Reklama

Pleszew. Maluchy pokazały nam przepiękny świat bajek

Opublikowano: 1 listopada 2020 11:00
Autor: Redakcja

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Reklama

Pleszew. Maluchy z przedszkoli z naszego powiatu wzięły udział w XVIII Przeglądzie Teatrzyków Przedszkolnych. Wcześniej warsztaty teatralne mieli ich nauczyciele. A wszystko to w ramach projektu "Bajkowe Teatralia – klasycy literatury dziecięcej w spektaklach teatralnych przedszkolaków”, realizowanego przez Przedszkole nr 1 "Bajka".

 

 

Projekt, jaki realizuje Przedszkole nr 1 „Bajka” w Pleszewie otrzymał nagrodę i dofinansowanie w II edycji programu grantowego Fundacji ORLEN: „Moje miejsce na Ziemi”. Realizowany jest we współpracy z domem kultury w Pleszewie. A wszystko po to by rozwijać lokalne teatry dziecięce, edukować maluchy w przedszkolach powiatu pleszewskiego oraz popularyzować utwory klasyki literatury dziecięcej - z wykorzystaniem małych form teatralnych. I – po prostu - rozwijać kulturę.

Projekt trwa już od dawna, wszystko rozpoczęło się w styczniu jednak – z powodu pandemii – trzeba było przerwać działania i nieco zmienić ich formę.W styczniu i w lutym w Zajezdni Kultury odbyły się jeszcze warsztaty teatralne dla nauczycieli przedszkoli. Zwieńczeniem działań był z kolei XVIII Przegląd Teatrzyków Przedszkolnych: „Witajcie w naszej bajce”, spektakl teatralny dla uczestników Przeglądu Teatrzyków Przedszkolnych i lokalnej społeczności oraz wystawa fotograficzna. Wszystkie zaplanowane działania z powodu pogarszającej się sytuacji epidemicznej zostały jednak przeniesione do sieci. Nie będzie również uroczystego zakończenia projektu. Dyplomy i nagrody dla wszystkich uczestników XVIII Przeglądu Teatrzyków Przedszkolnych: „Witajcie w naszej bajce” zostaną w najbliższym czasie dostarczone przez organizatorów do przedszkoli.

 

 

 

W XVIII Przeglądzie Teatrzyków Przedszkolnych wzięło udział 9 grup z 7 przedszkoli: Przedszkole nr 1 „Bajka” w Pleszewie (3 grupy), Przedszkole nr 2 im. Misia Uszatka w Pleszewie, Przedszkole nr 3 „Słoneczne” w Pleszewie, Przedszkole „Jedyneczka” przy ZSP nr 1 w Pleszewie, Przedszkole w Taczanowie II, Przedszkole im. Jana Pawła II w Kowalewie oraz Przedszkole w Broniszewicach.

 

Wszystkie przedstawienia zostały nagrane bez udziału publiczności w Zajezdni Kultury lub w przedszkolach i zostały wyemitowane na kanale YouTube Zajezdnia Kultury w Sieci.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.