Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY

Pleszew. Pierwsza sesja nowej rady za nami [ZDJĘCIA, WIDEO]

› Aktualności ponad rok temu    19.11.2018
Redakcja
komentarzy 38 ocen 0 / 0%
A A A
Nowy burmistrz - Arkadiusz Ptak oraz nowa przewodnicząca rady - Adela Grala-KałużnaNowy burmistrz - Arkadiusz Ptak oraz nowa przewodnicząca rady - Adela Grala-Kałużna

Pleszew. Pierwsza sesja rady miejskiej w Pleszewie. Arkadiusz Ptak złożył dziś ślubowanie przed nową radą zostając tym samym - już oficjalnie - nowym burmistrzem Pleszewa. Podczas pierwszej sesji nowej kadencji wybrano również nową przewodniczącą rady oraz jej zastępców.

 

Marian Adamek - dotychczasowy burmistrz Pleszewa, który sprawował tę funkcję od 1997 roku - oficjalnie przekazał dziś insygnia władzy samorządowej Arkadiuszowi Ptakowi, który wygrał tegoroczne wybory samorządowe w Pleszewie.

- Mam nadzieję, że nowy burmistrz będzie urzędował 10 lat - tego mu bardzo życzę - komentował Marian Adamek.

- Niespełna miesiąc temu po raz pierwszy w życiu nie oddałem głosu na moją osobę, ale na Arkadiusza Ptaka. Myślę, że po pięciu latach będę mógł ponownie - z czystem sercem - na ciebie zagłosować - mówił do swojego dotychczasowego zastępcy odchodzący z urzędu burmistrz Adamek.

W swoim wystąpieniu dziękował wszystkich za minione 21 lat wspólpracy, wspominając również ten czas. Radnym nowej kadencji życzył z kolei udanej i zgodnej pracy. - Niech dobro mieszkańców stanowi dla was zawsze wartość nadrzędną - podkreślał.

Nowy burmistrz - Arkadiusz Ptak - zaznaczał z kolei, że liczy na współpracę ze wszystkimi - w zgodzie i kompromisie - ponad podziłami politycznymi.

Czytaj także: Arkadiusz Ptak: - Nie jestem rewolucjonistą [WYWIAD]

- Nie widzę na tej sali wrogów, ale ludzi, którzy otrzymali mandat zaufania. Liczę na głos doradczy, krytykujący - ale zawsze w atmosferze szacunku - komentował.

Jak dodawał, swoje urzędowanie chce oprzeć przede wszystkim na dużej współpracy z samymi mieszkańcami. - Ona musi byc permanentna, odbywać się każdego dnia - komentował, dodając, że w sprawach najważniejszych wprost będzie się pytał o zdanie mieszkańców. Podkreślał również, że Pleszew jest gminą miejsko-wiejską i zawsze będzie traktował miasto i wieś jako jeden organizm. - Chcę, żeby miasto i gmina były traktowane równo - bez względu na sytuację - dodawał zdecydowanie.

Czytaj także: Pleszew. Poznaliśmy nowego wiceburmistrza

Podczas pierwszej sesji wybrano również - jednogłośnie - nową przewodniczącą rady, którą została - jak pisaliśmy wcześniej na łamach "Życia Pleszewa" - Adela Grala-Kałużna.

- Będę chciała współpracować ze wszystkimi, bo tylko współpraca ponad podziałami pozwoli nam budować dobrą przyszłość Pleszewa - zaznaczała nowa przewodnicząca.

Dodawała ponadto, że najważniejszy w najbliższych latach będzie rozwój gospodarczy Pleszewa. - Musimy pomysleć o naszych dzieciach, wnukach - w nich jest nasza przyszłość. Inwestycja w młodzież, dzieci i gospodarkę jest kołem napędowym - podkreślała Adela Grala-Kałużna.

Nowymi przewodniczącymi rady zostali z kolei: Piotr Kusiakiewicz - z ramienia Koalicji Obywatelskiej i "Wspólnej Przyszłości" - oraz Maciej Ładziński - z ramienia Prawa i Sprawiedliwości.

Poza wyborem władz nowej rady przegłosowano dziś także pensję nowego burmistrza. I jak się okazuje Arkadiusz Ptak będzie jako burmistrz zarabiał... mniej niż jako wiceburmistrz. Do tej pory - jako wiceburmistrz zarabiał bowiem 11.303 zł brutto (6.545 zł netto), po zmianie będzie to 10.572 zł brutto (6.171 zł netto).

ZOBACZ WIDEO Z PIERWSZEJ SESJI:

 

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (39)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ dziod
  ponad rok temu ocena: 100%  39
  Makabra. Oglądając sesję tak można o niej powiedzieć. Jeżeli tacy mają być wszyscy radni przez całą kadencję, to tylko spie...przać. z Pleszewa. Żeby być radnym, radną, to trzeba mieć coś w głowie, a nie tylko umiejętność zorganizowania pilniku na osiedlu. Sprawna ręka "do góry" i umiejętność naciskania paluchem na ekran to żadna umiejętność.Dla p. burmistrza, to wytmarzona rada miasta. Można będzie z nią robić co się zechce.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Pleszewianin
  ponad rok temu ocena: 100%  38
  A propos transmisji z sesji : rozumiem, że na słupach informacyjnych w mieście i na portalu Zycia Pleszewa będzie informacja napisana dużymi literami o dacie i godzinie jej rozpoczęcia.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ ADI
  ponad rok temu ocena: 100%  37
  informacja o sesji jest na stronie bip
  ~ oko
  ponad rok temu ocena: 100%  36
  W pełni popieram ppl.Sesje rady powinny być transmitowane na żywo w internecie to tak dla jawności życia publicznego.Koszt nie wielki a każdy co się interesuje miastem mógł by wiedzieć o czym się na sesjach mówi i co się uchwala.W Ostrowie wlkp.są transmitowane w kablówce u nas wystarczył by internet.Co do łańcucha czepiacie się dla samego czepiana.W każdym mieście tak jest i nikomu to nie przeszkadza skoro taka jest tradycja
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Pleszew M.
  ponad rok temu ocena: 100%  35
  W sprawie uchwały dot. wynagrodzenia pana burmistrza, Rada Miasta zachowała się skandalicznie. Wynagrodzenia w parlamencie, rządzie, samorządach, w instytucjach publicznych zawsze wzbudzają emocje. W Radzie na pewno byłoby podobnie. Nad tym tematem powinna być dyskusja, bo na pewno nie wszyscy radni mają takie samo zdanie co pani Świątek. Pani przewodnicząca została po prostu "zakołowana" i bez zastanowienia uchwałę poddała pod głosowanie. To wielką wpadkę i to na sesji nr 1. Strach się bać, co będzie na kolejnych.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ John Reed
  ponad rok temu ocena: 100%  34
  Z załączonego z I sesji RM video widać jacy "obrotni" byli niektórzy radni i radne. Boję się, że niektórzy z nich nie spełnią oczekiwań. Oby tylko Rada Miasta nie stała się "zaklepką" wszelkich decyzji burmistrza. Ogólnie oceniając, sesja przebiegała w nerwowej atmosferze i prowadzona była nieudolnie.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ ppl
  ponad rok temu ocena: 100%  33
  Myślę, że najwyższa pora wprowadzić możliwość oglądania relacji z sesji rady miejskiej. Jako wyborca chciałbym mieć możliwość zobaczenia jak prezentują się poszczególni radni, jakie mają pomysły, jak często zabierają głos. Link z zapisem sesji mógłby zostać dodany na stronie UMiG. Zakup kamerki to koszt kilkuset złotych. Widząc nowiutkie tablety przed radnymi myślę, że miasto na taki zakup stać.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Ala
  ponad rok temu ocena: 100%  32
  Przecież od teraz sesje muszą być nagrywane i transmitowane w sieci. Tak też się stało z powyższą, pierwszą sesją nowej rady. Otwórz chipsy i oglądaj.
  ~ Pleszewianie
  ponad rok temu ocena: 100%  31
  PPL ma 100 % racji. Pleszewianie rządają bezpośredniej transmisji z obrad Rady Miasta.Chcemy mieć wgląd na aktywność.. Skoro Wam Państwo Radni zaufaliśmy, to chcemy mieć wgląd w Waszą aktywność na sesjach i w ogóle.
  ~ Obserwator
  ponad rok temu ocena: 100%  30
  To też ...koloryt jak określił mieszkaniec więc czego tu się czepiać o gustach sie nie dyskutuje
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ kij
  ponad rok temu ocena: 86%  29
  Koloryt można jeszcze zwiększyć, wystarczy zaprosić uchodźców z podwórka Angeli M. /Niemcy/
  ~ blok ekipa
  ponad rok temu ocena: 100%  28
  Potwierdzam ci młodzi krążą od monopola do monopola.zaczepki i demolowanie miasta na codzień. Od monopola w rynku do monopolowegona ulicy kaliskiej.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ all bundy
  ponad rok temu ocena: 100%  27
  To nie tylko menele na placu kościelnym. Grasuje tam grupa młodych ludźi.którzy myślą że są ganstami.niestety zakłócają ciszę nocną. Dla nich bycie gangsta to chlanie i rozboje pod prokuraturą.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ mieszkaniec
  ponad rok temu ocena: 100%  26
  Do Pleszewianin Menele to taki koloryt miasta każdego miasta nawet Paryża .to dlaczego ma ich zabraknąć w Pleszewie
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ lolw
  ponad rok temu ocena: 80%  25
  Jak taki koloryt to dołącza do tego szacownego grona.
  ~ Pleszewianin
  ponad rok temu ocena: 92%  24
  To teraz jako pleszewianka życzę sobie porządku na pl.kościelnym bo straż miejska bierze pieniądze a jest ślepa albo leniwa,i uregulowania ruchu na szkolnej bo jak jeździli w dwie strony tak jeżdżą a jest ponoć jednokierunkowa ,oczyscic miasto z meneli itp to na tyle
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Adam
  ponad rok temu ocena: 100%  23
  Straż miejska zajmuje się strefą parkowania a policja na L 4
  ~ Gucio
  ponad rok temu ocena: 100%  22
  Redakcjo nie wprowadzaj w blad czytelnikow z tymi zarobkami netto burmistrza. Dobrze policzcie nim napiszecie. Ta nowa płaca to prawie 7,5 tys. nie mowiac o starej.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ prawnik
  ponad rok temu ocena: 100%  21
  Zajrzycie w BIP UMiG Pleszew. Tam są oświadczenia majątkowe burmistrzów, radnych i innych za poszczególne lata i tam się dowiecie prawdy albo nieprawdy.
  ~ oszołom
  ponad rok temu ocena: 83%  20
  Wygooglaj sobie kalkulator zarobków i sprawdz brutto z netto i zobaczysz ile jest. Widać pani sekretarz zapodaje mylące info.
  ~ pierdzielnięty Gucio!
  ponad rok temu ocena: 17%  19
  zanim oczernisz redakcje za nieprawdziwe informację, to włącz sobie relacje z sesji i do kuźwy nędzy zobacz skąd mają ta informację! PANI SEKRETARZ ŚWIĄTEK PODAŁA CO DO ZŁOTÓWKI TE KWOTY! Ja bym się wziął za takich jak ty oszołomie!
  ~ Oremus
  ponad rok temu ocena: 100%  18
  Wiele informacji zamieszczanych na tym portaliku należy traktować z wielkim dystansem. Wiarygodności szczególnie w tematach związanych z władzami miasta czy powiatu, szukać tutaj można ze świecą. Bojaźń ich paraliżuje - buchachacha
  ~ krwawyFeliks
  ponad rok temu ocena: 100%  17
  Wszystko odbyło się, zgodnie z "rozkładem jazdy". Zero niespodziane, jutro czas na powiat......
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ ko&8o
  ponad rok temu ocena: 100%  16
  Jeszcze ręki do głosowania nie podnieśli, a już dostali w prezencie tablety 10,2 " i to wysokiej klasy. Radni powinni sobie takie tablety kupić za diet. Oto jesteśmy świadkami totalnej rozrzutności środków publicznych.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Qwerty
  ponad rok temu ocena: 67%  15
  Chodzi o bezpieczeństwo danych. Mogą się tam przewijać m.in. dane osobowe. Nie można tego robić na prywatnych sprzętach, które mogą nie być zabezpieczone.
  ~ obywatel
  ponad rok temu ocena: 75%  14
  Tak w tym roku w wyborach samorzadowych wielka przegrana pis .trochę ich przeszło ale wielu nie.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ teka
  ponad rok temu ocena: 100%  13
  Ale za to mamy Małą Rzeczpospolitą Babską złożoną z sołtysek osiedlowych i handlarek ...
  ~ arle
  ponad rok temu ocena: 100%  12
  Jeden pan miesiąc przed wyborami. Zaczął mi mówić. Dzien dobry na ulicy. Po 15 latach mieszkania. Na tej samej ulicy obok siebie.jednak gdy nie został radnym .to znów. Zero pozdrawiania.pewnie za 5 lat znów sobie przypomni co to dobre wychowanie.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ King
  ponad rok temu ocena: 100%  11
  hahahahaha - po prostu cham. Fajnie byłoby poznać tego niegrzecznego pana.
  ~ futurysta
  ponad rok temu ocena: 100%  10
  Wioska pleszew niedziela godzina 18.pustki na mieście .niczym w filmie postapokaliptycznym w tym sqmym czasie.w ostrowie zabawy w pubach plus. Koncerty .jedno czego jest u nas więcej to tych koscielnych imprez na rynku.chyba w pleszew idzie w kiernku wizji z serialu opowieść podręcznej.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ wizjoner
  ponad rok temu ocena: 78%  9
  Za 5 lat jaki pleszew?.obstawiacie.ja stawiam że na ulicy będą modlić się do allacha.plus meczet i nowa dzielnica islamska.bo młodych nie będzie. Wyjadą za pracą zagranicę. Pleszew będzie piękna betonową pustynią. Nie będzie tyle smogu ani przeludnienia bo połowa zjedzie na raka.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ bajki z pleszewskiego ratusza
  ponad rok temu ocena: 75%  8
  No teraz czas na wizualizacje wizualizacji.wzrostu dobrobytu w pleszewie.w 5 lat jeszcze sie na oglądamy.tych wirtualnych wizualizacji .
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Pleszew
  ponad rok temu ocena: 89%  7
  Po co ten łańcuch na barkach burmistrzów ? - pytam. On dla mnie stanowi element pychy. Jest on tym samym,co lektyka, w której dawno temu nosili papieży.Marszałkowie Sejmu i Senatu łańcucha nie noszą, ale włodarze samorządowi niższych szczebli muszą. Wiadomo .... To całkowicie zbędny element sprawowanej funkcji, po części śmieszny.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ brat kaczki
  ponad rok temu ocena: 100%  6
  Karo - zapomniałeś wymienić braci kurkowych, bo oni tez obwieszają się łańcuchami i wszelkiego rodzaju "magnesikami".
  ~ mc plesxe
  ponad rok temu ocena: 100%  5
  Z tym łańcuchem to jak rasowy raper.normalnie mc .ewentualnie może do drużyny a jako nowy baracus.pozdrawiam i życzę powodzenia.
  ~ karo
  ponad rok temu ocena: 100%  4
  Dokładnie, tego typu przebieranie jest śmieszne, a dotyczy także innych jak np. cechów, rektorów szkół wyższych. Wymyślone za czasów minionych.
  ~ kal
  ponad rok temu ocena: 100%  3
  Jedna pani co nie przeszła na radną. Ze złości powywalala.połowę znajomych z fecb.bo na nia nie głosowali.biedulka tak się udzielała na fecb. Na wszelkich pleszewskich stronach by ją zauważyli i zagłosowali.a tu nic.ludzie się nie nabrali na sztuczne wypowiedzi.i olali ją.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Tomekw
  ponad rok temu ocena: 100%  2
  Która to taka bystra?
  ~ smutny
  ponad rok temu ocena: 100%  1
  Wrogów to nie będzie miał wśród radnych.bo wciąż te same twarze i układy. Tylko co 5 lat zmiany nazw raz po raz pis znów przyjaciele pleszewa.pewnie wkrótce sympatycy doliny muminkuw .byle się dopiąć do koryta.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji