Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY

Pleszew. To już pewne: za śmieci zapłacimy dużo drożej

› Aktualności 3 miesiące temu    30.06.2020
Redakcja
komentarzy 30 ocen 0 / 0%
A A A

Pleszew. To już pewne. Od 1 sierpnia wzrastają - i to znacznie - stawki za wywóz odpadów w Mieście i Gminie Pleszew. Zamiast dotychczasowych 18,5 zł - za mieszkańca - płacić będziemy aż 24 zł. Mało tego - jeśli nie nauczymy się dobrze segregować - w przyszłości może być jeszcze drożej.

 

O planowanych podwyżkach pisaliśmy niedawno szeroko na naszych łamach.

R E K L A M ABolsius

 

CZYTAJ TAKŻE: Pleszew. Śmieci zdrożeją. Znamy propozycje nowych stawek

 

Teraz stały się one faktem - podczas ostatniej sesji rady miasta przegłosowano uchwałę, która zakłada wzrost opłaty - z dotychczasowych 18,5 zł do 24 zł - od mieszkańca. Nowe stawki obowiązywać będą już od 1 sierpnia.

Podczas sesji ponownie przypominano, że wzrost opłat jest smutną koniecznością - wynika bowiem z kilku niezależnych powodów.

Po pierwsze - koszty funkcjonowania całego systemu śmieciowego rosną. I to w zastraszającym tempie. Przede wszystkim systematycznie, co jakiś czas wzrasta stawka na tzw. bramie czyli w zakładzie – do którego trafiają nasze odpady. W naszym przypadku jest to Zakład Gospodarowania Odpadami w Jarocinie. Opłatę tę uiszcza gmina. Do tego dochodzi tzw. opłata marszałkowska za korzystanie ze środowiska. Nie bez znaczenia jest też wzrost minimalnego wynagrodzenia pracowników.

I w końcu, co chyba jest najważniejsze, śmieci - po pierwsze - produkujemy z roku na rok coraz więcej, a - po drugie - źle je później segregujemy. By nie być gołosłownym, podczas sesji prezentowano zdjęcia z niektórych kubłów - na których wprost widać różne zmieszane frakcje odpadów w jednym miejscu. A właśnie to później kosztuje. Każdego z nas - w formie podwyższonych opłat.

Dlatego władze miasta nie owijają w bawełnę.

- Jeśli nie nauczymy się segregować to czekają nas kolejne podwyżki opłat - komentował podczas sesji wiceburmistrz Andrzej Jędruszek.

- To jest bowiem istota tego systemu - podkreślał dobitnie.

Warto zaznaczyć, że poza wzrostem opłat czekają nas również zmiany w związku z samą segregacją - od teraz będziemy musieli wydzielać dwie dodatkowe frakcje: odpady bio (tzw. kuchenne) oraz popiół i żużel.

WIĘCEJ PRZECZYTASZ W AKTUALNYM PAPIEROWYM WYDANIU "ŻYCIA PLESZEWA", KTÓRY MOŻESZ KUPIĆ TAKŻE ONLINE

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (30)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Zosia
3 miesiące temu ocena: 80%  30
Śmieci powinny być liczone od ilości my z mężem mamy mało opłacimy tyle samo
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ PPL
3 miesiące temu ocena: 57%  29
Jak będą od ilości naliczane, to dopiero się lasy wzbogacą!
~ PPL
3 miesiące temu ocena: 58%  28
Uświadamiam ciemny lud, że przy obiecanych przez Andżeja 2000 euro pensji w 2025r śmieci będą po 24 euro od mieszkańca. wyPAD 2020
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Miro
3 miesiące temu ocena: 50%  27
Opłaty śmieciowe popisał nam Duda który rozdaje pieniądze, może też da chociaż 100+ na te śmieci. Byłbym wdzięczny bo razem z Morawieckim nadrukowali tej kasy że w bankomatach same nowe banknoty
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ dr Oj Boli
3 miesiące temu ocena: 45%  26
Ty Miro chyba masz raka na tle Duda i Morawiecki. Zgłoś się na szybką terapię onkologiczną
~ Robieni w ciula obywatele
3 miesiące temu ocena: 76%  25
Czy to jest normalne, że Rada Miasta zatwierdza ceny biorąc na siebie jej konsekwencje dla obywateli. Burmistrz się wycwanil zwalając odpowiedzialność na radnych. Czy Sejm i Senat także zatwierdza podwyzki cen. Rada Miasta została wprowadzona w kozi róg. Zamiast poddawać krytyce poczynania prezesa Zakładu Komunalnego i Burmistrza, akceptuje je jedno głośnie.To jest chore a nawet nowotworowe.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ PPL
3 miesiące temu ocena: 63%  24
Wędlina, którą kupuję w tym samym sklepie od 5 lat, podrożała z 3,6zł do 4,3zł, czyli o ok. 20%, pensje wzrosły o 20%, to skąd to zdziwienie i pretensje? Myślałeś, że jak dostaniesz 500+ z twoich własnych pieniędzy, to zostaną w twojej kieszeni?
~ Kierownik działu...
3 miesiące temu ocena: 82%  23
Nie nadaremno prezesa Komunalki wybrano na biznesmena roku. Dostał tytuł, w zamian za co ma skubać mieszkańców. Mafia.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ sprzątacz
3 miesiące temu ocena: 100%  22
czy zatem będą podwyżki dla pracowników zbierających śmieci ?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ PSZOK
3 miesiące temu ocena: 100%  21
Tak będą podwyżki też będziecie więcej płacić za śmieci haha
~ Stefan Segal
3 miesiące temu ocena: 80%  20
Przecież Pan długopis podpisał ustawę śmieciowa, zezwalajaca samorządom podnieść opłatę za śmieci do 400%. W przypadku Pleszewa będzie to w przyszłym roku już 32 zł. I komunalka czy samorząd może pisać że im przykro i smutno. Bo tak jest poprawnie. Przecież nie napiszą mamy to w d..... dostaliśmy zielone światło to jedziemy. I po co się pluć i rzucać. Jak wybieracie tak macie. Żenada mam nadziej że kiedyś nie będziecie mieli co do gara włożyć osły. Inflacja was wciagnie nosem https://next.gazeta.pl/next/7,...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ PSLczyk
3 miesiące temu ocena: 30%  19
uważaj Stefan, żebyś się nie ubrudził GW /Gównem Wyborczym/, bo będziesz wonił na całe twoje środowsko trolii z PO
~ Biznesmen z Pleszewa
3 miesiące temu ocena: 22%  18
I bardzo dobrze w czasach gdy jest rozdawnictwo pieniędzy przez rząd wszystko powinno być drogie, śmieci, podatki, paliwo, opłaty wszystko powinno być zaj...e drogie tak żeby ludzie szanowali pracę bo teraz nie szanują, ostatnio coraz częściej pracownicy podskakiwali, narzekali i podwyżki chcieli teraz troche wirus ich przytemperował i widmo bezrobocia a raz jeden mi powiedział , że on nie będzie robił tego co mu kazałem i że on nie musi pracować bo bierze 3 x 500+ i jak mi nie pasuje to mam sobie sam robić - bezczelny robol, to ja mu daje pracę a on takie rzeczy....
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Lord Worek
3 miesiące temu ocena: 92%  17
Ty biznesmen, u takich jak ty to jedna kontrola powinna wychodzić, a druga wchodzić i tak przez cały rok. Zacznij płacić wszystkie podatki.
~ Lokaj z Lenartowic
3 miesiące temu ocena: 87%  16
Biznesmen z Pleszewa może trochę szacunku cioto. Pracownik gnojarzu trzaska, sami biznesmeni za 5zl w tym Pleszewie. Nauczycie się segregowac, czy bedziecie biznesmenów udawać
~ gregor
3 miesiące temu ocena: 64%  15
Jest super, jest super, więc o co ci chodzi ? I tym samym ceny wywozu śmieci przekroczą te dopiero co w marcu uchwalone w Warszawie. Ach ten Zły Trzaskowski. No, ale Pleszew przecież na to stać. Nas wszystkich na to stać. Przecież mamy 3% inflację a promesy w milionach premier rozdaje każdej gminie, która na to zasłużyła. A już niedługo każdy polak ma zarabiać 2000EUR. Tak mówi nam miłościwie panujący. To ile wtedy będzie kosztował wywóz śmieci w Pleszewie od osoby ? To nie ważne, przecież Kaczyński z Dudą ci da !
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ciężko pracujący
3 miesiące temu ocena: 89%  14
ja mam pytanie co się stanie z pieniędzmi - kto je weźmie? czy dzięki podwyżkom pan operator kubła i kierowca śmieciarki zarobią więcej? a może prezes zarobi więcej? jak to będzie? wszystko drożeje a wynagrodzenia stoją w miejscu, kuźwa o co tu chodzi? skąd mamy brać pieniądze na życie, na opłaty, na jedzenie.... pensja ledwo starcza, jak ktoś ma kredyt na mieszkanie czy dom to żyje od 1 do 1 - go
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Mieszkanka
3 miesiące temu ocena: 93%  13
Dlaczego to nie sprawiedliwe ? Staramy sie jak mozemy segregowac a jak inni nie segreguja to niech kary dawaja a nie kazdy ma placic za nieodpowiedzialnosc innych. Za chwile to człowiek bedzie zapierdalal na same oplaty...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Mieszkańcy
3 miesiące temu ocena: 93%  12
W innych gminach stawki o wiele niższe, a wywóz bez ograniczeń i odbiór gabarytów. A ulga za kompostownik 1 zł to już zupełna kpina. Ale cóż "plusy" trzeba zwracać !!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ óczciwy opywatel
3 miesiące temu ocena: 100%  11
Panie Andrzeju Jędruszek - czy w przypadku gdy już nauczymy się segregować śmieci opłaty wrócą do początkowego poziomu ? Jak się okazuje, błędem było "zapisywać" deklarując udziały do Zakładu Gospodarowania Odpadami w Jarocinie, ale o tym już pan nie wspomina. Jarocin będzie nas "rruchał" non stop.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Obywateli
3 miesiące temu ocena: 100%  10
Proponuję pikietę przeciw podwyżką pod ratuszem. Może by opozycja coś zorganizowała. Bo nasi radni bezradni tylko umieją ręce podnosić.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Tomasz
3 miesiące temu ocena: 92%  9
A czemu nie oddolna inicjatywa? Skoro Obywatelu nie pasuje Ci to jak się dzieje to wyjdź na ulicę i weź za sobą tłum. Wskazywać palcem i mówić co robić każdy tu uwielbia, a samemu robić to może 1% wszystkich czytelników.
~ pan i pani
3 miesiące temu ocena: 95%  8
A gdzie Ty masz w Ratuszu opozycję ? Czyżby sołtysi wiejscy i miejscy oraz sklepowe ? Podwyżki za śmieci będą wam radni i burmistrzowie wypominane do końca życia. Honor nakazywałby złożenie rezygnacji ze stanowisk, bo się sprzeniewierzyliście Pleszewianom.
~ Niezadowolony mieszkaniec
3 miesiące temu ocena: 92%  7
A nasi radni tylko łapy do góry. Przed wyborami łażą z długopisami, kalendarzami i innymi pirdołami, a po wyborach mają nas gdzieś. Następnym razem WON od moich drzwi!!!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ puk-puk
3 miesiące temu ocena: 100%  6
Podaj nazwiska radnych, którzy pukali do Twojego domu.
~ Tomasz
3 miesiące temu ocena: 92%  5
Polecam więc wybranie nowych kandydatów w następnych wyborach. Ludzie często zarzucają władzy uchybienia w obowiązkach, a to własnie oni wybrali tą władzę
~ pan i pani
3 miesiące temu ocena: 100%  4
Teraz się łap go góry nie podnosi, dzisiaj naciska guzik na laptopie, czego niektóre radne nawet z tym guziczkiem nie mogą sobie poradzić.
~ Radry
3 miesiące temu ocena: 85%  3
Tylko jeden z radnych wstrzymał się od głosu. Pozostali wszyscy za.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ pan i pani
3 miesiące temu ocena: 100%  2
Wstrzymanie się od głosu to tchórzostwo a nie żadne obiektywne podejście do sprawy.
~ PA
3 miesiące temu ocena: 67%  1
Wieś powinna płacić jeszcze więcej. Jakie wybory taka opłata ???!!!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji