Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M ASIMAR praca

Pleszew. Koronawirus. - Co się dzieje w stacji dializ? - dopytują ludzie. Mamy odpowiedź

› Aktualności› Wydarzenia 3 miesiące temu    17.04.2020
Redakcja
komentarzy 63 ocen 0 / 0%
A A A

Koronawirus. Pleszew. - Co się dzieje z dializami w Pleszewie? -dopytują nasi Czytelnicy. Sprawdziliśmy. Centrum Dializ Fresenius w Pleszewie uspokaja: wszyscy pacjenci zakwalifikowani do stałego programu dializ są leczeni planowo.

 

O sytuacji w stacji dializ zaalarmowali nas Czytelnicy. Jak twierdzą, część pacjentów stacji dializ czeka na wyniki testów - na obecność koronawirusa.

CZYTAJ TAKŻE: Pleszew. Koronawirus. Czy szpital przyjmuje pacjentów?

-  Pacjenci są dezynfekowani, gdy auto po nich podjeżdża, mieli również brane próbki na obecność koronawirusa. Dlaczego? Co się dzieje? - dopytywali ludzie.

Czy jest powód do niepokoju? Zapytaliśmy bezpośrednio w Centrum Dializ Fresenius w Pleszewie


Warto zaznaczyć, że hemodializa to terapia ratująca życie.

Niestety - pacjenci są w grupie najwyższego ryzyka, dlatego w stacji dializ wprowadzono nadzwyczajne procedury sanitarne.

CZYTAJ TAKŻE: Pleszew. Koronawirus. Skąd są osoby zakażone? Wojewoda odpowiada

Chorzy muszą być dializowani zgodnie z wcześniej ustalonym harmonogramem (trzy razy w tygodniu) i czuć się bezpiecznie – to ważny element leczenia. Koncentrujemy się na tych działaniach. W stacji wprowadziliśmy nadzwyczajne procedury sanitarne, zgodnie z zaleceniami Narodowego Funduszu Zdrowia, Ministerstwa Zdrowia, Krajowego Konsultanta w Dziedzinie Nefrologii oraz najwyższymi standardami w naszej spółce i w całej światowej sieci, do której należy Fresenius Nephrocare. Wdrożyliśmy zalecone środki ostrożności z myślą, zarówno o pracownikach, jak i pacjentach. Personel stacji przeszkoliliśmy w zakresie praktyki kontroli zakażeń oraz mamy gotowy plan awaryjny, gdyby sytuacja się pogorszyła. Fresenius Nephrocare Polska uważnie obserwuje sytuację epidemiczną w kraju i regionie, natychmiast reaguje na nowe zalecenia. Wszystkie działania wykonywane są w ścisłej współpracy z oddziałami SANEPIDu - informuje Marta Andrzejewska, rzecznik prasowy Fresenius Nephrocare Polska Sp. z o.o.

Jak zaznacza stacja dializ, pacjenci zostali poinformowani o sytuacji


Specjalnie dla naszych pacjentów przygotowaliśmy dodatkowe materiały edukacyjne, pozwalające im zapoznać się z zaleceniami i rekomendacjami w zakresie higieny, diety czy działań w przypadku zaobserwowania u siebie niepokojących objawów. To ważne, aby nasi pacjenci mogli skorzystać z informacji z pewnego źródła, przygotowanych specjalnie dla nich przez ekspertów w dziedzinie chorób nerek. Materiały te, ciągle aktualizowane, są dostępne na stronie internetowej www.nephrocare.pl - wyjaśnia Marta Andrzejewska.

 

Jak zaznaczają przedstawiciele stacji, Fresenius w całej Polsce wspiera pacjentów dializowanych, czekających na transplantację i żyjących z przeszczepionym organem prowadząc wraz z kampanią społeczną Drugie życie (której jest organizatorem od 11 lat) akcję #dystanstozycie.

CZYTAJ TAKŻE: Pleszew. Koronawirus. Są wyniki badań pacjentek i personelu z porodówki!

Działanie to ma uwrażliwić, przede wszystkim młodzież, na ogromne zagrożenie koronawirusem wśród osób chorych, czekających na transplantację i po przeszczepie. Znajdują się one w grupie najwyższego ryzyka. Przeszczepieni, w specjalnie nagranych filmach, przypominają, że oddalenie od siebie (na bezpieczną odległość) może pomóc zapobiec rozprzestrzenianiu się wirusa. I w konsekwencji uratować ich życie. Link do akcji na FB 
 

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (63)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Nieznajoma
3 miesiące temu 63
Czy wszyscy tutaj obecni kończą dziaisj kwarantanne???
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ kriiss
3 miesiące temu 62
nie wszyscy, Ci co jeździli autobusem z zakazonym pacjentem mają kwarantanne do 1 maja
~ Abc
3 miesiące temu 61
Raczej tak.
~ XYZ
3 miesiące temu 60
Jutro niby ma być koniec kwarantanny jak nic nowego nie wyjdzie. Oby. Ludzie dbajcie o siebiei bo znów będziemy siedzieć całymi rodzinami na kwarantannie i tak w kółko. Higiena nawet pod czas dializy!!! Jesz, pijesz dostykasz telefonu czy czegokolwiek zdezynfekuj ręce.A najlepiej starajcie się w ogóle nie jeść i nie pić podczas dializy. Są preparaty na waszych stolikach. Nie dotykaj maseczki a jeśli już to zrobisz DEZYNFEKCJA. A przede wszystkim nie sciagaj jej. Musimy dbac o siebie na dializie ale poza nią rowniez Bo inaczej znów trafimy na kwarantanne. Jest coraz cieplej, chyba nikomu się nie uśmiecha siedzieć, znów nie wiadmo ile w 4 ścianach. Musimy sami zadbać o siebie bo potem cierpią nasi bliscy my chociaż jedziemy na dializy a oni muszą siedzieć przez cały czas w domu.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Abc
3 miesiące temu 59
A jak wyjdzie coś nowego to co dalej? Będziemy znowu siedzieć i czekać niewiadomo na co? Może ktoś wie? Pewnie zrobią dwa dni przerwy i ciąg dalszy nastąpi...
~ Rózyczka
3 miesiące temu 58
Popieram....Dbajmy o siebie to moze uda nam sie wspolnie przejsc przez te ciezkie czasy. Szkoda tylko ze ciagle nikt nie udziela nam konkretnych informacji ani ze strony sanepidu ani dyrektora dializ,ktorego praktucznie nie ma
~ Nieznajoma
3 miesiące temu 57
Może zadzwoń do sanepidu i zapytaj wydaje mi się że wynik już mają.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Nieznajoma
3 miesiące temu 56
Babcia jeździ pon-sro-piat na popołudnie o 16
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ wojtek
3 miesiące temu 55
a nasz dziadek tez w te dni ale na 6 rano i cisza ze strony sanepidu
~ Nieznajoma
3 miesiące temu 54
Moja babcia wczoraj dostała tel że wynik ma ujemny. I powiedzieli jej że jeśli do piątku nic się nie wydarzy to kwarantanna nam się kończy.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ wojtek
3 miesiące temu 53
a na jaką zmianę jeździ Twoja babcia? do nas nikt nie dzwoni od momentu wymazu, tylko sie domyślamy ze nasz dziadek jest ujemny bo nadal jeździ na dializy do pleszewa a nie na szwajcarska
~ Rózyczka
3 miesiące temu ocena: 100%  52
Czy ktos cos wie czy ta kwarantanna skonczy sie tego 24.04. czy bedzie pobierany kolejny wymaz??
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ szafirek
3 miesiące temu ocena: 100%  51
Niech się Rózyczka zapyta szefa same pidu .
~ Abc
3 miesiące temu ocena: 100%  50
Niestety nic nie wiadomo
~ Rózyczka
3 miesiące temu ocena: 100%  49
Niby wszystko ok a ciagle ktos zarazony.I nic konkretnego sie z tym nie robi.Na wyniki trzeba czekac ponad 80 godz.A dializowanych z rodzinami na niekonczaca sie kwarantanne.Jak tak pojdzie to przez rok nie pojdziemy do pracy a z czego bedziemy zyc?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Xxx
3 miesiące temu ocena: 100%  48
Dzwoniłam do sanepidu. Sanepid NIE wydaje żadnych zaświadczeń co do odbywania kwarantanny. Po zakończeniu kwarantanny do 3 dni dajesz pracodawcy oświadczenie, ze byłeś na kwarantannie od x do y ( można na stronie ZUS pobrać druk ) i pracodawca na podstawie tego twojego zaświadczenia pracodawca lub księgowa w systemie zus siebie wypełnia jakiś tam druk+ ale to już sprawa kadrowego. My mamy tylko to oświadczenie przedstawić pracodawcy.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Magda
3 miesiące temu ocena: 100%  47
A czy ktoś z Państwa dostał już jakąkolwiek decyzję z sanepidu o odbywaniu kwarantanny i zaświadczenie do pracy?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ anna kwarantanna
3 miesiące temu ocena: 100%  46
No właśnie, jakieś zwolnienie, zaświadczenie, jakaś decyzja, jakiś świstek powinien być obowiązkowo wydany Ładne jaja z tym sanepidem ! Widać, że Idzie pod rękę ze szpitalem pod parasolem który niesie starostwo.
~ Abc
3 miesiące temu ocena: 100%  45
Nie mamy nic nikt nawet nie raczył zadzwonić i poinformować co dalej z kwarantanną
~ ;/
3 miesiące temu 44
nie
~ artur32
3 miesiące temu ocena: 100%  43
nadal nie mam wiecej wiadomosci niz godzine temu oprocztego ze nie mam wystawiac smieci przywizą inne pojemniki powiadamial sanepid oraz osobiscie dr Kaczmarek .syn ma jechac na dializy do poznania na szwajcarską .Jezeli jeszcze ktos z dializ w Pleszewie ma wynik dodatni prosze o kontakt moze razem jakos to przetrwamy i w razie jakis nowych wiadomosci szybciej czegos sie dowiemy iporuszymy ten balagan.Jezeli ma ktos kontakt z jakąs instytucjączy my jako domownicy bedziemy miec test na cornowirusa? Razem moze to poruszymy w telewizji?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ poprawka do Piwoni :)
3 miesiące temu ocena: 100%  42
https://www.facebook.com/group...
~ piwonia
3 miesiące temu ocena: 100%  41
wejdz na FB jest grupa ludzi które mają w rodzinie osoby dializowane https://www.facebook.com/group... to grupa na fejsie
~ Nicka
3 miesiące temu 40
Czyli jeśli pojawiły się osoby z pozytywnymi wynikami wśród dializowanych, będziemy kolejne kilkanaście dni na kwarantannie? Przecież to może trwać miesiące...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ syf max
3 miesiące temu ocena: 100%  39
https://www.facebook.com/group... to grupa na fejsie zapraszam osoby z rodzin do dolaczenia
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Nicka
3 miesiące temu ocena: 100%  38
Jestem z powodu tej kwarantanny u kresu wytrzymałości.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ buba
3 miesiące temu ocena: 100%  37
a gdzie byli dziennikarze do tej pory? kto szukał kontaktu z rodzinami osób dializowanych? ktoś prosił o komentarz nas i osoby które co dwa dni jeżdżą na dializy? dopiero jak się rozpisaliśmy w komentarzach to się redakcja obudziła. ale dzięki, porodzimy sobie sami. Jak zwykle zresztą
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ prawnik
3 miesiące temu 36
Buba - gdzie Ty szukasz pomocy, u dziennikarzy, jakich dziennikarzy, gdzie Ty masz w Pleszewie dziennikarzy, Prokurator jest od zadawania pytań a nie dziennikarz. Tam musisz się zwrócić.
~ ZDESPEROWANA
3 miesiące temu ocena: 100%  35
proponuję redakcji eksperyment. zamknijcie się w domu na 3 tygodnie, nie wolno wam nigdzie wychodzić poza swoją posesję czy mieszkanie. dopiero wtedy poczujecie to co my, rodziny osób dializowanych. i dopiero wtedy możecie powiedzieć ze mamy poczekać na rozwój tematu, że będziecie go drążyć, opisywać i inne takie.... nam jest potrzebna pomoc na już, jeśli nie na wczoraj, ale syty głodnego nie zrozumie
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ artur32
3 miesiące temu ocena: 100%  34
P.ol godziny temu dializowany syn na stacji dializ dowiedzial sie o pozytywnym wyniku na kornowirusa .Podobnie jak inni jestem z rodzina na kwaranntannie od 30marca,najpierw do 12kwietnia,potem do19 policja dzisiaj przed chwilą mo,wi ze jutro koniec kwarantanny, a sy do 24kw. Jest nas troje ktorzy pracują co mamy powidziec pracodawcom? .Wasza redakcja bardzo slabo drązy tematbo z tego co syn opwiadal personel juz w trakcie epidemiii pardzo nonszaladzko podchodzil do zabezpieczenia pacjentow przed zarazeniem mimo za w szpitalu byly osoby ze stwierdzonym cornowirusem!!! NO ijeszcze ten balagan z sanepidem ktory nas domownikow o niczym nie powiadamia w koncu nas pozwalniają.Nie mam pojecia jak mamy sie zachowac mając osobę chorą w domu Prosze osobe ktora ma kontakt z TVN o nr to sprobuje zadzwonic
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Nicka
3 miesiące temu 33
Powiadamiali pewnie tych, którzy mają pozytywny wynik;(
~ kasia
3 miesiące temu 32
pytanie czy powiadamiali wszystkich czy tylko tych co mają wynik pozytywny
~ zainteesowana
3 miesiące temu 31
powiadamial dzisiaj sanepid
~ Tvn
3 miesiące temu 30
Proszę o maila na marlenka6981@gmail.com
~ kasia
3 miesiące temu ocena: 100%  29
a kto was powiadomił o pozytywnym wyniku? tez mam tatę który jest dializowany w pleszewie
~ Życie Pleszewa
3 miesiące temu ocena: 100%  28
Szanowni Państwo, w odpowiedzi na Państwa niepokojące komentarze zapewniamy, że temat jest przez nas cały czas badany i będzie opisany znacznie szerzej - również z kwestiami, które zostały przedstawione w komentarzach. Powyżej przedstawiona jest jednie część - dotycząca odpowiedzi stacji dializ. Temat opisany będzie w całości. Zapraszamy ponadto do bezpośredniego kontaktu - można do nas dzwonić lub wysyłać maile: redakcja@zycie-pleszewa.pl (można także wysłać wiadomość prywatną na naszym Facebooku). Zapewniamy pełną anonimowość.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ZDESPEROWANA
3 miesiące temu ocena: 100%  27
jak sami sobie nie pomożemy, to wszyscy będą mieć nas głęboko w poważaniu. jesteśmy na tej kwarantannie zostawieni sami sobie, nawet policja odmawia pomocy twierdząc ze mamy dzwonić do opieki społecznej, a tam mówią, że nie mają jak do nas przyjechać i ze to policja jest od pomagania typu zakup chleba czy wyciągnięcie kasy z bankomatu. mam mgr przed nazwiskiem ale nie ogarniam tego!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ZDESPEROWANA
3 miesiące temu ocena: 100%  26
już działam w temacie nagłośnienia tej paranoi, bo życie Pleszewa przepisuje dane z ulotki stacji dializ i gotowe, ciemnota zobaczy szumny tytuł i gazetę kupi. A że w srodku same bzdety to szczególik. Ale jak najbardziej telefon do TVN sie przyda
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ZDESPEROWANA
3 miesiące temu ocena: 100%  25
to sie nadaje do Alarmu albo do Jaworowicz. i własnie tam zamierzam udać się po pomoc. i tak mam duzo wolnego czasu, w koncu siedze na kwarantannie od 30 marca
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ marlenka6981@gmail.com
3 miesiące temu ocena: 100%  24
MOGĘ CI PODAĆ NUMER NA GOŚCIA Z TVNU, który zna już temat
~ Prezes
3 miesiące temu ocena: 100%  23
To co napisała Magda to szczera prawda, dokladnie jako czlonek osoby dializowanej potwierdzam
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ~ Magda
3 miesiące temu ocena: 100%  22
Bardzo optymistyczny i uspokajający artykuł aczkolwiek mija się z prawdą. Oddział dializ powinien być jak forteca, chroniony i nie do ruszenia. Nawet gdyby miało się okazać, że wirus jest jedną wielką farsą to i tak na oddziale powinny być zastosowane odrazu wszystkie środki ostrożności, zero wstępu innym osobom nieupoważnionym, osoby podejrzane odrazu transportowane do szpitali zakaźnych a nie mieszane! Personel powinien wymagać od pacjentów noszenia maseczek i rękawiczek. Niestety jak wszędzie bardzo długo personel sobie żartował z panującej sytuacji aż do momentu kiedy doszło do zakażenia. Pacjenci są poważnie chorzy a przede wszystkim muszą mieć dializy 3x w tygodniu, ich nie można przerwać na tydzień lub dwa. Co drugi dzień oni jak i my drżymy ze strachu, że nie jest tam bezpiecznie. Taki oddział musi być sprawny, personel musi być zdrowy bo jeśli nie to co będzie z naszymi najbliższymi. Jestem członkiem rodziny osoby dializowanej, odbywam kwarantannę i to co mam do powiedzenia na temat sanepidu to głowa mała. 7 kwietnia poinformowano nas, że właśnie odbywamy od 30 marca kwarantannę gdzie niektórzy z nas normalnie chodzili do pracy. Kwarantanna miała trwać do 12 kwietnia, następnie dostaliśmy informację od osób trzecich, że kwarantanna została zmieniona i trwa od 6 do 20 kwietnia a sanepid nie raczył nas oficjalnie o tym powiadomić. Policja od sanepidu miała tylko informacje, że przebywamy na kwarantannie do 12 kwietnia od tego czasu zero odzewu aż do dziś. Dzisiaj policja a nie sanepid poinformowała nas, że mamy kwarantannę od 11 do 24.04. Sanepid ma taki bałagan, że aż się wierzyć nie chce, człowiek dzwoniąc do nich aby otrzymać jakąkolwiek informacje jest przełączany przez kilku ludzi, a gdy już się uda nie chcą wysłuchać co człowiek ma do powiedzenia tylko wchodzą w słowo. Ja jako osoba pracująca nie wiem kto usprawiedliwi moja nieobecnośc bo sanepid nie wysłał, żadnej decyzji o odbywanej kwarantannie. Co rusz dostajemy informacje, które są sprzeczne z poprzednimi, nie wiemy kiedy możemy wyjść z domu a gdy próbowaliśmy się dogadać to Pani kazała nam dzwonić do Pana Szumowskiego. Przykro mi, że człowiek nie ma gdzie się zwrócić z pomocą tymbardziej w tym ciężkim dla wszystkich czasie. Mam nadzieję, że w końcu ktoś to ogarnie bo tak nie da się funkcjonować. Życzę wszystkim dużo zdrowia i cierpliwości!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ kuzyn dizliz.
3 miesiące temu ocena: 100%  21
A co to jest fersenius nephrocare ? Większość ludzi w Pleszewie pierwszy raz słyszy takie dziwaczne słowa. Informować trzeba jasno i zrozumiale a nie jakimiś szyfrem.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ komisarz
3 miesiące temu ocena: 100%  20
Totalny bałagan, że nie powiem dosadniej. Widać nieporadność starostwa, pleszewskiego ratusza, sanepidu. Przypuszczać należy, że w innych urzędach gmin powiatu pleszewskiego jest podobnie. Zawiedliśmy się na was wszystkich. Jesteście 100 procentowym lustrzanym odbiciem EU /eurokolchozu/.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Mona
3 miesiące temu ocena: 100%  19
To prawda że pracownik jest chory i jedna osoba z dializowanych
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Zirytowana
3 miesiące temu ocena: 100%  18
Xxx-sanepid może nałożyć kwarantannę Max.do 21 dni,tak więc miejmy nadzieję, że drugi termin przedlużenia kwarantanny(do 23.04) osób i rodzin dializowanych okaże się terminem ostatecznym
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Xxx
3 miesiące temu ocena: 100%  17
No chyba nie bardzo. Na nas sanepid nałożył kwarantannę od 30.marca więc konczac 24 kwietnia bylibyśmy na niej 26 dni! Sanepid nałożył na nas 30 marca kwarantannę o czym nas poinformował dopiero 8 kwietnia! A my sobie chodziliśmy beztrosko, bezwiednie do pracy na kwarantannie!
~ Zirytowana
3 miesiące temu ocena: 100%  16
Nerka-to niestety prawda o pielęgniarzu ze stacji dializ, z którym to wszyscy pacjenci mieli styczność ponieważ pomagał przy poborze wymazow, dlatego kwarantanna osób dializowanych i ich rodzin niestety jest wydłużona do 23.04(czwartek)włącznie bo miała być do 20.04(poniedzialek) ze względu na to iż wszystkie osoby dializowane miały styczność z tą osobą,prawda jest taka że sanepid dzwoni do osób dializowanych przebywających na kwarantannie z zapytaniem o samopoczucie i czy nie wystąpiły zadne objawy lecz konkretnie o niczym szczególnym i ważnym nie informują ,gdyż sami nic nie wiedzą,a to co " już "wiedzą, to informacje przekazywane im od pacjentów dializowanych,w ten czwartek 16.04 i piątek 17.04 wymazy były powtórnie pobrane,obecnie znów stres w oczekiwaniu na ich wyniki no i miejmy nadzieję, że na ich negatywnych wynikach sanepid w końcu odpuści dalszą kwarantannę,ponieważ wszystkie osoby na niej będące mają już dość tej izolacji,pomocy sąsiadów i presji odpowiednich instytucji
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Xxx
3 miesiące temu ocena: 100%  15
Co inny pracownik sanepidu to inna wersję "sprzedaje". Najpierw kwarantanna do 12 kwietnia Potem do 19 kwietnia Teraz że do 24 kwietnia LUDZIE OSZALEC można! To ile może w końcu trwać ta kwarantanna? Bo wszędzie piszą że do 14 dni. Ile można szefowi w pracy zmieniać termin powrotu? Debila z siebie robić i wiecznie przesuwać termin. Już mi wstyd dzwonić do pracy i się tłumaczyć. Najlepsze jest to, że sanepid twierdzi, że jestem na kwarantannie, a jak chce się zalogować w tej śmiesznej aplikacji kwarantanna to mi wyskakuje powiadomienie, że mnie nie ma w systemie! To jak w końcu jest z tą kwarantanną?
~ Peter
3 miesiące temu ocena: 100%  14
Faktycznie ten artykuł to jeden wielki bełkot. Znów portal zastosował metodę: "kopiuj-wklej"...! I jeszcze jedno, kiedy szanowny burmistrz obdaruje pozostałych mieszkańców (poniżej 60 roku życia) maseczkami? Szumu medialnego Ptak zrobił wiele, a maseczek jak nie był tak nie ma!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Dzika z pyrami
3 miesiące temu ocena: 67%  13
Kwarantanna dla Życia Pleszewa nie z racji koronawirus, a z racji niewiarygodności i siania paniki przydałaby się im nawet na pół roku. Och jakbyśmy wszyscy odpoczęli.
~ cdn.
3 miesiące temu ocena: 83%  12
jakie maseczki... przecież koszt kolejnych maseczek pochłonęła "płachta " z wizerunkiem burmistrza dołączona do maleńkiej maseczki na jeden raz i wielka koperta- chwyt marketingowy!!!a i jeszcze drzewa , drzewa które za kosmiczne pieniądze w czasie pandemii są sadzone w Pleszewie. Uważam że drzewa można zasadzić później , a teraz to chyba trzeba by jakoś zadbać o ludzi ale po co... przecież marmury muszą być na wejściu do urzędu położone!!! to straszne że nikt nami szarymi ludźmi się nie interesuje!!!1
~ cdn.
3 miesiące temu ocena: 90%  11
W Pleszewie jest w starostwie wydział zarządzania kryzysowego..i co oni tam robią? Chyba tylko wypłatę pobierają! Pan starosta udaje że jest dobrze, burmistrz rozdał po 1 maseczce jednorazowej seniorom- za pieniądze podatników i tyle, reszta nikogo nie obchodzi. Artykuł o stacji dializ przepisany z ulotki stacji dializ, ludzie żyją w stresie i strachu i każdy się boi odezwać, pieniądze na jedzenie się kończą bo ludzie nie chodzą do pracy , ale co by to obchodziło burmistrza i starostę- oni mają!!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ nerka
3 miesiące temu ocena: 100%  10
Czy to tylko plotki, że na stacji dializ 7 lub 8 kwietnia u pielęgniarza, który był w pracy wykryto koronawirusa i że kilka dni wcześniej dializowano 2 osoby, u których również wykryto chorobę?????Jeżeli to tylko plotki to bardzo się cieszymy.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ kasia
3 miesiące temu ocena: 100%  9
pacjenci dializowani dostali instrukcję zakładania maski której NIE MIELI!!!!!!!!!!!!! dopiero gdy ktos z rodziny kupił to taki pacjent jechał na dializy z maseczką, tak samo z rękawiczkami. Tylko w komunikacie rzecznika wszystko się zgadza i wszystko jest a my rodziny osób dializowanych siedzimy na kwarantannie juz miesiąc i za chwilę wywiozą nas w kaftanach, bo co dializa to na nowo mamy przedłużąnaa kwarantanne . gdzie jest ta pomoc radnych, wolontariuszy, samorządowców, policji????????? gdyby nie sąsiadka to byśmy jedli kit z okien, alekarz na dializach powie ze pacjenci maja jesc piec porcji owoców i warzyw. a skad mam je kuzwa wziać jak miesiąc nie wyszłam z domu
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Jan
3 miesiące temu ocena: 100%  8
Maseczki , fatuchy , rękawiczki są na stanie oddziałów z dużym ryzykiem /ludzie bardzo chorzy/ ale nie wolno ich używać. Bo muszą być na stanie. Być może plotka - ale gdyby była prawda
~ ZDESPEROWANA
3 miesiące temu ocena: 100%  7
tez jestesmy z rodziny osoby dializowanej, siedzimy na kwarantannie juz prawie miesiąc i co dializa to kwarantanna jest przedłużana. w takim układzie albo chory dializowany umrze i uwolni swoich domowników z kwarantanny, albo będziemy siedzieć na kwarantannie do usr....śmierci. Skończyła się nam GOTÓWKA W DOMU ŻEBY DAĆ SĄSIADCE NA CHLEB, KOŃCZY SIĘ OPAŁ.... nIKT SIĘ NAMI NIE PRZEJMUJE, NIKT NIE BIEGNIE Z POMOCĄ, BO I POCO? JESZCZE BYŚMY SATYSTYKI POPSULI!!!!!!!!!!!!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Bb
3 miesiące temu ocena: 100%  6
Dokładnie jesteśmy w tej samej sytuacji sama prawda
~ buba
3 miesiące temu ocena: 100%  5
bez sensu ten artykuł . przepisany bełkot rzecznika dializ i zadnej odpowiedzi na pytania pacjentów i ich rodzin.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Xxx
3 miesiące temu ocena: 100%  4
Czy Gazeta mogłaby się zająć tematem, dlaczego pacjenci stacji dializ w Pleszewie czekają na wyniki testów koronawirusa tyle dni? Po 8 dniach wyniki, ale nie wiadomo czemu znowu robią im testu i znowu trzeba czekać nie wiadomo ile! Ich rodziny są a kwarantannach, nie mogą chodzić do pracy! Codziennie są zbywani, sanepid rozkłada ręce. Tylko z tygodnia na tydzień przedłuża bezsensu kwarantannę!! Wasz artykuł nie rozwiewa watpliwosci- DLACZEGO TO TAK DLUGO TRWA? Czemu na wyniki czeka się tydzień, a potem okazuje się że znowu trzeba robić testy i Bóg wie ile czeka. Na wyniki! My siedzimy w domach pozamykani na 4 spusty, musimy się prosić żeby ktoś nam zakupy robił! Gorzej niż więzienie!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ prawnik
3 miesiące temu ocena: 100%  3
XXX - nie do gazety zwracaj się o pomoc, a do prokuratora.
~ Abc
3 miesiące temu ocena: 100%  2
Dokładnie tak jest! Od sanepidu nie można się niczego dowiedzieć! Jak dzwonili po PESEL to wszystko było takie kolorowe bo kwarantanna miała być tylko do wyników a 5 dni później z wielkimi pretensjami, że mamy siedzieć i czekać! Co osoba to inna informacja. Oczywiście byli zszokowani, że ktoś nam u nich udzielił informacji, że kwarantanna ma być do wyniku jak nie ma możliwości żeby była krótsza niż 14 dni a może i potrwać 21! Cały czas robią z nas kretynów!
~ ZAINTERESOWANI
3 miesiące temu ocena: 95%  1
A co z kwarantannami domowników osób dializowanych bo ta kwestia jest dla nas kluczowa. Co z sanepidem?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji