Pleszew. Koronawirus. 190 osób trafiło do szpitala w Pleszewie. Cztery osoby pod respiratorem

Opublikowano:
Autor:

Pleszew. Koronawirus. 190 osób trafiło do szpitala w Pleszewie. Cztery osoby pod respiratorem - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

Pleszew. PCM. Szpital w Pleszewie. 190 pacjentów zakażonych koronawirusem trafiło do tej pory na oddział covidowy w Pleszewskim Centrum Medycznym. W czterech przypadkach koniecznie było podłączenie chorych pod respirator.

 

 

 

Szpital w Pleszewie podsumował pierwsze tygodnie działania tzw. oddziału covidowego.

Koronawirus. Oddział covidowy. Liczba osób

Od 7 października, czyli od momentu jego utworzenia, do tej pory trafiło tam blisko 190 pacjentów zakażonych COVID 19.

Jak zaznaczają władze PCM, większość pacjentów przechodziła koronawirusa bez poważnych komplikacji, choć w czterech przypadkach konieczne było podłączenie chorych pod respiratory.

Koronawirus. Ile łóżek na oddziale covidowym?

Aktualnie szpital dysponuje 75 łóżkami dla chorych z koronawirusem. Średnio pacjenci z COVID-19 przebywali w Pleszewskim Centrum Medycznym na dedykowanym oddziale przez 9 dni. Ci, którzy byli w dobrym stanie i nie stanowili już ryzyka zakażenia dla innych osób - trafiali najczęściej do izolacji domowej. Od kilku dni mają też możliwość dokończenia leczenia w szpitalnym izolatorium składającym się z 40 łóżek.

- Do naszego szpitala trafiają nie tylko mieszkańcy powiatu pleszewskiego, ale i z całej Wielkopolski. Mam nadzieję, że pacjentów, którzy wymagają intensywnego nadzoru medycznego wciąż nie będzie zbyt wielu, chociaż sytuacja jest dynamiczna - wyjaśnia Ireneusz Praczyk, rzecznik prasowy PCM.

 

Koronawirus. Testy na koronawirusa w Pleszewie

Szpital codziennie przeprowadza też testy pod kątem COVID- 19. Większość jest robiona u mieszkańców powiatu pleszewskiego, którzy nie są podopiecznymi placówki.

- Tylko od 1 listopada w naszym szpitalu wykonano już 1.450 badań. Z tego w punkcie drive-thru dla tzw. pacjentów zewnętrznych 817 testów zrobiono na zlecenie lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej. 631 badań przeprowadzono na rzecz pacjentów szpitalnych oraz personelu. Statystycznie daje to blisko 80 testów dziennie - dodaje Błażej Górczyński, prezes PCM.

 

Wyniki pracowników medycznych i pacjentów szpitala trafiają bezpośrednio do PCM. Z kolei pacjenci zewnętrzni korzystający z punktu dive thru sprawdzają je we własnym zakresie logując się na internetowym koncie pacjenta lub bezpośrednio na stronach internetowych laboratoriów.

O wynikach dodatnich automatycznie jest powiadamiany sanepid.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE