Reklama

Poznajecie? Niezwykłe, "dzikie" miejsce, tuż obok nas... Zobacz niesamowite zdjęcia!

Opublikowano: 24 maja 2020 13:14
Autor:

Poznajecie? Niezwykłe, "dzikie" miejsce, tuż obok nas... Zobacz niesamowite zdjęcia! - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Reklama

Powiat pleszewski. Muzeum Regionalne w Pleszewie zorganizowało niezwykłą wirtualną wystawę pt. „Puszcza Pyzdrska Śladami Pawła Kostuja”. Fotografie wykonane były w roku 2010 i 2020. Zobaczcie to niesamowite miejsce!

 

Jak opisują pleszewscy muzealnicy, dziki teren puszczy pyzdrskiej, przez który wielokrotnie wędrował autor zdjęć, to nie lada wyzwanie dla osób, które chciałby go dogłębnie poznać.

- To 44 tys. hektarów ziemi, z których 26 tys. hektarów to same lasy. Obszar ten jest położony na terenie 5 powiatów: wrzesińskiego, kaliskiego, konińskiego, pleszewskiego i słupeckiego. Szata roślinna i świat zwierzęcy jest bardzo urozmaicony. Wyjątkowo dużą wartość przyrodniczą terenu stanowią ptaki, szczególnie wodne. Bogactwo dotyczy zarówno liczby gatunków, jak i liczebności par lęgowych. Najliczniejszą i najcenniejszą grupą są ptaki wodne związane z licznie występującymi tu starorzeczami, bagniskami, rzeką Wartą i jej rozlewiskami. Spotkać można między innymi: perkozy dwuczubate, czaple siwe, bąki, bociany białe, gęsi gęgawy, czarno – białe czajki, mewy śmieszki, myszołowy oraz wiele innych gatunków. Wędrując po ścieżkach puszczy spotkać można drobną zwierzynę reprezentowaną przez: lisy, zające, wydry, bobry, kuny i wiewiórki. Liczne oczka wodne są siedliskiem płazów reprezentowanych przez żaby (żabę moczarową), ropuchy (szarą i zieloną), traszki (grzebieniastą i zwyczajną), rzekotkę drzewną - opisuje Iwona Wieruszewska

 

ZOBACZCIE NIEZWYKŁE ZDJĘCIA PAWŁA KOSTUJA W GALERII.

CAŁĄ WYSTAWĘ PAWŁA KOSTUJA MOŻNA OBEJRZEĆ NA STRONIE MUZEUM REGIONALNEGO W PLESZEWIE

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (3)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • rok temu | ocena +0 / -12

  Leśnik

  Gratulacje Panie Pawle

 • rok temu | ocena +0 / -16

  Trop

  Brawo piękne zdjęcia Gratulacje

 • rok temu | ocena +0 / -16

  Trop

  Brawo piękne zdjęcia Gratulacje