Reklama

Wybory 2020. W niedzielę wybierzemy prezydenta

Opublikowano: 10 lipca 2020 15:06
Autor: Redakcja

Wybory 2020. W niedzielę wybierzemy prezydenta - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Reklama

Powiat pleszewski. Wybory prezydenckie 2020. W niedzielę -  12 lipca - odbędą się wybory prezydenckie. Głosowanie potrwa od godz. 7.00 do 21.00.

 

Przed nami druga tura wyborów, w której zmierzą się Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski.  Już 12 lipca zdecydujemy - kto zostanie prezydentem RP. 

 

Lokale wyborcze będą otwarte w niedzielę 12 lipca - od 7.00 do 21.00.

 

Aby oddać ważny głos, na karcie do głosowania należy wpisać znak „X” w kratce znajdującej się po lewej stronie przy nazwisku wybranego, tylko jednego kandydata. Zgodnie z przepisami znak "X" to co najmniej dwie przecinające się linie w obrębie kratki.

 

Na dole każdej karty znajdzie się informacja o sposobie głosowania. Twój głos będzie nieważny, jeżeli: oddasz go na więcej niż jednego kandydata, nie oddasz żadnego głosu (nie postawisz znaku ”X” przy żadnym kandydacie), postawisz w kratce znak inny niż co najmniej dwie przecinające się linie w obrębie kratki lub postawisz znak „X” poza kratką.

 

Za nieważną uznaje się uszkodzoną kartę do głosowania, kartę, której część została oderwana i niewrzucona lub wrzucona osobno. Nieważne są także karty do głosowania inne niż urzędowo ustalone lub te, które nie zostały opatrzone pieczęcią obwodowej komisji wyborczej.

 

Do lokalu wyborczego trzeba zabrać dokument tożsamości (dowód osobisty, paszport, prawo jazdy albo legitymację szkolną lub studencką).

 

Przypominamy też, że ze względu na pandemię koronawirusa obowiązują dodatkowe zasady w samym lokalu wyborczym: obowiązek zasłaniania nosa i ust, obowiązek dezynfekcji rąk po wejściu i po wyjściu z lokalu wyborczego, obowiązek zachowania dystansu społecznego min. 1,5 metra, a także limit osób przebywających w lokalach wyborczych.

 

PRZYPOMINAMY W PIATEK OD 24.00 OBOWIĄZUJE CISZA WYBORCZA. POTRWA DO MOMENTU ZAMKNIĘCIA LOKALI WYBORCZYCH. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (7)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • rok temu | ocena +15 / -14

  Patrycja

  Nie cierpię nieogolonych. Nigdy bym takiemu facetowi buzi nie dała, dlatego głosuję na Dudę.

 • rok temu | ocena +6 / -6

  nicky

  Adrian przegra, bo nie zaszczepił

 • rok temu | ocena +16 / -11

  Mieszkaniec

  WYPAD 2020

 • rok temu | ocena +6 / -11

  Gość

  W niedziele stawiam krzyżyk w pozycji 02.

 • rok temu | ocena +32 / -18

  Paweł

  Anrzej - pakuj się!!!!!!!

 • rok temu | ocena +28 / -18

  Leon

  Tylko Rafał Trzaskowski.