Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 LESZEK B

Pleszewianin Roku 2018. Nagrody rozdane! [ZDJĘCIA, WIDEO]

› Aktualności 6 miesięcy temu    8.02.2019
Redakcja
komentarzy 8 ocen 0 / 0%
A A A
Pleszewianin roku 2018Pleszewianin roku 2018

Pleszew. Pleszewianin Roku 2018. Poznaliśmy nazwiska osób, które zostały wyróżnione za swoją działalność w minionym roku. Pleszewianinem Roku 2018 została Ewa Siekierska.

 

Przypomnijmy: dziesięć osób i instytucji walczyło o tytuł Pleszewianina Roku 2018. Nominowani do nagrody byli w tym roku: Artur Kowalski, Ewa Siekierska, Magdalena Sobczak, Marcin Wegner, Miłosz Pawlak, OSP w Pleszewie, Lucyna Roszak, Siostry Dominikanki z Broniszewic, Sławomir Moch, Piotr Świderski i Przemysław Konopczyński.

Czytaj także: Kto zostanie Pleszewianinem Roku? Za nami głosowanie

W wyniku głosowania (zwycięzca wybierany był po podliczeniu głosów czytelników oraz kapituły) Pleszewianinem Roku 2018 została Ewa Siekierska - sekretarz Pleszewskiej Rady Seniorów, która aktywizuje seniorów Ziemi Pleszewskiej - m.in. zorganizowała w minionym roku wielką Senioriadę. Rozmowę z nią - oraz jej drogę, która doprowadziła ją do tego tytułu - przeczytać będzie można w najbliższym papierowym wydaniu "Życia Pleszewa".

Podczas gali przyznano także inne wyróżnienia. Pleszewska Izba Gospodarcza przyznała tytuł Biznesmena Roku. I tak Biznesmenem Roku został Tadeusz Stefaniak, wieloletni prezes Pleszewskiego Centrum Medycznego, który przepracował w szpitalu 24 lata z czego ostatnie siedem szefował tej placówce. - Traktuję to jako wyróżnienie szpitala, a dopiero potem mojej osoby. Ten tytuł chciałbym dedykować wszystkim pracownikom szpitala, którzy mogą poczuć się biznesmenami roku - bo to ich ciężka praca spowodowała, że szpital było stać na te inwestycje, że tak wiele mogliśmy zrobić, rozwijać szpital, żeby słuzyć nie tylko pleszewianom, ale również osobom z innych powiatów - mówił.

Izba Rolnicza przyznała kolejny tytuł. Rolnikiem Roku został Jan Noskowski z Brzezia. Od 1985 roku razem z żoną prowadzi gospodarstwo rolne. Obecnie powierzchnia gospodarstwa wynosi 55 hektarów wraz z dzierżawą. - Dziękuję Powiatowej Izbie Rolniczej, dziękuję przede wszystkim mojej żonie, która zawsze mnie wspiera w tym co robię, moim synom, córce, którzy również przyczynili się do tego, że zostałem tak przez kapitułę wyróżniony - mówił.

Cech Rzemiosł Różnych Małej i Średniej Przedsiębiorczości przyznał z kolei tytuł Rzemieślnika Roku, którym został Lucjan Majchrzak. W wieku 17 lat uzyskał tytuł czeladnika w zawodzie elektryk. W 1975 roku zyskał tytuł Mistrza w zawodzie elektromonter. Od 1984 prowadzi własną działalność gospodarczą w zakresie instalatorstwa elektrycznego. Wyszkolił kilkunastu uczniów. - Chciałem podziękować za wyszczególnienie mnie tym tytułem, jest mi niezmiernie miło - komentował.

To nie wszystko. Władze Pleszewa wręczyły ponadto tytuł "Mecenasa Pleszewskiej Kultury" - nagroda przyznawana jest za szczególny wkład w promocję i finansowanie kultury. W tym roku nagroda była podwójna: otrzymali ją: Sławomir Moch - dyrektor PSM I stopnia w Pleszewie oraz twórcy Attractive Sound Festival w Pleszewie: Jacek Rabiak i Dawid Tomczak.

Osobną - wyjątkową nagrodę - i tytuł "Otwarty na dobroczynność" - za działalność ponad podziałami - otrzymały Siostry Dominikanki z Broniszewic. Jak tłumaczył burmistrz chodzi o otwartość sióstr w kilku wymiarach.

- Chodzi o otwartość na człowieka potrzebującego, często porzuconego, wykluczonego. Siostry otwarte są  również na różne źródła pozyskiwania środków finansowych - bez których nie udałoby się tego stworzyć. I wreszcie - otwarte na świat. Stworzyły dom - i nie mówię tu o instytucji, ale o wspólnocie - gdzie każdy jest równy, gdzie ma zagwarantowaną godność. Potrafiłyście w tym podzielonym kraju zrzeszyć wokół siebie szereg ludzi i instytucji -  nikt nie jest wam w stanie wskazać, że przynależycie do określonego prądu intelektualnego, światopoglądowego czy nawet partyjnego - komentował burmistrz Pleszewa.

- Będąc w tylu miejscach w Polsce nie doświadczyłyśmy tyle życzliwości co na Ziemi Pleszewskiej - od urzędników, od ludzi których spotykamy na co dzień - mówiła siostra Eliza Małgorzata Myk. - Wszystkie inne regiony wymiękają tu z wami - żartowała.

- Docenienie od ludzi, z którymi się na co dzień żyje jest najcenniejsze - dodawała. Jak zaznaczały siostry - drzwi Domu Chłopaków są zawsze otwarte.

ZOBACZ WIDEO Z GALI:

 

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (8)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ p. Refleksja
  6 miesięcy temu ocena: 71%  8
  Zdecydowanie stwierdzam, że znacznie bardziej na tytuł Pleszewianina Roku zasłużył b. wieloletni burmistrz p.M. Adamek, niż tegoroczna laureatką i niektórzy laureaci z poprzednich lat. Nie wszyscy jednak posiadają instynkt skromności. Bycie na świeczniku to ich cel życiowy.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Jatzek
  6 miesięcy temu ocena: 50%  7
  Cieszę się że doceniono pana Lucjana Majchrzaka.Dobry rzemieślnik i człowiek,kulturalny,na poziomie.Dobrze że wyuczył następców.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Brawo.
  6 miesięcy temu ocena: 33%  6
  Jatzek ma rację. To jedyny trafny wybór w tegorocznej edycji imprezy.
  ~ Ob.
  6 miesięcy temu ocena: 94%  5
  Ciągle Na każdej tego typu imprezie, zawsze obecne są te same gęby,. Ma się odczucie, że "sałatka" jest na wylocie.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Pleszewianin
  6 miesięcy temu ocena: 100%  4
  Tytuł Pleszewianin Roku już dawno się przeżył. Z daleka widać,słychać i czuć, że nie ma już kogo nagradzać. Słuszna jest teza: gdyby nie użycie podbieraka wędkarskiego czy siatki na motyle,nie byłoby co wyłowić czy złapać. Najwyższy czas przestać organizować ten "konkurs" co roku.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Tomek
  6 miesięcy temu ocena: 95%  3
  to chyba paradoks.... szpital pikuje w dół a były już dyrektor czlowiekiem roku.... droga redakcjo czy wam odgornie narzucaja organizowanie tego typu nawet niewiem jak to nazwać (plebiscytów na siłe szukanie kandydatów itp) bo wszystko obija sie o to byście mieli co pisać i z smsów ktoś tam zarabia :) to juz tak samo poziomowo jakby odebrac odznaczenie od pana Andrzeja Dudy żywi mu zaczeli odmawiac to odznacza umarłych :)
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ B & P
  6 miesięcy temu ocena: 90%  2
  Z obecnym Biznesmenem Roku jest podobnie jak z Biznesmenem Roku 2016. Biznesmen za publiczne pieniądze. Poza tym nasz szpital co roku coraz niżej w rankingach. Jaki tutaj sukces tego pana ?
  ~ Tomek
  6 miesięcy temu ocena: 100%  1
  Przepraszam zamiast Pleszewianin miało byc że chodzi o biznesmena roku