Reklama

Pleszew. Są wyniki sekcji zwłok 8-miesięcznej dziewczynki, która trafiła wcześniej do szpitala z gorączką. Prokuratur bada sprawę

Opublikowano: 27 lutego 2021 09:40
Autor: Redakcja

Po ok. dziewięciu miesiącach prokuratura ustaliła przyczynę śmierci 8-miesięcznej dziewczynki z Kotlina, która zmarła w czerwcu 2020 roku

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Po ok. dziewięciu miesiącach prokuratura ustaliła przyczynę śmierci 8-miesięcznej dziewczynki z Kotlina, która zmarła w czerwcu 2020 roku. Mama była dzień wcześniej z dzieckiem w pleszewskim szpitalu - z powodu wysokiej gorączki.

Reklama

Pleszew. Są wyniki sekcji zwłok 8-miesięcznego dziecka z Kotlina

Przypomnijmy: do dramatu doszło w czerwcu 2020 roku. Do szpitala w Pleszewie zgłosiła się wówczas kobieta z 8-miesięcznym dzieckiem z pobliskiego Kotlina. Dziewczynka miała bardzo wysoką gorączkę. Pisaliśmy o tym szeroko w papierowym wydaniu "Życia Pleszewa".

8-miesięczna dziewczynka z Kotlina w pleszewskim szpitalu. Była rozmowa

Z powodu panującej pandemii koronawirusa rozmowa odbywała się początkowo przez wideodomofon. Rzecznik prasowy pleszewskiej placówki tak opisywał wówczas całą sytuację:

- Z naszych ustaleń wynika, że po rozmowie z ratownikiem, kobieta nie zdecydowała się na skorzystanie z pomocy lekarza SOR-u, ani też nocnej i świątecznej opieki lekarskiej, pomimo otwarcia drzwi wejściowych. Zapis video pokazuje, że po krótkiej rozmowie kobieta oddaliła się wraz z dzieckiem. Nagranie obrazuje dobry stan dziecka” (…) - opisywał wówczas Ireneusz Praczyk, rzecznik szpitala w Pleszewie

Niestety, dzień później stan dziewczynki drastycznie się pogorszył. Na miejsce wezwano ratowników medycznych z Jarocina, którzy podjęli reanimację. Jak relacjonuje portal jarocinska.pl karetka zabrała dziecko do szpitala w Jarocinie, gdzie dalej było reanimowane. Niestety, mimo podjętych działań, 8-miesięcznej dziewczynki nie udało się uratować.

CZYTAJ TAKŻE: Pleszew. Zmarł czteromiesięczny chłopiec. Powodem była sepsa

Pleszew. Sprawa 8-miesięcznego dziecka z Kotlina. Prokuratura wszczęła śledztwo

Zgodnie z procedurami szpital w Jarocinie poinformował o tym fakcie Prokuraturę Rejonową w Jarocinie. Śledczy zabezpieczyli między innymi niezbędny materiał dowodowy, w tym dokumentację medyczną oraz przesłuchali świadków.

Po zebraniu potrzebnych materiałów jarocińska prokuratura dalsze śledztwo - zgodnie z procedurami w tego typu przypadkach - przekazała do Prokuratury Regionalnej w Łodzi. Zarządzona została sądowo-lekarska sekcja zwłok dziewczynki, a biegli zlecili przeprowadzenie dodatkowych badań histopatologicznych.

Pleszew. Wyniki sekcji zwłok 8-miesięcznego dziecka z Kotlina. 

Jak relacjonuje portal jarocinska.pl - po niespełna 9 miesiącach od zdarzenia rzecznik łódzkiej prokuratury poinformował o wynikach sekcji zwłok dziewczynki.

- Z protokołu sekcji wynika, że przyczyną zgonu był nagły przebieg choroby, która wystąpiła u dziecka. Ponieważ są to dane wrażliwe, nie mogę podać, jaką jednostkę chorobową stwierdzono - informuje Krzysztof Bukowiecki, rzecznik Prokuratury Regionalnej w Łodzi.

Pleszew. Wyniki sekcji zwłok 8-miesięcznego dziecka z Kotlina. Co zrobi dalej prokuratura?

Jakie będą dalsze działania prokuratury?

- Obecnie prokurator prowadzący postępowanie w tej sprawie poszukuje biegłych, którzy wypowiedzą się co do prawidłowości podejmowanych decyzji i postępowania wszystkich uczestników tego zdarzenia, przede wszystkim personelu medycznego, który udzielał pomocy tej dziewczynce - wyjaśnia prokurator z Łodzi.

 

CZYTAJ TAKŻE: Znamy wyniki badania lekarza z pleszewskiego szpitala

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.