostrzenia dotyczące liczby osób na uroczystościach pogrzebowych. Poprzedni limit, wynoszący 5 osób, podwyższono do maksymalnie 50.



"Na cmentarzu może przebywać nie więcej niż 50 uczestników podczas jednego pogrzebu, wyłączając z tego osoby sprawujące posługę, a także osoby dokonujące pochowania lub osoby zatrudnione przez zakład lub dom pogrzebowy"



- czytamy na stronie rządowej. Rozporządzenie obowiązuje od 20 kwietnia do odwołania.
 

Należy pamiętać, że w trakcie sprawowania kultu religijnego, w tym czynności lub obrzędów religijnych, w kościele lub kaplicy może znajdować 1 uczestnik na 15 m2 powierzchni tego budynku, oprócz osób sprawujących kult religijny.

CZYTAJ: Pleszew. Koronawirus. Księża wyliczyli... Ile osób w kościele?



Ponadto istnieje obowiązek zakrywania, przy pomocy odzieży lub jej części, maski albo maseczki, ust i nosa przez uczestników liturgii, oprócz duchownego w trakcie sprawiania obrzędów kultu religijnego.
 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.