Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M ASoho A1_04_2020

Pleszew. Do tego klubu często dzwonią po wsparcie i porady

› Aktualności 3 dni temu 16:00    1.08.2020
Redakcja
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A

Pleszew. Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie nie pozostawia swoich uczniów samych sobie nawet po zakończeniu edukacji. Wsparciem dla jest m.in. tzw. „Klub Absolwenta”.

 

Przez 27 lat funkcjonowania Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie mury placówki opuściło ponad 5 tys. absolwentów. Jak zaznaczają władze placówki, ich życiowe drogi potoczyły się różnie. Jedni od razu poszli do pracy, inni podjęli dalszą naukę i wciąż podnoszą swoje kwalifikacje. Ale - jak się okazuje - wielu z nich nie zapomniało o instytucji, która pozwoliła im na lepszy start w życie. Monika Graczyk, która szefuje "Klubowi Absolwenta" na co dzień, ma z wieloma osobami regularny kontakt.

CZYTAJ TAKŻE: Pleszew Trwa remont zabytkowej stołówki. Pamięta jeszcze czasy pruskie

 

- Często jest tak, że te osoby dzwonią do nas po wsparcie psychologiczne i porady. Zdarza się, że w ich życiu pojawił się jakiś problem i nie potrafią sobie z nim dać rady. Rozmawiamy więc o tym, co ich trapi i staramy się ukierunkować tak, aby te dylematy rozwiązać. To bardzo ważne, bowiem należy pamiętać, że wbrew pozorom są to osoby często bardzo mocno doświadczone przez życie i przez to znacznie bardziej wrażliwe - wyjaśnia Monika Graczyk.

Jak podkreślają władze OHP, ideą Ochotniczych Hufców Pracy jest nie tylko edukacja i wychowanie, ale także wspieranie młodzieży zagrożonej wykluczeniem społecznym i bezrobociem. Rola Hufców nie kończy się więc na wydaniu szkolnego świadectwa dowodzącego zdobycia zawodu i gotowości wejścia na rynek pracy. Placówka roztacza też swoisty „parasol ochronny” nad swoimi absolwentami umożliwiając im m.in. kontakty z psychologiem czy pedagogiem.

CZYTAJ TAKŻE: Pleszew. Jak wejść w dorosłe życie? Oni w tym pomagają

 

- Bardzo nas cieszy duże zaufanie, jakim obdarzają nas nasi absolwenci. W wielu przypadkach są to osoby, które nie zawsze mają oparcie w najbliższych, ale i też bywa, że nie mają wokół siebie nikogo, kto mógłby ich dobrze ukierunkować. Dlatego w naszym profilu działania jako Ochotniczych Hufców Pracy jest też wpisana pomoc osobom, które ukończyły nasze jednostki - komentuje Krystian Piasecki, dyrektor Centrum.

Byli podopieczni pleszewskiego CKiW spotykają się też co jakiś czas na zjazdach absolwenckich. Jest to dla nich podróż sentymentalna, ale i też szansa na odnowienie kontaktów z kolegami z dawnych lat.

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!