Reklama

Reklama

Sakrament namaszczenia. Co z odwiedzinami chorych?

Opublikowano: 23 marca 2020 12:24
Autor: Redakcja

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

wiadomosci

Reklama

Koronawirus. Czy ksiądz może odwiedzić chorego? Co z sakramentem namaszczenia?

 

Wielu chorych, co miesiąc, a szczególnie przed świętami, korzysta z posługi księży. Kuria Diecezjalna w Kaliszu wyjaśnia, jak mają wyglądać takie odwiedziny w czasie trwania epidemii koronawirusa.

CZYTAJ TAKŻE: Co ze spowiedzią wielkopostną? Mamy odpowiedź

Chorzy nie mogą być pozbawieni opieki duchowej. Dlatego, gdy chory wyraża pragnienie przyjęcia księdza, ten nie może odmówić, chyba że stan zdrowia duszpasterza miałby zaszkodzić choremu. W przypadku udzielania sakramentu namaszczenia chorych w uzasadnionym przypadku wystarczy jedno namaszczenie na czole lub innej części ciała i wypowiedzenie całej formuły - informuje ks. Marcin Papuziński, Kanclerz Kurii.

CZYTAJ TAKŻE: Czy komunie zostaną przesunięte? Znamy stanowisko kurii

Względem chorych objętych kwarantanną należy przestrzegać postanowień kompetentnych władz. Kapelani w szpitalach mają obowiązek stosować się do zarządzeń dyrekcji placówek. Należy zawiesić w parafiach posługę nadzwyczajnych szafarzy Komunii Świętej.

CZYTAJ TAKŻE: Co ze święceniem pokarmów w Wielkanoc? Jest odpowiedź Episkopatu

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.