Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M APIASECKI ROWERY

Dobrzyca. Zalewa nas fala śmieci. Co z zakupem fotopułapki?

› Aktualności 2 dni temu 10:00    30.06.2020
Redakcja
komentarzy 8 ocen 0 / 0%
A A A
Tak wygląda lasek niedaleko cmentarza w Sośnicy w gminie DobrzycaTak wygląda lasek niedaleko cmentarza w Sośnicy w gminie Dobrzyca

Gmina Dobrzyca. Porzucone w lasach czy rowach śmieci – to temat, który powraca niemal co chwilę. Niestety, w gminie Dobrzyca, jak alarmują nas sami mieszkańcy, wciąż nie brakuje wandali, którzy wyrzucają odpady dosłownie gdzie popadnie. - Wystarczy krótka przejażdżka rowerem, żeby zobaczyć ten „śmieciowy dramat” - mówi obrazowo jedna z mieszkanek. Ludzie od dawna apelują o zakup fotopułapek. Co na to władze?

 

- Byłam niedawno z rodziną na wycieczce rowerowej po naszej gminie. I to, co widziałam po drodze, to skandal. W różnych wsiach można znaleźć śmieci w laskach, w rowach, czy po prostu porozwalane odpady w kubłach. W lasku niedaleko cmentarza w Sośnicy - to już w ogóle dramat - opowiada nam jedna z mieszkanek.

W swoich wnioskach nie jest odosobniona. Podobnych głosów jest o wiele więcej.

- Śmieci w krzakach, przy drogach... Ludzie wstydu nie mają. I dosłownie widać, że czują się bezkarni - niektóre miejsca są niemal na samym widoku. Przecież żeby wyrzucić tam odpady trzeba być naprawdę zuchwałym i czuć, że nikt z tym nic nie zrobi - dodaje kolejna osoba z gminy.

Warto zaznaczyć, że temat powraca również co jakiś czas na sesjach rady w Dobrzycy. Pisaliśmy o tym już w tym roku, gdy radna Maria Ciesielczyk - podając przykład właśnie Sośnicy - apelowała o zakup przenośnej kamery, która mogłaby złapać wandala na gorącym uczynku.

Podobne rozwiązanie funkcjonuje już z powodzeniem w innych gminach na terenie powiatu pleszewskiego. Wprowadziły je już m.in. gmina Czermin. Pleszew, niedawno także samo starostwo powiatowe.

CZYTAJ TAKŻE: Powiat pleszewski. Mają "oko" na wandali! Fotopułapki już zainstalowane

Co mówią z kolei władze gminy Dobrzyca?

PRZECZYTASZ O TYM W AKTUALNYM PAPIEROWYM WYDANIU "ŻYCIA PLESZEWA", KTÓRY MOŻESZ KUPIĆ TAKŻE ONLINE

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (8)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ bamber biznesmen
wczoraj 10:20 8
zapomniałem dodać że potem z takiego pola jest nasza słynna na cały świat zdrowa polska żywność hahahaha
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ bamber biznesmen
wczoraj 10:17 ocena: 100%  7
najlepiej być rolnikiem, można wykopać dziurę na polu, piasek sprzedać i wziąść pieniądze a potem można przyjąć np śmieci z niemiec lub angli wziąść porządną kasę i dziurę zasypać - ZŁOTY INTERES no ale trzeba być rolnikiem i mieć pole...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Prezes
2 dni temu ocena: 100%  6
Pytanie, czy wszyscy płacą za śmieci? Czy płacą właściwe kwoty?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ PSZOK sprzątaj las
2 dni temu ocena: 100%  5
skoro w pszoku mają wymagania, segregacja butelki białe zielone niebieskie wszystko osobno, słoiki muszą być wymyte, plastiki takie srakie i owakie i CH ....wie co jeszcze to ludzie jadą do lasu.... teraz niech pszok las sprząta i se segreguje i myje jak tacy mądrzy.... głupków z nas robią, my segregujemy a oni i tak do jednego dołu wrzucają - nie ma recyklingu u nas, u nas rekykling jest tylko na metale czyli złom i proszę jaki porządek nie ma złomu w lasach - brać przykład
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Tomasz
wczoraj 08:19 4
Niem mam pewności czy Norwegia czy Islandia, ale tam zamiast naszych paru worków, mają ich 16 (podział plastik twardy, miękki, różne inne formy). Nikt nie płaci tam za segregacje jak w systemie niemieckim. Tam ludzie nauczyli się, że segregacja zajmuje długo, ale robi się ją z myślą o przyszłych pokoleniach. Wywóz śmieci do lasu czy wystawienie ich w workach przed dom to nasza decyzja. Społeczeństwo się nie przestawia nadal ze staromodnego myślenia. Komunalka nie robi na złość, że wymaga tego czego wymagają od niej odgórnie.
~ d( . .)b
2 dni temu ocena: 100%  3
z jednej strony to nie rozumiem bo śmieci w workach mozna oddać ile wlezie, przecież są odbierane co 2 tygodnie i jakos nie sprawia mi trudnosci poukładanie butelek puszek czy innego badziewia do kolorowych worków, a z drugiej z pewnością super sprawą byłyby automaty do butelek takie jak w niemczech i mozna by było na tym zarobic jeszcze kilka złotych
~ miejscowy
2 dni temu 2
ludwina - karczemka las, to samo mam kilka zdjęć - całe sterty śmieci leżą i nikt nie sprząta, masakra jakaś
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Śmieciarz
2 dni temu ocena: 75%  1
Sugeruje podnieść jeszcze ceny za śmieci to będzie napewno mniej tego...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji