Reklama

Pleszew. OSP ponownie włączona do krajowego systemu ratowniczo – gaśniczego

Opublikowano: 27 stycznia 2021 14:00
Autor: Przemysław Góralczyk

Ochotnicza Straż Pożarna w Pleszewie włączona do krajowego systemu ratowniczo – gaśniczego.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pleszewie dokonano uroczystego wręczenia Decyzji Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej nadbryg. Andrzeja Bartkowiaka, dotyczącej włączenia Ochotniczej Straży Pożarnej w Pleszewie do krajowego systemu ratowniczo – gaśniczego.

Reklama

Decyzja została odczytana przez Komendatanta Powiatowego PSP w Pleszewie -  mł. bryg. Roland Egiert. W spotkaniu uczestniczyli: burmistrz Pleszewa Arkadiusz Ptak, zastępca komendanta bryg. Waldemara Barańskiego oraz zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej w Pleszewie na czele z prezesem - Leszkiem Kołaskim. 

Ochotnicza Straż Pożarna w Pleszewie powstała 27 maja 1881r., jako jedna z pierwszych w Wielkopolsce. Od tego czasu pleszewscy druhowie brali udział w akcjach gaśniczych, w akcjach poszukiwawczych, pomagali podczas wypadków komunikacyjnych i w usuwaniu skutków klęsk żywiołowych. W 2020 roku wzięli udział w prawie dwustu akcjach ratowniczo – gaśniczych i zabezpieczeniach powiatu pleszewskiego.

Oprócz tego w jednostce prężnie rozwija się prewencja społeczna oraz praca z dziećmi i młodzieżą, czego efektem jest niezwykle aktywna Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza.

Po raz pierwszy do krajowego systemu ratowniczo – gaśniczego pleszewska OSP została włączona w 2015, jednak Decyzja Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej o ponownym włączeniu Ochotniczej Straży Pożarnej w Pleszewie do tego systemu jest niezwykle miłym prezentem na 140 – lecie jednostki, które obchodzone będzie w tym roku.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (1)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • miesiąc temu | ocena +2 / -0

    Recenzent

    A może by tak napisać coś od siebie szanowna redakcjo? Ten tekst to ja już czytałem na facebooku Państwowej Straży Pożarnej w Pleszewie. Że też was o plagiat nie posądzą hmmmm. Może byście wytłumaczyli dlaczego OSP w Pleszewie jest po raz drugi włączana do KSRG? Czy tamto pierwsze włączenie było tylko czasowe? Może się wysilicie?