Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY

Pleszew. Nikt nie chciał kupić działki. Co dalej ze strefą?

› Aktualności 5 miesięcy temu    21.08.2019
Redakcja
komentarzy 4 ocen 0 / 0%
A A A

Pleszew. Pierwszy przetarg - związany ze sprzedażą pleszewskich terenów inwestycyjnych przy ul. Wschodniej - zakończył się fiaskiem. Nikt nie wpłacił wadium, co de facto oznacza, że nikt nie był zainteresowany zakupem działek. Wcześniej chęć zakupu deklarował jednak pleszewski Famot. Dlaczego ostatecznie nie przystąpił do przetargu? I co dalej ze sprzedażą działek, które miasto próbuje sprzedać od niemal trzech lat?

 

Historię gruntów przy ul. Wschodniej w Pleszewie opisywaliśmy już na naszych łamach kilkukrotnie. Przypomnijmy: 5,3 ha gruntów włączono w styczniu 2017 roku do Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Procedura trwała długo, po drodze było wiele spotkań i formalności - także na szczeblu ministerialnym. Ostatecznie jednak się udało. Cel jeden: pozyskać dla miasta nowego inwestora.

Przez lata nic konkretnego się jednak w sprawie tych terenów nie działo. Aż do niedawna - gdy do urzędu wpłynęło oficjalne pismo od firmy Famot, że jest zainteresowana kupnem gruntów - i na ul. Wschodniej i ul. Fabrycznej.

Czytaj także: Famot ma w planach poważne inwestycje? [DUŻY WYWIAD]

Sprawa terenów przy Fabrycznej posuwa się powoli do przodu, PK, które obecnie je zajmuje powinno przenieść się w rejony ul. Polnej do końca 2020 roku.

Czytaj także: Pleszew. Przedsiębiorstwo Komunalne szykuje się do przeprowadzki

W sprawie działek przy ul. Wschodniej władze miasta zapowiedziały z kolei zorganizowanie przetargu.

Jak się dowiedzieliśmy wspomniany przetarg został ogłoszony 29 lipca. - Nikt nie wpłacił wadium - informuje Anna Bogacz, rzecznik prasowy pleszewskiego urzędu. Wspomniana sytuacja jest więc zaskakująca - ponieważ wcześniej poważnie zainteresowany zakupem był właśnie wspomniany Famot. 

POZOSTAJE PYTANIE: CO DALEJ? PRZECZYTASZ O TYM W AKTUALNYM PAPIEROWYM WYDANIU "ŻYCIA PLESZEWA"

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (5)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ old men
5 miesięcy temu ocena: 50%  5
Tak dokładnie starzejemy się.....domy starców budujcie
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ starsza pani
4 miesiące temu ocena: 100%  4
I ty olden bedzieszstarym i bedziesz w nim mieszkał, a może nawet nie doczekasz starosci....
~ JAN
5 miesięcy temu 3
Famot był zainteresowany ale lepiej zrobić drugi przetarg i sprzedać działkę za mniejsze pieniądze bo na pewno tak sie to rozegra, a przy okazji ktoś za to dostanie kopertę :)
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Perspektywa na przyszłość
5 miesięcy temu ocena: 100%  2
Luksusowe domy starców budujcie. To będzie coraz lepszy biznes dla małych miasteczek. Można sprowadzać dziadki z Niemiec i innych bogatych krajów UE, lepiej zapłacą za opiekę niż polskie dziadki. Na młodych nie ma co liczyć. Tu nie ma dla tych ludzi dostatecznych warunków bytowych, żeby mogli założyć i utrzymać rodziny.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ baranek show
5 miesięcy temu ocena: 0%  1
do pleszewa? i co oni tu będą robić? takie domy się buduje ale nad morzem i w górach a nie w takim grajdole, jeszcze koło delty żeby śmierdziało i ciągle hałas?